Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

23 Октомври 2019, 10:44:11
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Породисти кучета, помияри, родословие, развъдници  (Прочетена 11640 пъти)
Деян
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Пътя до хладилника на жената минава през стомаха й

« Отговор #20 -: 08 Април 2010, 16:28:05 »

Куче отговарящо на стандарта на породата, не само на документи обаче а и на вид... Също е много хубаво да има родословие, да е с доказан произход, не че може да му се вярва на 100%.  Wink
Активен

1. Човек се ражда уморен и живее, за да си почине !
2.Обичай кревата си като самия себе си.
3.Денем почивай, за да можеш вечерта да се наспиш.
4. Не работи - работата убива.
5.Ако видиш някой да си почива - помогни му.
6.Работи по-малко отколкото можеш, а онова, което можеш, отстъпи на друг.
7.Спасението е в хладната сянка - от почивка никой не е умрял.
8.Работата носи болести - недей да умираш млад. 9.Когато случайно ти се прииска да поработиш, седни, почакай - ще ти видиш, че ще ти мине. 10.Когато видиш някъде да ядат и пият - приближи се, ако видиш, че работят - тръгни си да не пречиш!
gshoo
Модератор
11 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 871

̿ ̿̿ ̿̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з=($,DMS,$)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿̿ ̿

« Отговор #21 -: 08 Април 2010, 21:03:35 »

Много крайно, много крайно! И понеже всички ние сме махленски заченати, а не от чисто арийско семе, не ставаме. Повечето сме рахитични и с дисплазии.
Активен

kitana
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 405

« Отговор #22 -: 08 Април 2010, 21:45:32 »

Твоето мнение е също толкова крайно .
Аз не говорех за хора.А за кучета.

Нещо конструктивно по въпроса ?
Активен
gshoo
Модератор
11 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 871

̿ ̿̿ ̿̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з=($,DMS,$)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿̿ ̿

« Отговор #23 -: 08 Април 2010, 21:52:14 »

Всички сме същества, понякога даже предпочитам животните пред хората, по-чисти са някак си. Ако ни нямаше нас, нямаше да бъдат селектирани и определяни като ставащи и не ставащи. Много жалко е, че човек който се има за обичащ животните има такова подборно мнение.
Активен

kitana
9 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: 08 Април 2010, 21:55:08 »

Животните не са виновни,да ти кажа.
Като ти умре току-що купеното от зоомагазина куче от парво ,или като се наложи да го приспиш заради тежката форма на дисплазия ,наследена от родителите му с неизвестен произход,или намериш едно тридневно  пале,захвърлено в тревата,щото някой си си изпуснал кучката ,почваш да мислиш другояче ........
Във връзка с това - умните хора се учат от грешките си ,а по-умните- от грешките на другите .
Та не знам кой има "подборно " мнение.
Активен
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3745

exotic.bg

« Отговор #25 -: 08 Април 2010, 22:02:08 »

Аз не виждам за какво има да спорите. Ако искаш породисто куче си взимаш от развъдник, с родословие. Ако искаш куче си взимаш от където и да било. Може да попаднеш на животно, което до голяма степен носи белезите на породистите. Гаранция и в двата случая няма, но в първия вероятноста за читаво куче ми изглежда някак си по-голяма. Под читаво имам предвид здраво. За хубаво куче не мога да дам дефиниция. Всички животни са хубави Smiley

Някои хора по-горе очевидно са писали само с цел заяждане. Ще трия колеги, ще трия защото тези заяждания не довеждат до нищо хубаво. Последния път прерастнаха в бан на модератор.
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
SNUFFED
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 107

« Отговор #26 -: 08 Април 2010, 22:28:09 »

Запознат съм, но сигурно ще има много избор - искам да знам към кой точно да се насоча . Нека някой от дъртите пазарджии да  каже  Grin
Активен
Деян
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Пътя до хладилника на жената минава през стомаха й

« Отговор #27 -: 08 Април 2010, 22:54:09 »

Извинявам се ако съм подхранил спора, защото дискусията премина в спор отдавна.
Активен

1. Човек се ражда уморен и живее, за да си почине !
2.Обичай кревата си като самия себе си.
3.Денем почивай, за да можеш вечерта да се наспиш.
4. Не работи - работата убива.
5.Ако видиш някой да си почива - помогни му.
6.Работи по-малко отколкото можеш, а онова, което можеш, отстъпи на друг.
7.Спасението е в хладната сянка - от почивка никой не е умрял.
8.Работата носи болести - недей да умираш млад. 9.Когато случайно ти се прииска да поработиш, седни, почакай - ще ти видиш, че ще ти мине. 10.Когато видиш някъде да ядат и пият - приближи се, ако видиш, че работят - тръгни си да не пречиш!
rollerpen
6 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 177

« Отговор #28 -: 09 Април 2010, 07:46:10 »

За хубаво куче не мога да дам дефиниция. Всички животни са хубави Smiley

Това ми беше мисалта Smiley
Активен
kitana
9 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: 09 Април 2010, 08:16:41 »

Аз не виждам за какво има да спорите. Ако искаш породисто куче си взимаш от развъдник, с родословие. Ако искаш куче си взимаш от където и да било. Може да попаднеш на животно, което до голяма степен носи белезите на породистите. Гаранция и в двата случая няма, но в първия вероятноста за читаво куче ми изглежда някак си по-голяма. Под читаво имам предвид здраво. За хубаво куче не мога да дам дефиниция. Всички животни са хубави Smiley

Някои хора по-горе очевидно са писали само с цел заяждане. Ще трия колеги, ще трия защото тези заяждания не довеждат до нищо хубаво. Последния път прерастнаха в бан на модератор.

Май не разбирате ,че не става въпрос за по-породисто,най-породисто ... Става въпрос за здраве .Освен това проблема е свързан и тясно с увеличаващата се популация на бездомни животни .Колко хора са си изхвърлили животните ,защото просто се е оказало,че не приличат толкова на породата ,която са искали !
Всеки льольо с куче,приличащо на нещо ,желае да го размножава .Да продава .Да си изкара някой лев на гърба на кучетата . Какво става с малките ,ако не успеят да се продадат,знаете ли ?Какво става с едно 80 % от тях? Живеете съвсем далече от тези неща ... А не трябва .Щото едно от поколението на моята кучка може да е това,което ще хапне някой за д-то .

Нещо такова се получава :
вие виждате ,че има блок пред вас .Но не виждате нито гърба му,нито страните ,нито тавана .И си мислите ,че ги няма,защото не сте ги потърсили . А други хора са ровичкали с мисълта си и в апартаментите ,на чиито прозорци са станали свидетели......
Активен
kitana
9 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #30 -: 09 Април 2010, 10:01:25 »

И дали е възможно да се махне това "помияри" от заглавието?Нали уж обичаме животните? Аз помияри съм виждала само при хората.
Активен
Jessica094
1 кожа

Неактивен Неактивен

Публикации: 10

« Отговор #31 -: 24 Февруари 2011, 21:31:40 »

Знаете ли.. онзи ден с баща ми имахме работа в един  кучкарник силно казано приют  за кучета.. имаше много повече породисти кучета от колкото бездомни улично.. превъзходни.. и не от всеки развъдник излизат чисти кучета и това че имат радословие не ги прави.. чисти кучета, защото аз за 20 мин мога да ти извадя 10 радословия.. Smiley Според мен куче, ако искаш за домашен любимец.. се гледа хараактера.. аако искаш за разплод или изложби и медали.. ти тряббва външност...+ характер Smiley но това е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ !
Активен

Човек и добре да живее — умира и друг се ражда, и нека роденият след него, като гледа тези, си спомни този, който ги е направил..
хан Омуртаг
Nova
4 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 88

« Отговор #32 -: 17 Юни 2011, 09:28:34 »

Темата е старичка,но ще си позволя да пиша в нея,предизвикана от току що прочетените от мен обяви за "кучешки сватби" в този раздел.
Напълно подкрепям изказванията на kitana и се надявам хората да ги прочетат ВНИМАТЕЛНО и да се замислят,вместо да вадят от 100 кладенеца вода как тяхното неродословно куче е много красиво и здраво и ставало за разплод!
Да, дори и в развъдниците не всички кучета са дъ бест от дъ бест! За това и се предлагат като ШОУ КЛАС,РАЗВЪДЕН КЛАС и ПЕТ КЛАС. Качествените развъдчици винаги ще ви обяснят предимствата и недостатъците и ще има условия за бъдещото развъждане на кученцата,които ви предлагат! Идеята на развъдниците НЕ Е печалби, а поддържане и развиване на ПОРОДАТА! Тия 1000 - 1500 лв. за малко кученце  далеч не покриват разходите,които са направени за отглеждането и селекцията на кучетата, правилното им хранене и подръжка на условията,при които се отглеждат! За сметка на това,тези които се предлагат на пазара за по 200 -300 лв са си чиста печалба,но вероятността да купите куче с наследствени болести е огромна,както и никой не може да ви даде гаранция,че като порасне малкото ще прилича на породата,за която сте го взели. Не се знае и прародителите на какво приличат изобщо. Мога да си пиша цял ден по темата,но най-вероятно ще ви стане прекалено досадно..
Мислете,хора!
Активен
Ангел Минков
8 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 333

« Отговор #33 -: 03 Март 2012, 17:00:59 »

Аз по тази тема мога да кажа само едно - дори да е от най-добрият развъдник не може да ти гарантират за нищо. Аз нямам нито едно куче от развъдник. Първото ми беше породист доберман който взехме от един приятел на баща ми защото не се разбираше с овчарката му и веднъж се бяха сбили жестоко. Доберманът го водихме на ветеринар да го шият и да му правят операции защото цялата област около гърбите беше разпорена а овчарката умря, и това да не би да значи че кучето е звяр? Беше най-спокойното куче което съм виждал. А сегашното го взехме подарък от един приятел на баща ми - изключително спокоен мини пинчер с малки проблеми с пазенето на храната. И да породист е.

Това е моето мнение по въпроса, и не е с цел заяждане а споделям моя опит с кучета.
Активен
Nova
4 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 88

« Отговор #34 -: 13 Март 2012, 22:28:57 »

Ангел Минков, аз не видях нищо във вашият пост, което да послужи като доказателство за "породността" на вашите кучета?!?!
Както по-горе има написано - в приютите за животни е пълно с такива "породисти" кучета, подарени, купени за по 100-200 лв, неотговорили на нечии очаквания,омръзнали,бити...

Който не държи на родословия и няма да се занимава с РАЗВЪЖДАНЕ за пари, съвсем спокойно може да си осинови красиво кученце от приют. А кинологията и породистите кучета ги оставете на тези,които ще съберат необходимите средства и ще положат необходимите грижи за поддържане и развитие на дадена ПОРОДА.
Лесничко е!
Активен
kitana
9 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #35 -: 14 Април 2012, 16:00:53 »

Аз по тази тема мога да кажа само едно - дори да е от най-добрият развъдник не може да ти гарантират за нищо. Аз нямам нито едно куче от развъдник. Първото ми беше породист доберман който взехме от един приятел на баща ми защото не се разбираше с овчарката му и веднъж се бяха сбили жестоко. Доберманът го водихме на ветеринар да го шият и да му правят операции защото цялата област около гърбите беше разпорена а овчарката умря, и това да не би да значи че кучето е звяр? Беше най-спокойното куче което съм виждал. А сегашното го взехме подарък от един приятел на баща ми - изключително спокоен мини пинчер с малки проблеми с пазенето на храната. И да породист е.

Това е моето мнение по въпроса, и не е с цел заяждане а споделям моя опит с кучета.
Терминът "порода" върви ръка за ръка, в комплект, с термина "стандарт на породата". Стандартът представлява конкретни, точни изисквания към кучешките представители. Виждала съм такива "породисти" добермани. Нямат абсолютно нищо общо с добермана, освен цвета. За пинчера да не говорим - там нещата са още по-зле в нашата мила родина.
Такива като теб, с "породистите" кучета често ме спират на улицата да ме питат каква порода е моето куче. Големи разбирачи.Grin
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines