Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

12 Май 2021, 01:57:54
Новини: Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 26 27 [28]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Rattus norvegicus ( плъх )  (Прочетена 122850 пъти)
Ангел Минков
8 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 334

« Отговор #540 -: 01 Октомври 2014, 18:01:10 »

Не го изкарвай на сила. Позволявай му да ти души ръката, храни го от ръката си, гали го. Много обичат пуканки доколкото знам. xfan така правеше поне. Имай търпение и ще се получат нещата.
Активен
Qkimoww
Баннат
3 кожи
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 69

« Отговор #541 -: 01 Октомври 2014, 19:18:20 »

Благодаря момчета обаче тази на клипа когато го държи нищо не и прави а аз ако го хвана отгоре и го сложа на ръката си той откача и почва да мърда като не знам какво и иска да избяга следователно аз получавам рани на ръката от тея негови нокти.
Другото обаче го правим храня го с разни сладки неща да се сприятелим с мед,фъстъчено масло,и др. сладки неща но рядко от ръката ми взима много рядко повечето пъти само подушва и се обръща на другата страна. Ще имам тъпрение и ще се опитвам дано се получат нещата защото това са много хубави животни и много умни!  Wink Smiley Wink
Активен

Защо Господ е създал змиите преди адвокатите?<br />За да практикува!
negat1ve
Модератор
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 422

« Отговор #542 -: 01 Октомври 2014, 19:57:01 »

Бърз превод, че не ми се превежда цялото:

Стъпка 1 - След настаняването го оставете да се адаптира към новото жилище без да го притеснявате извесно време. Говорете му за да свикне с гласа ви.

Стъпка 2 - Подавате му с малка лъжица течна храна като пловодо кисело мляко или фастъчено масло. Идеята е да започне да асоциира ръката ви с храна и хубави неща. Лъжицата е защото може да ви захапе докато яде или ако се стресира.

Стъпка 3 - Поставете ръката си в клетката, но не послягайте да го пипате или хващате. С повечко търпение, оставете го изследва ръката ви за да се убеди че тя не представява заплаха.

Стъпка 4 - Разклатете плик с корнфлейкс или нещо подобно. Идеята е постепенно да асоциират звукът с лакомство. Вземете малко от корнфлейкса с ръка и го оставете да го подуши. Изкарйте го до вратата на клетката като го примамвате с лакомство и после му го дайте. Може да отнеме няколко дни докато любопитството и апетита надделеят над плашливостта му.

Финал можете да го държите спокойно без да се стресира. Целия процес може да отнеме няколко седмици. Мадамата от клипа е опитомила нейния за месец. Твоя се стряска защото не е свикнал с теб, не се опитвай да го галиш или държиш преди да започне да се храни от ръката ти.

Според тази мадама:
https://www.youtube.com/watch?v=PoDYKeiEe9E
В Швеция е нелегално да отглеждаш само един плъх освен в случаи когато е агресивен, болен и т.н. Социални животни... А предците на тези хора са били викинги Smiley

Активен

Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе!
Qkimoww
Баннат
3 кожи
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #543 -: 01 Октомври 2014, 21:02:43 »

Аз съм на втора стъпка ще го правя това стъпка по стъпка трябва до месец да стане ще пиша ако има напредък !  Drink beer
Активен

George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1347

« Отговор #544 -: 02 Октомври 2014, 08:33:09 »

Просто си го вземал прекалено голям. Съвсем млади (малки, току що прояли самостоятелно, но все още бозаещи) плъхчета се опитомяват за няколко минути.
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
Qkimoww
Баннат
3 кожи
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #545 -: 02 Октомври 2014, 12:52:54 »

Така е ,но не е чак толкова голям месец след като е спрял да бозае от майката съм го взел  Thumb up
Активен

George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1347

« Отговор #546 -: 03 Октомври 2014, 07:53:59 »

Така е ,но не е чак толкова голям месец след като е спрял да бозае от майката съм го взел  Thumb up

Много е. Добил е вече "плъховски" навици. Ще ти е необходимо повечко време, но ще стане...
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3769

exotic.bg

« Отговор #547 -: 03 Октомври 2014, 09:32:34 »

Просто си го вземал прекалено голям. Съвсем млади (малки, току що прояли самостоятелно, но все още бозаещи) плъхчета се опитомяват за няколко минути.

Напълно подкрепям. Малко плъхче за един ден до такава степен беше свикнало с мен, че подскачаше от радост когато вляза в стаята. Трябва да са с размер на възрастна мишка за да се опитоми лесно.
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
Qkimoww
Баннат
3 кожи
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #548 -: 03 Октомври 2014, 10:01:05 »

Снощи се сдобих с едно младо семейство мъжкия е бял женската е черно и бяло и имат бебета 4бр.
Активен

Страници: 1 ... 26 27 [28]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines