Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

11 Декември 2018, 17:18:33
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 8 9 [10]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Scolopendra cingulata  (Прочетена 77149 пъти)
PerP
4 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 99

Nice

« Отговор #180 -: 29 Юни 2012, 14:20:02 »

Внимавай някое летящо създание да не ти отмъкне добичето  Wink Grin Grin,че ще намериш само крачка  Laugh иначе КЪСМЕТ!! Smiley
Активен

one day until tomorrow ,two days to a day afterand it and it will always be repeated
Shake13
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 107

« Отговор #181 -: 24 Юли 2012, 16:00:52 »

Днес се сдобих с две такива гадинки...едната е с червени крака  Metal Metal и е 10 сантиметра ....а другата жълтата е 12  Tongue
Активен
estrella
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 57

« Отговор #182 -: 24 Юли 2012, 16:17:50 »

Да са ти честити новите гадове  Drink beer Drink beer
Активен

Que DIOS te de conforme al deseo de tu corazon, Y cumpla todo tu anhelo.
VelinSky
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #183 -: 29 Август 2012, 13:41:24 »

Здрасти пичове! Казвам се Велин, от бургас съм и съм адски зарибен по тези животинки от майка ми - преди няколко месеца ми беше хванала една и ми я донесе. Много и се изкефих, тогава намерих и сайта, но направих грешката да я занеса в зоомагазин за да получа информация, но уви изтърваха буркана с животното той се счупи и естествено Луцифер (сколопендрата ми) избяга.. От тогава на няколко пъти се опитвах да си намеря, но за жалост винаги неуспешно. Сега съм в едно градче до Плевен-Кнежа и щъкам по околностите за да си намеря но скоро трябва да си заминавам и късмета пак не ме сполетява.
Активен
gam3_0v3r
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 473

« Отговор #184 -: 18 Октомври 2013, 20:45:42 »

Някой гледа ли още такива гадинки ,че се заинтересувах от тях, а и като чета ми е доста интересно... Huh?

А и ако може да задам няколко въпроса , защото ще са ми много полезни...

Кокосов субстрат, укритие, купичка с вода и се храни с брашнение, щурци и подобни насекоми...

Температурата ме интересува каква трябва да е и дали тея гадинки се зазимяват...
Активен

Моля, прочети правилата!
alleyesonme
6 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 155

« Отговор #185 -: 19 Октомври 2013, 11:41:26 »

Според мен може и на стайна температура да се гледа, не са капризни, поне миналия път като питах за лампа така ми отговориха Smiley
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1311

« Отговор #186 -: 19 Октомври 2013, 15:53:33 »

Някой гледа ли още такива гадинки ,че се заинтересувах от тях, а и като чета ми е доста интересно... Huh?

А и ако може да задам няколко въпроса , защото ще са ми много полезни...

Кокосов субстрат, укритие, купичка с вода и се храни с брашнение, щурци и подобни насекоми...

Температурата ме интересува каква трябва да е и дали тея гадинки се зазимяват...

Аз отглеждам един млад екземпляр от района на Кресна. Ако прочетеш цялата тема, ще си отговориш на всички въпроси.
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
gam3_0v3r
9 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #187 -: 19 Октомври 2013, 19:51:45 »

Прочел съм всичко от начало до край, но просто гледам ,че последните публикации са от доста време и реших да питам дали още се отглеждат такива гадинки и хората с по-голям опит да драснат по някой ред Wink
Активен

Моля, прочети правилата!
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #188 -: 19 Октомври 2013, 22:20:57 »

Има такива ентусиасти  Grin. Най-общото, което трябва да знаеш е това:
1. Да се отглежда в обезопасен срещу бягство съд.
2. Аз поддържам суха среда, кокосов субстрат + укритие. Най-добре някаква керамика, че не мухлясва. Става и дървесна кора или подредени плоски камъчета.
3. пръскам през ден вода близо до укритието и сколопендрата пие от стените на съда. Може да се сложи и съдче с вода. Сколопендрите могат да плуват и няма опасност да се удави.
4. Хранят се с всякакви насекоми. Могат да ядат и новородени мишлета или дребни влечуги, но това не ти го препоръчвам по понятни причини.
5. Като те ухапе боли много силно около 3-4 часа  Wink.

Живеят няколко години. При всяко животно е различно, особено, ако е хваната голяма... как се отглежда, колко често се храни и т. н.
Активен

gam3_0v3r
9 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #189 -: 20 Октомври 2013, 00:45:30 »

Благодаря ти за отговорите, а да попитам и:

1. Може ли да се определи г/д на колко год е според дължината?
2. Как е най-добре да се храни ? През колко време ?
Активен

Моля, прочети правилата!
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #190 -: 21 Октомври 2013, 08:10:50 »

Не вярвам някой да е водил статистика за съотношение възраст - дължина. Следващия път, когато имам поколение от цингулати, може да си направя този труд  Grin.
Няма режим за хранене. Обикновено винаги има апетит, но и един месец да не яде, няма проблем.
Активен

bura4eto_0
1 кожа

Неактивен Неактивен

Публикации: 19

« Отговор #191 -: 16 Април 2015, 09:19:40 »

Привет!Преди няколко дена докато се разхождахме из гората с баща ми,той намери стоножка под един камък.После като потърсихме още малко,намерихме и втори индивид Cheesy
 Та сега имам няколко въпроса към вас:
Първо и най-важно за мен,защитен вид ли са тези сколопендри и какъв всъщност е видът на стоножките.Второ искам да знам как се отглеждат,колко големи стават и т.н.
Снимки: http://prikachi.com/images.php?images/271/8053271H.jpg
Снимка: http://prikachi.com/images.php?images/273/8053273o.jpg

П.С. Не исках да спамя по други теми и за това пуснах нова.
Активен
filmaz
6 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 173

« Отговор #192 -: 16 Април 2015, 13:28:48 »

Scolopendra cingulata.
Не са защитен вид.
Има цяла тема за вида може да я прегледаш, там ще намериш как се отглеждат.
Активен
vvu
Втора ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #193 -: 16 Септември 2017, 11:36:00 »

Вече имам нова!
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines