Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

20 Август 2019, 18:50:37
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Gryllus campestris  (Прочетена 2726 пъти)
dis7urbed
4 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 91

« -: 11 Април 2010, 14:32:24 »

Искам да попитам отностно този вид щурчера// Gryllus campestris//. Днес бях на лозята да помогна да наще и си полових малко. Питах ги и ми казаха че никой не пръска с пестициди и трябва да са чисти. Дали за подходящи за всякакви видове гекони и агами ?  Smiley
Активен
100yan
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1063

::: Geckoholic :::

« Отговор #1 -: 11 Април 2010, 17:21:37 »

Стават, но трябва да знаеш, че с диво-ловени животни за храна винаги поемаш известен риск: било то от гледна точка на пестициди, болести или пък да пренесат някой друг паразит.
Активен
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3743

exotic.bg

« Отговор #2 -: 13 Април 2010, 22:21:27 »

Преди време си отглеждах един чифт такива като домашни любимци. Доста силно пеят Smiley Скоро мисля да наловя една шепа за паяците Wink
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
100yan
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1063

::: Geckoholic :::

« Отговор #3 -: 13 Април 2010, 23:11:34 »

Преди време си отглеждах един чифт такива като домашни любимци. Доста силно пеят Smiley Скоро мисля да наловя една шепа за паяците Wink

Не пробва ли да ги размножиш? И аз миналото лято имах чифт, но нищо не излезе...
Активен
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3743

exotic.bg

« Отговор #4 -: 15 Април 2010, 22:00:33 »

Доста одавна беше това и не съм си мислил изобщо да ги въдя. Набелязал съм една ливада, от където да си "набера" за гадините и може да пробам.
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
zabodoctora
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #5 -: 23 Май 2013, 19:39:29 »

Преди седмица бяхме на пикник до едно близко селце.Екологично циста поляна и много пеещи щурци.Реших да си "набера " някой и друг за грамостолата.Е да ама уж ги чувам ама никъде ги няма.Тогава дъщеря ми(3,5 години) ми сочи един доста голям камък и ми казва че от там се чува най много.Обръшам го а отдолу чудо на еволюцията-стотина черни гадинки като поне 20 над 4 сантиметра мъжкари а другите най разноообразен калибър + 3 огромни ларви както по късно открих на майски бръмбар.Последва бърза обиколка по още три подобни камъка и резултата беше пълна кутия щурци и 5 ларви.До тук добре.Кутията в която се настаниха беше 15х15х10 с 2 санта субстрат на дъното като им бях нахвърлял краставичка и морковче та и люцерна.Лошото се оказа че всички тея лакомства изобщо не ги привлякоха и настана истински филм на ужасите.Започна се един канибализъм като резултата беше пейка след мач - зарината със шлюпки от семки
Дъното на кутията се покри с крака крика антени ,по голямата част от живите отавени без последна двойка карака.само най големите мъжки и женски останаха невредими.Каквто оцеля сега е в една кофа с укрите ,хранилка и вода + кутия със субстрат за снасяне.По това което успях да наблюдавам доста от женските се изредиха да боцкат с яйцеполагалото и скоро ще отделя кутийката за инкубиране на спокойно пъка да видим.Останалите възрастни започват ад измират от нараняванията си но се надявам поколението им да стане хубава малка колонийка.Ще видим каквоще излезе от цялата работа..............
Активен
hevn
Втора ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #6 -: 08 Юни 2019, 22:44:05 »

Здравейте
Имам двойка щурци които предполагам че са Gryllus campestris с които нещата вървяхя перфектно докато не се случи нещо странно и непонятно за мен.
Женската си боцкаше яйцата както си му е редът, но в един момент забелязах че започна да отбягва мъжкия и да се крие от него.
От всички яйца които е набоцкала за 15 дни имам около 600 щурчета като в момента е шестият ден от излюпването на първото.
Та към 16тия ден след гинекологичен преглед  Grin установих че яйцеполагалото стои като разцепено и тя не успява да го забоде в торфа  Wonder
Някой има ли представа дали това е заложено от природата или е механична повреда.

* a.jpg (62.54 KB, 624x468 - видяно 96 пъти.)
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1318

« Отговор #7 -: 11 Юни 2019, 07:53:09 »

Изглежда се грижиш добре за тях. Даже са прехвърлили границата на дълголетието. Вече са прекалено стари за щурци. Състоянието им е напълно в реда на нещата.
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
hevn
Втора ларва

Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 11 Юни 2019, 23:26:50 »

Благодаря за отговора.
Симпатични са ми и наистина се грижа добре за тях.
Активен
hevn
Втора ларва

Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 22 Юни 2019, 22:50:39 »

Тази майка се оказа доста плодовита въпреки проблемите  Shocked
Пратих първите около 500 на почивка и още около 800 ги очаква същото след седмица  Wink
https://youtu.be/osMGt9OZ5oM
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1318

« Отговор #10 -: 23 Юни 2019, 12:32:39 »

Браво!  Grin
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
hevn
Втора ларва

Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 23 Юли 2019, 21:01:41 »

Лили Иванова е права за щурците.
На възраст 14 месеца с едно парализирано и две изсъхнали крачета той все още се опитва да засвири с разпадналите му се крилца.
Жалка картинка е старостта.
https://www.youtube.com/watch?v=PMgL8Ps6Weg&feature=youtu.be
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines