Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

12 Май 2021, 01:40:06
Новини: Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нова форма за регистрация на диви животни  (Прочетена 73382 пъти)
danchovas
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 233

« Отговор #120 -: 10 Януари 2014, 08:16:46 »

Аз като се обадих в РИОСВ Пазарджик и жената която се занимава с екзотични животни каза ,че не мога да ги регистрирам, защото нямат никакви документи, и сега ще "чакам" да дойдат на проверка та да ми ги конфискуват, па иди после доказвай от къде си ги взел, незаконни ли са и т.н.
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1347

« Отговор #121 -: 10 Януари 2014, 09:29:20 »

Аз като се обадих в РИОСВ Пазарджик и жената която се занимава с екзотични животни каза ,че не мога да ги регистрирам, защото нямат никакви документи, и сега ще "чакам" да дойдат на проверка та да ми ги конфискуват, па иди после доказвай от къде си ги взел, незаконни ли са и т.н.

Лесно си се отказал...  Wonder
Само с едно обаждане. Ако не си им казал кой си и на кой адрес си, няма как да дойдат. Само, ако някой "приятел" не те натопи...
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
ive21
Баннат
11 кожи
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 763

« Отговор #122 -: 10 Януари 2014, 10:56:38 »

Не трябвало да казваш къде живееш!
Правят се на важни от Пазарджик Smiley
Не могат да влязат у вас ако  нямат Прокурорска заповет.Ще дойдат и доброволно ще искат да ги видят.Ти прецени ситуацията.

Махай ги времено в някои твои човек и това е.Щете хванат за   Grin
Активен

Скаип  vaskobotev1  тел 0877431346
danchovas
7 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #123 -: 10 Януари 2014, 11:25:21 »

Аз ходих и на място та се разправяхме, но работата беше същата. Не съм им казвал къде живея ,нито ме знаят кой съм.
Активен
ive21
Баннат
11 кожи
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #124 -: 10 Януари 2014, 11:28:25 »

Нали беше гратисен период им кажи.По това време трябвало  всичко да ти регистрират по ЗЗЖ.
Тея си правят съмоволия  .
Аз ако съм им началник ще видят кон боб яде ли Grin
Активен

danchovas
7 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #125 -: 10 Януари 2014, 11:54:40 »

Повече не смятам да се занимавам с тях. И без това вече се плаща, а и съм се застраховал да не разберат че ги имам.
Активен
ive21
Баннат
11 кожи
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #126 -: 10 Януари 2014, 13:07:55 »

Кое се плаща?
Активен

danchovas
7 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #127 -: 10 Януари 2014, 14:04:13 »

Нали се плаща регистрацията.
Активен
ive21
Баннат
11 кожи
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #128 -: 10 Януари 2014, 14:19:49 »

Колко пари е?
Активен

Starskreem
10 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 602

« Отговор #129 -: 10 Януари 2014, 14:51:01 »

Абе вие хора говорите, че можем да си ги държим незаконни животните. Аз също съм на това мнение, изобщо не ми пука, че са ми незаконни животните. А и не знаят къде живея. Всичко става обаче. След 1 година като ми се наложи да отида да уча в София и като трябва да си продам животните, кой ще ги купи без документи?? А и George говореше за морфи на гекони, а варненците отказаха и брадата агама да ми регистрират!
Активен

...
danchovas
7 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #130 -: 10 Януари 2014, 17:17:49 »

Не знам колко пари е регистрацията. Поне аз не смята да продавам нито едно от животните ми ,а ако реша такова нещо едва ли всички които ще купуват животни знаят за този закон. От друга страна законът е направен за добро, за да се предотвратят инвазии и т.н. Проблемът е в тези които не знаят как да си вършат работата и как да регистрират едно животно.
Активен
Starskreem
10 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 602

« Отговор #131 -: 10 Януари 2014, 18:37:59 »

Проблемът е в тези които не знаят как да си вършат работата и как да регистрират едно животно.
Това някакво остроумно изказване ли трябва да е??
Активен

...
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #132 -: 10 Януари 2014, 19:42:21 »

Проблемът е в тези които не знаят как да си вършат работата и как да регистрират едно животно.
Това някакво остроумно изказване ли трябва да е??

Доколкото разбирам, danchovas визира инспекторите от РИОСВ, които наистина са неориентирани в изпълнението на този закон. Трябваше на тях най-напред да дадат 1 година гратисен период, през който да се обучат и да разберат що за племе сме  Grin. След това и на нас 1 година, за да се светнем какви ще са последиците, ако не си регистрираме гадинките. Тези, които са писали закона са имали всякакви други животни предвид, само не са си представяли змии и гущери...
Активен

danchovas
7 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #133 -: 10 Януари 2014, 20:00:21 »

Точно инспекторите имам в предвид, ако могат да се нарекат такива. Според мене първо трябва хората да преминат някакво обучение, да научат някое латинско или морфа, а не като им викам ,че имам супер хипо и те да ме гледат като че са видели извънземни и като им казвам ,че това са изкуствено селектирани морфи и те продължават да опорстват ,че им трябва регистрация(До колкото знам те не се регистрират.), а всъщност не мога да си изкарам и така се получава един омагьосан кръг от който няма излизане.
Пък в крайна сметка ми остава само една игуана за регистриране и ако ми я конфискуват ще си взема базилиск Grin
А за тарантули как стоят нещата ,трябва ли регистрация?
Активен
asensi_85
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 432

« Отговор #134 -: 10 Януари 2014, 21:08:59 »

Регистрацията е само за гръбначни. Освен това игуаната е вид по CITES, а не по закона за защита на животни. Игуаната съвсем не можеш да я регистрираш. А за геконите - не си прав. Регистрират се и те.
Активен
danchovas
7 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #135 -: 10 Януари 2014, 21:52:04 »

Игуаните по принцип трябва да се регистрират, но в моя случай няма как. А геконите нали са изкуствено селектирани, специално тенжерайн не мисля ,че се регистрират, но може не знам.
Активен
asensi_85
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 432

« Отговор #136 -: 11 Януари 2014, 14:10:14 »

Ако мислиш, че в РИОСВ знаят коя морфа и изкуствена и коя не... Пък някой по-нагоре беше писал, че може природната окраска да се прояви в едно бъдещо поколение. И как ще се регистрира то, след като от тук нататък регистрират излюпените, като нанасят номер на документ на майка и баща  Metal
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #137 -: 14 Януари 2014, 11:29:34 »

Днес ми се обадиха от РИОСВ Пловдив, че регистрационните карти на животните ми са готови  Metal.
Активен

danchovas
7 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #138 -: 14 Януари 2014, 21:13:45 »

Честито Wink
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #139 -: 15 Януари 2014, 09:32:40 »

Честито Wink

Благодаря.  Smiley

След почти едночасово друсане с градския транспорт и дремане в задръстванията, стигнах по стара българска традиция в РИОСВ 10 минути преди края на работното им време  Sorry. В деловодството, което е единственя свободен подстъп към заветните служби, ме посрещна с подобаващо мрънкане добре познатата ми отпреди служителка в пенсионна възраст. След като няколко пъти и повторих за какво ги посещавам, тя разбра каква е работата и с нова сила започна да обяснява как вече са си приготвили чантите, за да си ходят, как инспекторката, която търся вече сигурно си е тръгнала и т. н., като през това време продължаваше да прехвърля купчинка документи от едната си ръка в другата и с досада очакваше да си тръгна. Запазих мълчаливо спокойствие и я гледах втренчено през тези 5 минути и тя най-накрая с голямо отвращение се реши да вдигне телефона и да се обади по вътрешната линия там, където трябва. За нейна изненада търсената служба си работеше най-съвестно и излезе да ме посрещне не само инспекторката по биоразнообразието, която отговаря за нашите регистрации, но и лично директора на този сектор. След кратки преговори седнахме около голямата маса в приемната, организирахме конвейра за разкомпектоване/окомплектоване и подписване на близо 30 карти, като успяхме да се справим рекордно бързо. Заедно с благите приказки, служебните реплики и пожеланията на раздяла, цялата процедура отне 10 минути. Така в 17.41 часа след поредното извинение, че ги задържах (служителите) след работно време, гордо прибрах в чантата си така очакваните и ценни регистрационни карти!

Crazy работа, но всичко е дбро, когато свършва добре!
Активен

Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines