Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

12 Май 2021, 00:44:42
Новини: Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нова форма за регистрация на диви животни  (Прочетена 73375 пъти)
ive21
Баннат
11 кожи
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 763

« Отговор #100 -: 10 Декември 2013, 07:53:30 »

Там в Пловдив са за е-не тези Grin
Тук няма ядове в София
Активен

Скаип  vaskobotev1  тел 0877431346
pesho
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #101 -: 10 Декември 2013, 14:44:37 »

Аз, ако не станат нещата още малко, се замислям, да помоля някой колега от София или друг град да ми ги регистрира на негово име, пък за щшчерпка ще измислим нещо Smiley.
Активен
Светослав Борисов
VIP потребител
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 269

« Отговор #102 -: 10 Декември 2013, 15:29:07 »

С декларация пробвахте ли?Мисля Niki беше споделил бланката.В Плевен се получиха нещата  Drink beer
Активен
pesho
5 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #103 -: 10 Декември 2013, 16:54:05 »

Не става, искат документ за произход, не декларация с която не можеш по никакъв начин да докажеш как си се сдобил с това животно Smiley.
Активен
teodor
4 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 89

« Отговор #104 -: 10 Декември 2013, 20:15:12 »

Ами нали тази декларация е за това, поне на мен така ми обясниха. Huh?
Активен
pesho
5 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #105 -: 10 Декември 2013, 22:35:39 »

Да...но реално с нея не може да докажеш нищо, приемат го на доверие...а в Пловдив не искат така... било незаконно и тя не искала да стимулира сивата икономика с влечуги...всеки 2ри си имал незаконни и сега иска да си ги легализира без да има документи за тях и т.н. Wink
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1347

« Отговор #106 -: 10 Декември 2013, 23:06:50 »

Ще видим дали не може с декларация. В събота смятам да се преборваме с бюрокрацията, пък кой когото... Ако опрат до санкциите предвидени в закона - 500 до 1000 лв. плюс конфискация отиваме на съд.
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
ive21
Баннат
11 кожи
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #107 -: 11 Декември 2013, 09:47:02 »

Тоя Пловдив се едно е в друга държава Grin
Навсякъде няма проблем,само там има.
Активен

Peregrin
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 48

« Отговор #108 -: 11 Декември 2013, 10:17:12 »

Аз си отглеждам животните в Пловдив, но по местожителство съм във Варна. Обаждах се, преди време, да попитам, как стоят нещата. Попитаха ме, дали са мутации (става дума за леопардови гекони) а аз имам само мутации. И когато им казах, че са, жената ми каза, че те не подлежат на регистрация. Става дума за варненския РИОС, понеже животните се регистрират по местожителство.
Активен
Starskreem
10 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 602

« Отговор #109 -: 14 Декември 2013, 11:05:35 »

Е не, не  Grin ! Обадих се на оня пич днеска пак, дето ме забрави преди седмица. Питах го за същите животни и той взе че си ме спомни. Каза ми, че ще ми се обади пак  Grin , обаче този път не забрави. Понеже му споделих, че съм информират от най-големите форуми в Бг, че животните ми трябва да се регистрират, той ми вика: "-Не, това, което го пише във форумите е пълна простотия!". Животните брадата агама и лео. г. във Варна не се регистрират... или поне не искат да ми ги регистрират  Grin .
Активен

...
pesho
5 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #110 -: 14 Декември 2013, 12:59:32 »

И сега какво... :Д ясно Варна и Пловдив няма да си регистрират животните...
Активен
iluuu
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #111 -: 16 Декември 2013, 11:47:26 »

Колеги, във връзка с регистрацията на гръбначни животн ви моля, ако някой от вас развъжда регистрирани гекони да ми напише ДЕКЛАРАЦИЯ ЗА ДАРЕНИЕ. Става въпрос за Леопардов гекон , който ми беше подарен за рождения ден. Човекът, който ми го подари е купил гекона от друг човек в София, когото не мога да намеря по никакъв начин. От РИОСВ- Шумен ми казаха, че без подобна декларация ми отказват да регистрират животното, и че при сигнал от недоброжелатели гекона ми ще бъде конфискуван. Ако някой иска да ми помогне, да пише тук или да ми пусне сигнал на този номер 0898 98 40 77.
    П.С.  Имам образец на декларацията (word-овски файл), от Търговище съм, регистрацията без санкции е до 31.12.2013 г.
Активен
iluuu
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #112 -: 16 Декември 2013, 12:14:54 »

Колеги, преди секунди ми се обадиха от РИОСВ и ми казаха, че ще мога да регистрирам гекона само, чрез подробна делкларация от мое име, в която да обясня как съм придобил животното Smiley .
Активен
ive21
Баннат
11 кожи
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #113 -: 16 Декември 2013, 13:05:55 »

Тук в София  се пишеше човек каквото се сети Grin
Къде за 30 животни ще се сетят как какво и за какво Cheesy
Активен

George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #114 -: 19 Декември 2013, 17:15:13 »

Честито на печелившите! На мен ми приеха документите на база саморъчно написана декларация, подобна на тази, която беше пуснал преди Ники. Госпожицата беше много любезна...  Tongue

Няма да ви казвам как се разреши казуса, само ще ви разкажа една басня от поредицата "черен хумор". Моля, чувствителните потребители да не я четат:

Някога преди отдавна, когато в България пак имало бедни и богати, едно момче все се оплаквало на баща си:
- Тате, а пък синът на чорбаджията днес пак ме наби. Аз какво да сторя?
- Трай си сине! Бъди кротък и смирен християнин, както винаги съм те учил! Той Господ всичко вижда. Той ще го накаже.
Така минавали ден след ден. Богаташкият хъшлак все издевателствал над бедното дете. Един ден беднячето се втурнало вкъщи и викнало на баща си:
- Тате, тате, Господ наказа чорбаджийското дете. То падна в герана и се удави.
Тогава бащата отговорил:
- Аз казах ли ти сине, че Господ всичко вижда и рано или късно ще даде справедливост...
- Абе тате, той Господ го наказа, ама добре бях аз, че като се наведе оня над кладенеца, аз малко го побутнах...

Поуката е: Помогни на Господ, че да ти помогне и Той!
Активен

philip
1 кожа

Неактивен Неактивен

Публикации: 16

« Отговор #115 -: 09 Януари 2014, 10:47:14 »

Добре,гратисният период е до края на 2013,а какво става,ако си придобил животното след този срок,има глоби ли?
Активен

Brachypelma smithi.
Brachypelma albopilosum
Poecilotheria regalis
Grammostola rosea
Hysterocrates gigas
grammostola pulchripes
Nhandu Chromatus
danchovas
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 233

« Отговор #116 -: 09 Януари 2014, 12:08:48 »

През 2013г. беше безплатно, а сега за регистрация се заплаща. Май имаше нещо за 1- 2 седмици безплато ,но не помня.
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #117 -: 09 Януари 2014, 13:59:36 »

Добре,гратисният период е до края на 2013,а какво става,ако си придобил животното след този срок,има глоби ли?

Сега можеш законно да придобиеш само регистрирано животно (става въпрос за диво животно отглеждано извън зоопарковете и спасителните центрове. Според закона за диво животно се счита всяко гръбначно, различно от... и т.н.). Ако не е регистрирано по ЗЗЖ, се счита за противозаконно притежание. Според закона животното трябва да се конфискува и на собственика се налага глоба от 500 до 1000 лв. При повторно провинение на същия човек, размера на глобата се удвдоява.

Когато си купуваш животното, собственика му трябва да ти даде регистрационната карта, на която трябва да упомене датата на която ти я дава. Също и начина - дарение, покупко-продажба и т.н. В срок от 14 дни можеш и трябва да си регистрираш животното в РИОСВ по твоето местоживеене на твое име. Регистрацията е безплатна, ако не се брои, че трябва да си снимаш животното на ново и да разпечаташ на цветен принтер снимките в 2 екземпляра. Ако пропуснеш този срок, се счита, че отглеждаш животното нелегално и се прилагат санкциите, които описах по-горе за нерегистрирани животни.

Всичко това важи, ако те хванат  Wink.
Активен

Starskreem
10 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 602

« Отговор #118 -: 09 Януари 2014, 19:54:53 »

Ще бъде жалко ако примерно разберат, че имам "незаконни" животни, да ми ударят глоба и да ми ги вземат при положение, че от варненския РИОСВ са ми казали, че тези животни не подлежат на регистрация!!
Активен

...
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #119 -: 09 Януари 2014, 20:47:55 »

Ще бъде жалко ако примерно разберат, че имам "незаконни" животни, да ми ударят глоба и да ми ги вземат при положение, че от варненския РИОСВ са ми казали, че тези животни не подлежат на регистрация!!

Повдигнах въпроса за морфите в РИОСВ Пловдив. Мнението тук е, че няма прецизирани критерии за това кое животно е морфологично и т. н. отдалечено от дивия вид, затова е добре да се регистрира всичко. Освен това при един разпад на морфата в поколението и цъфне някое гущерче с природна окраска, как ще го броим?

Инспекторите в РИОСВ си тълкуват еднолично закона. Никой не им спуска директиви какви решения да вземат и ми се струва, че ще направят много бели на хората. И аз си мислех едно да регистрирам, друго не... но закона е много неясен, неточен, но това пък дава вратички да се оспорва. Затова си заявих за регистрация всичики гръбначни животни.

Всеки има право да обжалва пред съда конфискации, глоби и всякакви санкции от каквито и да било институции. Ако е вярно, че живеем в правова държава, редно е да се научим да се възползваме от правата си. Аз лично не бих останал безмълвен свидетел на подобна санкция към мен, особено, ако има и най-малко съмнение за несправедливост...
Активен

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines