Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

30 Юли 2021, 04:58:49
Новини: Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Свиненоса змия (Heterodon nasicus)  (Прочетена 32875 пъти)
PredatorX
Модератор
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1024

« Отговор #60 -: 12 Януари 2011, 18:15:38 »

Тези вече са други видове. Горното е албиносна форма на насикус.
Активен
gshoo
Модератор
11 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 871

̿ ̿̿ ̿̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з=($,DMS,$)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿̿ ̿

« Отговор #61 -: 18 Февруари 2011, 17:15:07 »

И ето го най-големия пич сред змиите ми, няма толкова забавна животинка. Наистина го препоръчвам на всичко, които се колебаят какво да си вземат ако искат малко змийче. На година и нещо е, дълаг е около 35-40 см, прояде отново след дълго 4 месечно гладуван (предполагам заради сезона). Лази по цял ден, идва като куче като му подам пръста на стъклото.

Бачи Кико

Активен

bogart
1 кожа

Неактивен Неактивен

Публикации: 16

« Отговор #62 -: 18 Февруари 2011, 17:45:48 »

Много е красива тая  Snake.Браво  Wink
Активен

Отглеждам -Brachypelma baumgarteni(Bagart)
ultravirus
Ultra VIP потребител
8 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 320

« Отговор #63 -: 18 Февруари 2011, 22:50:52 »

Дано  Гого тая година да извади  такива змии . Много ме кефат какви муцуни имат .
Активен
Xaruno
10 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 632

« Отговор #64 -: 20 Февруари 2011, 14:20:36 »

Тези красавци какви изисквания имат-относно UV, температура, вид на храна, влажност, покривка за пода на терариума?
Изглеждат ми доста непретенциозни...
Активен

CHI MO NAMIDA MO NAI
gshoo
Модератор
11 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #65 -: 20 Февруари 2011, 15:00:27 »

Еми нямат особенни изисквания. УВ не им трябва, аз даже моя го гледам на стайна температура няма допълнително отоплени. В стаята ми не пада под 20 градува но дори и така да е пак няма пробле. Активен е през цялата година. Яде си гризачи, храня го с мишки, плъхчета и бутчета от големи плъхове, като нямам какво друго. Яде и пилешко месо но трябва да е поръсено с калции, налита и на пастарма ама не го оставих да я изяде, че много солена само го тествах. Обича сухичко да му е, паничка с вода му е достатъчно, дори не мога да го разбера кога сменя за това и не пръскам при смяна и цяла кожа все намирам след това. Моя го гледам на кокосов субстрат, мисля, че му е добре щото си се рови, като червей постоянно. Не е претенциозно прав си.
Активен

Xaruno
10 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #66 -: 20 Февруари 2011, 17:09:48 »

Значи я препоръчваш като първа змия?
Активен

CHI MO NAMIDA MO NAI
mitakagt14
8 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 328

« Отговор #67 -: 20 Февруари 2011, 20:11:06 »

Според мен е добра за първа змия Wink
Активен

скайп: offroadmaniac1
ultravirus
Ultra VIP потребител
8 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 320

« Отговор #68 -: 20 Февруари 2011, 21:41:00 »

Значи и за мен , ще са подходящи . Муцунките са им много яки , а са малки змии , че нямам много място вече.
Активен
gshoo
Модератор
11 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #69 -: 21 Февруари 2011, 12:22:16 »

Според мене са идеални за първи змиийчета. Лакоми, интересни муцуни, активни са през деня, а не вечерта, като си заспал. Което е мерака на всеки начинаещ да гледа как змията му лази. Само да знаете, че не са много за мачкане както питонче или боа. Не им е много приятно явно, когато се прекали и може да те осере. Съскат понякога и нападат, като са в кисело настроение или, като го ръчкаш повече. Мойто е много спокойно и много рядко ги прави тези изцепки, ама се случва понякога да ми пуфти. Като го дразня много и ме напада, хвърля се все едно ще хапе и ме боде с нос. До сега не е правило опит да ме захапе и се надявам да няма защото има слаба отрова.
Активен

Xaruno
10 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #70 -: 21 Февруари 2011, 17:16:36 »

Супер, сега остава да измисля как да я приуча на мишлета, а да и от къде да намирам мишлета Grin и току-виж съм се сдобил с такъв красавец Smiley.
Активен

CHI MO NAMIDA MO NAI
bronko
4 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 72

« Отговор #71 -: 14 Декември 2011, 08:19:54 »

Големи сладури са Smiley Почвам да чета и се надявам някой да искара поколение колкото се може по скоро  Pray  Smiley
Активен
gshoo
Модератор
11 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #72 -: 06 Декември 2012, 21:40:42 »

Еййййййййй забравихте я тая тема (змии) начи! Почти година без 1 седмица от как последно някой е писал тука. Ама аз не само ще пиша ами и ще покажа какво си живурка при мене от 2 седмици и нещо:)

Тази хубавица от 2012-та

И тази червена красавица 2011 реколта

Но не исках да се хваля преди да се случи това:)

Снимките са кофти ама още несмея да ги тормозя много много, че да си проядат стабилно. Още са доста сприхави, особенно по-малката е голяма кобра.
Активен

sebae
R.I.P.
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 456

Elapidae fan

« Отговор #73 -: 06 Декември 2012, 22:15:24 »

Да са ти живи и здрави, и дано и с малки в недалечно бъдеще да се похвалиш. Smiley Но като направиш по–добри снимки, и във фб да качиш, че тук с мобилната (джиесем) версия на форума никакви снимки не виждам.
Активен

fast and highly toxics
caneff
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 111

« Отговор #74 -: 07 Декември 2012, 17:43:35 »

Още по хубави са от снимките, които ми прати дано са живи и здрави и аз ще чакам поколението Smiley
Активен

Arcosta
1 кожа

Неактивен Неактивен

Публикации: 17

« Отговор #75 -: 31 Януари 2013, 17:10:59 »

Много яки змийчета . Жалко че точно в момента в България почти няма хора които ги развъждат . Да стискаме палци на gosho за догодина да ни изненада с бебоци .
Активен
Whiteboy
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 247

« Отговор #76 -: 30 Май 2014, 11:11:20 »

Някой няма ли тази година да ни зарадва с поколение?  Applause
Активен
Nurikod
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 55

Хакуна Мататаа

« Отговор #77 -: 04 Април 2021, 13:41:42 »

Знам че в Жива Екзотика преди време за взели няколко да гледат на техен познат. Миналата година споделиха че ще се опитат да ги размножат, но не съм питала когато ходих. Още я имаше женската.
Активен

Ангел на купон в ада.
Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines