Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

02 Декември 2021, 12:04:19
Новини: Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Uromastyx ocellata (шипоопашат гущер)  (Прочетена 2693 пъти)
Die Waffen-SS
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 261

« -: 31 Януари 2011, 01:07:49 »

Здравейте,търся всякаква информация за този вид гущер.Много ми харесва и може за в бъдеще да взема. Разбрах за тях,че са и растителноядни,което много ме привлече! Също така ,че е необходима и УВ лампа,друго незнам!! Колко процента трябва да е УВ лампата?
С какво може да се храни и най важното,което ме интересува до какъв размер достигат тези сладури?
Благодаря.
Активен
gam3_0v3r
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 481

« Отговор #1 -: 12 Декември 2016, 11:23:45 »

И аз съм се зарибил по тези гадинки и ме интересува по подробна информация. В нета намерих единствено, че живеят 15-20 години, предимно раститеноядни са, достигат 40-45см и май само това. Интересува ме кога стигат полова възраст, на каква температура и какъв период е инкубирането на евентуални яйца, колко пъти и по колко яйца снасят и т.н. Ако някой гледа или знае повече нека сподели опита си.
Активен

Моля, прочети правилата!
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines