Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

20 Август 2019, 19:25:13
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Гупите ми умират?  (Прочетена 4945 пъти)
sparti36
2 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 25

« -: 15 Март 2011, 19:25:51 »

Здравеите преди 4 месеца си купих 12 гупи,в пластмасов аквариум са няма лампа нито помпа нито витамини и така нататак,просто в аквариум с вода в нета четох,че можели без помпа за въздух,продавачката в зоото ми каза сащото но от 12 ми останаха 9 днес умря още 1 моля ви кажете защо една по 1 умират какво да направя аз ли сам виновен или..? Priest Wonder Huh? Cry
Активен
Nikola
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 203

« Отговор #1 -: 15 Март 2011, 19:36:09 »

Ами вземи им помпа, нагревател (възможно е и водата да им е студена и от това да умират) усигори им някакви условия ...
Активен
gshoo
Модератор
11 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 871

̿ ̿̿ ̿̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з=($,DMS,$)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿̿ ̿

« Отговор #2 -: 15 Март 2011, 21:29:10 »

То и хората са издържливи, и могат да живеят с малко храна, вода и на тъмно, ама след време по-слабите ще почнат да се разболяват и погиват. Доста животни могат да живеят в условия различни от техните, но всичко е въпрос на време това да почне, да влияе на здравето им. Помисли малко, без нагревател водата им сигурно не качва над 17-18 градуса. Аз съм си мерил ей тъй от любопитство колко градуса е в купичките на змиите ми и познай, 18-19 градуса. Това все пак са отоплявани терариуми на го забравяй, тъй, че на стайна температура нищо чудно да е към 16. А гупата до колкото знам е тропическа рибка, не съм акварист ама по спомените ми, когато гледах рибки им поддържах 23-27 градуса, май нещо такова.
Активен

sxl
1 кожа

Неактивен Неактивен

Публикации: 11

« Отговор #3 -: 15 Март 2011, 23:07:04 »

Колко литра е аквариума? Колко често се сменя вода след като живеят без помпичка за въздух или филтър? температурата би трябвало да е както е казал gshoo аз им поддържам 24-25. Ако ще гледаш само гупи или и молинезии може да сложиш и малко нейодирана сол но при положение че им усигуриш помпичка и филтрация било то с гъба или филтърче.. Наи добре си вземи стъклен квариум като за гупи не ти трябва голям литраж а малките по принцип не са мн скъпи...9-10л за 5-6лв.
Дано съм бил полезен Smiley
Активен
sparti36
2 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 16 Март 2011, 16:18:22 »

И аз мисля от известно време да им зема стъклен аквариум и скоро и това ще направя,водата я сменям на седмица-2 току що я смених и им стоплих водата,аквариума е малак 30 дълъг и 20 широк 10 литра.
Активен
Booria
6 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 187

« Отговор #5 -: 16 Март 2011, 16:26:37 »

То на 2 седмици вижда ли какво има в аквариума? Като си взимаш животни, поне им осигурявайте минимални условия дори а не да ги метнеш в някакъв аквариум без нищо и да се чудиш защо ти умират след това!
Активен
sxl
1 кожа

Неактивен Неактивен

Публикации: 11

« Отговор #6 -: 17 Март 2011, 07:56:55 »

След като няма помпа или филтър смяна на вода поне през 3 дена  по 30% от обема с престояла поне 24ч вода. Смяна на целия обем вода се избягва да се прави тъи като се нарушава баланса които трябва да бъде създаден за да има нормалн условия за живот за рибоците. Ако не се подменя водата с престояла а с направо от чешмата то тогава трябва да се ползва препарат за стабилизиране на чешмяна вода. Аз съм доволен от препаратите на JBL , Serra и tropical. Иначе аквариума не е много малък при положение че се гледат не голям брои гупи и никакви др рибоци. Можеби едно сомче за обиране на дъното например. Ако почнат да се увеличават вече разширяваш Smiley а те ще станат повече ако решиш да не гледаш други риби освен гупи.

Активен
sparti36
2 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 17 Март 2011, 16:43:54 »

Колко е продалжителноста на живот на гупите?
Активен
Nova
4 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 88

« Отговор #8 -: 17 Март 2011, 21:26:00 »

Със сигурност не е 4 месеца!

Активен
sebae
R.I.P.
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 456

Elapidae fan

« Отговор #9 -: 17 Март 2011, 22:48:11 »

Е, това вече зависи от грижите за животните, условията на гледане... Smiley
Активен

fast and highly toxics
Nikola
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 203

« Отговор #10 -: 17 Март 2011, 23:07:38 »

В умерена температура на водата мъжките 2,5-3 години а женските 3,5-4 години.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines