Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

12 Май 2021, 01:05:25
Новини: Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мишка(Mus musculus)  (Прочетена 19813 пъти)
ZeRBeRuS
Модератор
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1135

Тъпо е да си тъп, ама си е за цял живот!!!

« -: 25 Май 2008, 20:04:53 »

В момента едната ми мишка ражда, леле какво нещо е майката природа. Голям кеф е да гледаш как се заражда нов живот и как маминка грижовно го почиства за пръв път.
Активен
Mortum
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 214

« Отговор #1 -: 23 Юни 2008, 10:00:40 »

Имам си вече мака популация от осем "Mus musculus" възрасни индивида, и всичко за момента е наред.
Само не знам дали е нормално? Мъжия не е едър, а корема му така се е подул като на брененна женска.  Huh?
Активен

Pantherophis Guttatus Female ;
Pantherophis Guttatus Snow Male .
Mortum
7 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 01 Юли 2008, 08:30:29 »

Снощи слизам в мазата, за да си нахраня "популацийката".Първото което усещам е зловоние.Почвам прилежно да чистя отпадаците от храна.После естествено следва преброяване на населението, за евентуални бягства.Всички бяха там, но единствения мъжки за когото говоря в предния пост не мърдаше! Priest Вмомента имам 14 малки сокалчета  надявам се че поме едно от тах ще е мъжле.

Но от какво може да се е получило това: Видим разтеж на мишока не бях констатирал.Само много голямо увеличаване на стомаха-така беше повече от месец и половина Priest.
Въпросите който ме мъчат е следните: Може ли да е запек?;Може ли да е нещо генетично и да се предаде на поколението?
Активен

Mortum
7 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 09 Юли 2008, 16:15:37 »

Така,така!
Днес намерих още еднин мъшки в същото състояние Priest.От първото котило на мъжкия за който е споменато в горния пост.Пак със същите симптоми? Wonder Huh?
Активен

ELDEREST
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 249

Негър-скйор и жена-шофьор НЯМА!!!

« Отговор #4 -: 24 Юли 2008, 13:03:28 »

Вие като по-старши в занаята, хайде да ме светнете как да разбера коя мишчица е женската и коя мъжката Huh?
Активен

Я, едно ангелче с крилца още мърда...ПРАС и то
умря...хахаха...
Emma_Watson
1 кожа

Неактивен Неактивен

Публикации: 12

« Отговор #5 -: 04 Януари 2011, 21:47:36 »

Имам си вече мака популация от осем "Mus musculus" възрасни индивида, и всичко за момента е наред.
Само не знам дали е нормално? Мъжия не е едър, а корема му така се е подул като на брененна женска.  Huh?
Ами да те посъветвам : дигни го и ако коремчето е кръгло изцъло значи е преял, но ако е леко подуто само някъде е възможно да е женска или да му се ходи по нужда. Коремчетата на моите са почти винаги подути. Grin
Активен

Vusy
Die Waffen-SS
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 259

« Отговор #6 -: 09 Октомври 2011, 16:54:24 »

Привет.
 Моля хората знаещи как се отглеждат и развъждат мишки да ми споделят.  Аз гледам плъхове,но смятам да почна с мишки,защото кралския ми питон ги предпочита доста повече от плъховете.
 Преди доста време се опитах с гледането на мишки,но все не ми вървеше и постоянно се изпоизяждаха една друга и почнах с плъхове!! Каде ми е грешката!?!?
Активен
goldberg
Баннат
7 кожи
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 09 Октомври 2011, 17:01:20 »

Всяка една женска в отделна кутиика и да ражда сама.Тогава  няма да имаш проблеми.
Активен

Boa constriktor
Die Waffen-SS
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 259

« Отговор #8 -: 09 Ноември 2011, 18:26:06 »

Всяка една женска в отделна кутиика и да ражда сама.Тогава  няма да имаш проблеми.
Добре де....как ги гледат по много на едно място,гладал съм по клипове??
Активен
caneff
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 111

« Отговор #9 -: 26 Февруари 2013, 14:32:15 »

Взех си 2 мишлета, които ако решите да взимате от Бургас ще паднете от цените, които ще ви кажат в големите зоомагазини. Въпросът ми е: Как да разбера дали женската е бременна, че да я извадя, ако въобще има смисъл да я вадя, понеже са само 2 мишки, или най-добре да извадя мъжката след известно време?
Активен

asensi_85
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 432

« Отговор #10 -: 26 Февруари 2013, 15:32:29 »

Не ги вади. Ако са от едно котило няма да има проблем. Мишките рядко си ядат малките за разлика от хамстерите. Добре е обаче да имаш 1 мъжко с няколко женски. Няма как да не познаеш, ако е бременна. Стават кръгли като балони, бременността трае 20-22 дни.
Активен
caneff
5 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 26 Февруари 2013, 15:47:29 »

Мерси за отговора. Просто видях, че в горните постове са описани такива проблеми, но явно са били с повечко мишки. Мисля, че женската е оплодена защото мъжкия се опита на няколко пъти от както е при мен, а и в магазина бяха 10-15 във един терариум, след 20-22 дни ще видим.
Активен

sebae
R.I.P.
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 456

Elapidae fan

« Отговор #12 -: 26 Февруари 2013, 15:51:14 »

Мъжкия дори помага на женската с малките. Smiley Но като не ги деля, ражда докато още кърми отраслото вече предно поколение, т.е. твърде често. Smiley
Активен

fast and highly toxics
caneff
5 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: 26 Февруари 2013, 15:58:31 »

Това често раждане пречи ли на женската, или пречи на малките ? Защото смятам да ги отделям още след като се опушат и да ги замразявам. Ако е вредно след като разбера, че женската е бременна на 100%, да махам палавника, нали?
Активен

sebae
R.I.P.
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 456

Elapidae fan

« Отговор #14 -: 26 Февруари 2013, 16:02:42 »

Не мисля че има проблем. Единствения проблем при мен е излишъци, въдят се в повече отколкото са ми нужни. Smiley
Активен

fast and highly toxics
asensi_85
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 432

« Отговор #15 -: 26 Февруари 2013, 16:08:05 »

Замразявай ги в големината, която ти трябва и няма проблем. Няма смисъл да ги отделяш. Щом са взети от едно място женската е бременна със сигурност. Продуктивни са 3-4 котила, като раждат по 7-10 най-често. След 3-4 котила обаче раждаемостта намалява до 3-4 мишки. Моите раждат на всеки 3 седмици и също имам в излишък, а като тебе тръгнах само с две. В момента гледам 5 кутии с мишки и като станат 50-100 броя ги продавам, раздавам и т.н.
Активен
caneff
5 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: 26 Февруари 2013, 16:10:39 »

При мен ще са много повече излишъците, ама пък имаме един излишен фризер в гаража. Аз имам само 2 малки калифорнийски кралски, но лятото смятам да допълвам и е хубаво да имам храна в различни размери. Мерси за информацията мисля, че друго сложно няма. Все пак се въдят доста успешно в гаража.
Активен

Kun4a
4 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 78

« Отговор #17 -: 26 Февруари 2013, 18:25:30 »

Това какви точно мишки са? Като тези дето ходят по хамбарите или нещо по-специално.
Активен

... това което съм, не е това което виждаш ...
caneff
5 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: 26 Февруари 2013, 19:55:02 »

Домашната мишка (Mus musculus) е вид дребен гризач (Rodentia) от семейство Мишкови (Muridae). Живее винаги в близост до човека и човешките поселения. Използват се като лабораторни мишки, често генетично модифицирани, с цел биологични и медицински изследвания.
Активен

Kun4a
4 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 78

« Отговор #19 -: 26 Февруари 2013, 21:14:36 »

Явно не съм се изразил правилно, за което се извинявам. Това което си ми написал като гледам е от wikipedia, но не разбирам - Mus musculus е това, което мога да си хвана и от село или е мишок, който се продава по зоомагазините. Защото като гледа в Youtube, Mus musculus на външен вид са много по различни от тези на село (визирам предимно окраската).  Huh?
Активен

... това което съм, не е това което виждаш ...
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines