Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

11 Декември 2018, 17:22:31
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малко болно коте  (Прочетена 15971 пъти)
papi
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 49

« -: 30 Август 2010, 15:30:51 »

Днес намерихме с приятели едно коте в един двор и там хората ни казаха, че майка му я няма и не е хранено от няколко дни. Имаше много замърсени очички и го заведохме на ветеринар. Той ги почисти, но се оказа че едното оченце вече го няма, а за другото няма как да знаят защото не искала да го отварят-можело само да се отвори след като е почистено. Купихме антибиотик и ни казаха с какво да го храним дадохме му лекарството и малко прясно мляко ( казаха да го храним със половин чашка мляко и в нея разбити 2 жълтъка ) . Сега е на тавана в един кащон увито в парцалчета и (дано) се чувства добре. Искам да питам може ли някакъв съвет как га го накарам да се оправи по-бързо  Huh? Доктора каза че ако след 2 3 дни е живо да го заведем на контролен преглед. Та който знае какво повече да направя да предложи Smiley Много мерси предварително Thumb up
Активен
Poecilotheria1997
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 110

« Отговор #1 -: 30 Август 2010, 18:48:57 »

Значи котенцето се храни 3 пъти на ден. После му се прави лек масаж на коремчето и се оставя да спи сега единственото което ще прави ако е още бебе е ядене и спане ако е горе долу на месец и половина няма да спи чак толкова. Най-големи шансове има като е оставено на спокоиствие   I'm with stupid ^
Активен

Моля админите като ми пишат че съм направил някаква грешка да пишат коя точка съм нарушил само.
Мъни
Модератор
8 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 301

« Отговор #2 -: 30 Август 2010, 22:25:07 »

НИКАКВО ПРЯСНО МЛЯКО!!!
Сериозно ли ветеринар ви е поръчал това?  Shocked Адаптирано мляко-най-добре котешко, ако няма-човешко. В краен случай кисело мляко или извара (обезсолена).
Активен

Господи, моля те, дай ми мъдрост, за да  разбера мъжете;
дай ми любов, за да  им прощавам;
дай ми търпение, за да изтърпя настроенията им.
И, Господи, забележи - СИЛА НЕ ИСКАМ!!
Иначе ще ги пребия до смърт…
Ha7eR
8 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 399

« Отговор #3 -: 30 Август 2010, 23:33:07 »

Още по-интересна е комбинацията прясно мляко + жълтъци...
Ако все пак го храните с това нещо, имайте предвид, че от жегата се разваля за половин час.
Активен
papi
3 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 31 Август 2010, 01:13:56 »

Ами ще видя дали ще мога да намеря адаптираното мляко,а докато намеря да пробвам ли това от лекаря или  кисело мляко със спринцовка  Huh? защото със биберон се дърпа и му го давахме със спринцовка ( то пак се дърпа ама го пие като има мляко в устата). А сега малкото е добре дадухме му 40 милиграма( трябва ли повече защото немога да преценя (храним го с спринцожка)) прясно мляко антибиотика и му потърках коремчето то почна да мърка и се поуспокои и го оставихме Smiley После аз се качих и оставих при него една бутилка с топла вода защото ветеринаря каза да "се гуши като при майка му" Smiley Утре ще видя как е и пак ще пиша. А котето според мен е на повече от месец окосмено е  Huh? утре ще направя снимки да го видите Photo
Активен
mitakagt14
8 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 328

« Отговор #5 -: 01 Септември 2010, 14:33:12 »

Дай да видим снимки да преценя какво трябва изгледъл съм 2 кучета и 3 котенца слепи... Smiley
Активен

скайп: offroadmaniac1
papi
3 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 02 Септември 2010, 12:04:54 »

Котето е починало може би през тази нощ  Priest Нямаше какво да направим тъй като от 2 дни отказваше да яде (ние го хранихме на сила, но то даже не се опитваше да гълта ) и нямаше сила и затова не качих снимки не мисля че можеше да се направи нещо Sad Погребахме го на тепето -Младежкия хълм Priest Сега мога да кажа нека почива в мир  Priest Мерси Smiley на хората Smiley които даваха съвети Smiley и помогнаха Smiley
Активен
mitakagt14
8 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 328

« Отговор #7 -: 02 Септември 2010, 13:52:38 »

Ееее... жалко за котенцето Sad
Активен

скайп: offroadmaniac1
loksaer
Баннат
5 кожи
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #8 -: 02 Юни 2012, 15:07:21 »

НИКАКВО ПРЯСНО МЛЯКО!!!
Сериозно ли ветеринар ви е поръчал това?  Shocked Адаптирано мляко-най-добре котешко, ако няма-човешко. В краен случай кисело мляко или извара (обезсолена).

Моята котка сме я изгледали от новородено с прясно мляко и капкомер, сега е на 13 години ! Wink
Какви котешки, какви човешки млека, те лесно се намират Grin Какъв е проблема в прясното мляко ?
Активен

Skype - gbrplayer
sunny
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #9 -: 30 Май 2016, 12:05:47 »

Жалко за мъничето, наистина. Много е важно захрванването, но не по-малко важно е обезпаразитяването. Понеже имам сходен случай - отглеждам мъничко бездомно коте от 2 седмици се чудя какво да използвам за обезпаразитяване. Като цяло се чувства добре и се храни редовно, но вече няколко пъти повърна и мисля, че има чревни празити.

Все още не е водено на лекар, но мисля за паразитите да действам на своя глава. Поръчах едни билкови капки, които, щом пристигнат започвам курса.

Това са капките Purify - ако някой може да каже нещо за тях, преди да съм започнала курса ще се радвам да чуя мнението му.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines