Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

18 Ноември 2019, 23:16:11
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Chromatopelma cyaneopubescens  (Прочетена 14658 пъти)
Slav_s
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 214

« Отговор #20 -: 25 Януари 2011, 22:38:11 »

От скоро и аз имам Chromatopelma cyanopubescens 1,5 см тяло
http://img560.imageshack.us/i/paqkk.jpg/
Активен

София : Skype: CA9339AK  GSM: 0889 29 05 25
mitko5586
Втора ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #21 -: 26 Януари 2011, 01:20:57 »

От скоро и аз имам Chromatopelma cyanopubescens 1,5 см тяло
http://img560.imageshack.us/i/paqkk.jpg/

И аз си взех същия преди няколко дни....супер лаком е Wink
Активен
paranormalcore
1 кожа

Неактивен Неактивен

Публикации: 13

« Отговор #22 -: 05 Февруари 2011, 01:37:54 »

Здравейте.
Преди седмица се сдобих с Хроматопелмичка на 4 кожи.
Преместих я в новия и дом - пластмасова кутия с 6 см. кокосов субстрат + кокосово убежище. Първоначално тарантулата обикаляше цялата кутия, разучваше на ляво и на дясно, но от както разбра, че кокоса и е убежището си изплете нещо като завеса от паяжина + частици кокосов субстрат и стои повечето време вътре. Излиза главно вечер.. и стои на единия изход, който си е оставила. Температурата в стаята е 22-25 градуса, а предполагам, че в кутията е поне с 2 градуса по-топло. И все пак ме притеснява това и държание. Като бутна леко кутията тя се шмугва вътре и не излиза. До сега съм я хранила с едно щурче.
Имам няколко въпроса.

Нормално ли е да се крие и да стои постоянно в кокоса?
Може ли на такава малка тарантула да се слага капачка с вода? (аз съм и сложила и мисля, че пие.. защото я намерих напълно празна... днес... и я напълних отново.. възможно ли е да се е изпарила водата?.. мен малко ме съмнява)
Като и сложих щуреца първоначално не го погледна... но естествено докато аз не я гледах тя го беше смотала.. и само видях как го е загризала и чакаше явно да умре, за да го изяде... (това беше вечерта)(няколко дни преди да си изгради завесата на кокоса).. и на сутринта не намерих никъде остатъци от щуреца.. възможно ли е да го е изяла целия?

Начинаеща съм и ще съм изключително благодарна, ако някой отговори на въпросите ми и ме успокои, че наистина се шашкам за паячето си...  Cry

Активен

DIY all the way.
Мъни
Модератор
8 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 301

« Отговор #23 -: 05 Февруари 2011, 04:41:27 »

Здравей!
Честито паяче!
Не е най-подходящото за първи паяк, но не е и най-неподходящото  Wink
Поведението е съвсем нормално - земни или дървесни, птицеядите си стоят в укритието през повечето време.
За капачката вода - паяче на 4 кожи е около 1-1,5 см тяло. В какъв терариум си го сложила? Като размер...
Иначе не е проблем да има съд с вода и при новоизлюпено паяче, стига нивото на водата да е символично, т.е. да няма опасност паячето да се удави. За изпарението... Хм... В какъв по размер съд си го настанила добичето? Ако можеш дай и снимки  Wonder
Активен

Господи, моля те, дай ми мъдрост, за да  разбера мъжете;
дай ми любов, за да  им прощавам;
дай ми търпение, за да изтърпя настроенията им.
И, Господи, забележи - СИЛА НЕ ИСКАМ!!
Иначе ще ги пребия до смърт…
paranormalcore
1 кожа

Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: 05 Февруари 2011, 11:17:32 »

Попринцип е по-голяма кутията, но съм сложила повече субстрат, за да не е много високо и мисля, че размера и е добре. Не е много голяма. Фотоапарата ми се прецака и мога само да правя клипчета и от тях да режа сними.
Ето: http://img812.imageshack.us/img812/702/stp60003.jpg
Ето го тук.. преди малко пак се подаде на изхода: http://img96.imageshack.us/img96/6285/stp60002.jpg
Паяка е някъде повече от 1.5 см.
Като му сложих капчаката с водата... той много внимателно пристъпи.. потопи си единия крак.. и се отмести. Разбрал е явно, че това му е водата. Не съм го виждала до сега да пие, но много искам да го видя и да се успокоя, но си мисля дали пие всъщност.. той е малък... Днес ще си взема нещо за пръскане и ще понамокрям субстрата.. въпреки, че за моя не се изисква много висока влажност... но все пак.
Скоро го чака смяна... ама така си е направил това укритие, че не мога да видя вътре какво става. Май ще му разтурям завесите.. въпреки, че ме е жал, а и той пак ще си ги вдигне.
Активен

DIY all the way.
Xaruno
10 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 632

« Отговор #25 -: 05 Февруари 2011, 12:08:40 »

Не му пипай леговището, ще го стресираш допълнително. Паяците птицеяди усещат своето обкръжение с помощта на предните си крака-педипалпите-онези дългите Wink. На снимката не се вижда, много но ми се струва, че субстрата е малко сух. Когато навлажняваш, винаги оставяй сух ъгъл, да не е подгизнал. Капачката с вода ми се вижда малко голяма за размера на животното. Ако искаш само навлажнявай, докато поотрасне. Аз така правя на моята геникулата, тя е малко по-голяма-2,5см, но разликата е в този случай е пренебрижимо малка.
А и паячето си поема и течности чрез храната.
Не се шашкай, спокойно, птицеяди въобще не се кекави. Само внимавай с температурата и влажностт Wink.
И пиши смело, тук хората са готини, помагат. Wink
Активен

CHI MO NAMIDA MO NAI
negat1ve
Модератор
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 422

« Отговор #26 -: 05 Февруари 2011, 16:01:04 »

Кутийката е малко по-голяма от необходимото, капачката с вода е излишна за момента, а кокосовата черупка за скривалище абсолютно излишна по принцип. Chromatopelma cyaneopubescens са нерваци и ярък пример плетач - при добро желание им слагаш клонче или нещо от сорта за да си захване мрежите и до седмица-две цялата кутия ще е оплетена т.е. навсякъде ще има скривалища и тунели. Ако не им сложеш клонче пак същото, с тая разлика че ще захванат мрежите за капака на кутията и при всяко нейно отваряне им разваляш част от плетките и се газират. Не им трябва изкуствено скривалище защото те така или иначе запилитат цялата кутия в сложни системи от мрежи и тунели - като няма изкуствено укритие поне имаш известен шанс да ги виждаш като са на открито.

Както ти е споменал някои по-горе мокри само в едната част на кутията и влагата ще се разпространи. Температурата ти е добра, въпреки че моята я държа постоянно на 28С и не се оплаква - вида и без това има брутален апетит, по-високата температура и обилната храна забързват малко смените и паячето расте по-бързо. За храната - хвърлят се на всичко къде мърда, дори и да е по-голямо от тях. Затова предлагаи щурчета веднъж седмично, а когато коремчето на паяка наедрее поразреди храненията (примерно веднъж на 2-3 седмици). Ако случиш на по-едри щурци късаи има големите крака да не стане някои фал като се сборят с тарантулата. Червеите не шават толкова и трудно привличат интереса на паяка. Предвид плетаческите инициативи хранителните остатъци трудно се забелязват - ако видиш крак или някакъв чарк вадиш, но иначе не се задълбочаваи да ги търсиш...
Активен

Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе!
paranormalcore
1 кожа

Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: 05 Февруари 2011, 20:03:03 »

Да наистина е малко сухо и започвам редовно да навлажнявам, но не и да прогизва.
Днес купих брашнени червеи.. и проклетите са много гадни.. навират се в субстрата... добре, че успях да ги извадя... късам им главите, но веднага умират... и не привличат вниманието на тарантулата... Единия го оставих до входа на паяка... дано го изяде.
Благодаря за всички, които отклихната на пост-а ми. Smiley
Много сте готини!  Blush
Активен

DIY all the way.
Xaruno
10 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: 05 Февруари 2011, 20:04:50 »

Вземи нещо по-живо. Щурците са по-добри от червейте, а и не се зариват в субстрата. И, нека бъдем честни, малките тарантулки изглеждат зрелищно докато борят по-едър щурец. И го преборват.
Активен

CHI MO NAMIDA MO NAI
paranormalcore
1 кожа

Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: 05 Февруари 2011, 20:11:54 »

Даа... трябваше наистина. Сега ще видя как ще е с тези гнусни червеи и във вторник ще купя и щурци да има. ;DD Кофтито е, че те умират бързо.. и трябва все да ходя да взимам.., но все пак за малкото бижу всичко трябва да се прави. Нищо, че не ми дава да му виждам дупето. ;DD Smiley
Активен

DIY all the way.
W0lverine
2 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 31

« Отговор #30 -: 05 Февруари 2011, 20:27:09 »

Има и друг вариант с тези червеи.Когато ми беше още малък паякът не можеше да ги налапва и ги срязвах през средата с нож.След това давах частта с главата докато още им мърдат краката (и винаги съм хвърлял остатъка,но след време може и остатъка да се даде).
Активен
Xaruno
10 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #31 -: 05 Февруари 2011, 21:09:21 »

Да и аз го опитах това, но тя не винаги моята геникулата не винаги посягаше. Даже въобще, докосваше го с педипалпи и оставяше, въпреки, че трупа са гърчеше.
Активен

CHI MO NAMIDA MO NAI
paranormalcore
1 кожа

Неактивен Неактивен

« Отговор #32 -: 05 Февруари 2011, 21:59:20 »

О, тарантулката го налапа с откъсната глава.. и не се движеше.. както казах по-горе и го бях оставила на изхода и тя явно го е подушила. Хаха! Велика е. ;DD  Applause Според вас да махана ли кокоса? Страх ме е да не оставя остатъци от храна вътре и да загние...
Активен

DIY all the way.
negat1ve
Модератор
9 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #33 -: 05 Февруари 2011, 22:28:47 »

За загниването - няма, ако държиш по-влажно и редовно има хранителни остатъци ще завъдиш нещо което се води един от кошмарите на терариста - акари.

Както по-горе ти споменах паячето няма съществена нужда от изкуствено укритие, предвид че е въпрос на време да подхване плетките и само да си направи една камара укрития и тунели. Скоро кутията му ще изглежда по подобен начин:

Сори за лошата снимка, но батериите на фотоапарата са се изтощили и нямах право на много опити.

Сложи му някакво клонче, листо или прочие декорация и то ще се оправя оттам...
Активен

Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе!
paranormalcore
1 кожа

Неактивен Неактивен

« Отговор #34 -: 05 Февруари 2011, 22:49:23 »

Жал ме е... как да му съборя това, което е направило...   Huh?
А акарите опасни ли са за тарантулата? Май четох, че при смяна ако има много може да и навредят?
Аз не държа много влажно, а и кутията добре се проветрява... за сега няма признаци на акарии (все пак скоро я сложих.. с чисто нов субстрат.. едва ли толкова бързо се развъждат), а и аз не намокрям вътре кокоса.. защото там е паяка.  Undecided
Активен

DIY all the way.
negat1ve
Модератор
9 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #35 -: 05 Февруари 2011, 23:37:58 »

Акарите се появяват в съдове с висока влажност и системно непочистване на хранителни остатъци. Споменах ги като потенциална възможност - на нов субстрат и с едно-две хранения няма как да стане.

За кокосовото укритие - обясних ти че паяка ще си изплете така или иначе. Дали ще го махнеш вече опира до твое решение.
Активен

Мъни
Модератор
8 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 301

« Отговор #36 -: 06 Февруари 2011, 17:08:51 »

За червеите - винаги ги пуквам леко с нокти някъде през гърдичките. Който няма нокти може да го прави с ножичка. Така спукани издеянват до към 24 часа. А и миришат силно на манджа.
Активен

Господи, моля те, дай ми мъдрост, за да  разбера мъжете;
дай ми любов, за да  им прощавам;
дай ми търпение, за да изтърпя настроенията им.
И, Господи, забележи - СИЛА НЕ ИСКАМ!!
Иначе ще ги пребия до смърт…
Slav_s
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 214

« Отговор #37 -: 06 Февруари 2011, 18:01:10 »

Аз на мойта не съм слагъл никакво окритие , изплела е цялата кутия и седи върху паяжината . Изобщо няма контакт със субстрата Smiley Така мога да си я гледам постоянно.
Относно акарите внимавай защото ми се е случвало на нов субстрат и на няколко хранения като прекаля малко с влагата и няма хубава вентилация веднага се завъждат гадинките .
Пръскай един път седмично, ако имаш и съд с вода може и по рядко . Влажноста е ниска за тях между 40 - 60%.
Активен

София : Skype: CA9339AK  GSM: 0889 29 05 25
paranormalcore
1 кожа

Неактивен Неактивен

« Отговор #38 -: 06 Февруари 2011, 22:44:50 »

OMG, Мъни, как не те е гнус да ги бараш червеите? ;DD Мен първоначално ме беше гнус да ги барам с пинсети, но вече го превъзмогнах. ;DD
Няма да прекалявам с влагата. Има купичка, която сменям редовно като видя, че се е замърсила нещо...
И сега съм пред дилема дали да махам кокоса... Ще поседи малко така.. и ще видя после.
С храненето се справям за сега.  Wink
Активен

DIY all the way.
Flippy
4 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 82

« Отговор #39 -: 06 Февруари 2011, 23:26:18 »

Не те е гнус от тарантули , а от малките безобидни червеи?  Grin А , и не се впрягаи много с замърсяванията в терариума ти , спокойно ще разбереш когато наистина субстрата  е за смяна  Smiley Единственото за което трябва да внимаваш са акарите , понеже са трудни за забелязване.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines