Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

14 Май 2021, 15:20:24
Новини: Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Tliltocatl albopilosum не се храни.  (Прочетена 1173 пъти)
Edi
2 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 23

« -: 31 Януари 2021, 20:56:39 »

Здравейте. От месец въпросният паяк(12-та кожа) е в нов по-голям и вече стъклен терариум. От тогава не се хранил. кожа смени преди около 2 месеца и скоро не очаквам да сменя. Храня я с Морио и никога не ми е отказвала. Сега само бяга от храната или Мориото се заравя в субстрата. Взех да се притесняван вече. скрила се е в укритието и не се показва въобще. Исках да купя някакви хлебарки да пробвам, но в единствения зоомагазин в който знам че продават такъв тип храна в Пловдив ми казаха, че скоро не са зареждали. Не знам какво да правя и ми трябва спешна помощ. Какви може да са причините и какво може да се направи? Ако някой знае къде предлагат хлебарки в Пловдив или ако някой от вас предлага моля нека пише. Благодаря предварително.
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1347

« Отговор #1 -: 01 Февруари 2021, 09:31:11 »

Да не би да е мъжки? Дай снимка на първият чифт крака и педипалпите. На каква температура е? Пиши ми на ЛС да ти дам координати на пловдивчани, които предлагат щурци и хлебарки.
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3769

exotic.bg

« Отговор #2 -: 01 Февруари 2021, 10:29:19 »

Възможно е просто да е от времето. През последните седмици е студено. Дори и вътре да е топло те усещат атмосферното налягане. И при мен са мудни и повечето отказват храна, дори и след като им включих отоплението.
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
Edi
2 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 01 Февруари 2021, 13:41:24 »

Да не би да е мъжки? Дай снимка на първият чифт крака и педипалпите. На каква температура е? Пиши ми на ЛС да ти дам координати на пловдивчани, които предлагат щурци и хлебарки.
Не е мъжки със сигурност. От три кожи насам си личи че е женска(вижда се сперматека). Иначе в терариума в едната част е 28 градуса, а в другата 21-22 градуса.
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1347

« Отговор #4 -: 02 Февруари 2021, 09:07:31 »

Ще прояде. Виждат ли се хелицерите? Има ли ги след смяната?
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
Edi
2 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 02 Февруари 2021, 11:38:18 »

Да там са. Може би е от времето.
Активен
Nurikod
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 54

Хакуна Мататаа

« Отговор #6 -: 09 Февруари 2021, 19:45:35 »

Не съм спец по въпроса но и на мен ми се случи.
Хаморито ми бе само на 4кожа когато отказа да се храни повече от два месеца. Но все пак това е хамори, тя често го прави. В момента отново не се е хранила от почти месец. Активна е, но може наистина да е от времето.
Активен

Ангел на купон в ада.
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3769

exotic.bg

« Отговор #7 -: 10 Февруари 2021, 12:15:08 »

За всяка тарантула е нормално да има периоди, когато отказва да се храни.
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines