Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

23 Октомври 2019, 10:30:44
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Данък "куче"  (Прочетена 7096 пъти)
rollerpen
6 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 177

« -: 16 Февруари 2010, 11:36:06 »

Днес, подбуден от идеята за всеобщинско добруване, се запътих към общината за да си платя данъка на кучето. Идеята беше, че срещу 20 лв. на година поне можеш да размахаш лист хартия + медальон с номер пред запенените муцуни на пенсионерите в градинките. Да, ама НЕ. Оказа се, че ако имаш глупостта да споменеш датата, на която си закупил кучето дължиш данък за всичките години до днешна дата. Спаружен от собствената глупост си тръгнах със задължение към общината от 80 лв. ( при положение, че ми прибраха бодрата 20-тачка за тази година).
Може би така трябва да бъде.
Всеки сам да си направи извода (избора) за себе си.
Само знам, че срещу пътния данък (карам пежо 106 и данъкът му е 9.79 лв. за година) получаваме поне пътища - лоши, добри - пак са пътища.
В Пловдив, в квартала в който живей, най-близката зелена табела е на 4-5 км. от нас (не броим калната локва в градската градина)
Лошото е, че явно не съм разбрал поговорката за мъжкото дупе, дето само веднъж се ....
Активен
ToNyyYy
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 494

« Отговор #1 -: 16 Февруари 2010, 12:10:32 »

А стига бе  Shocked данък за куче ли имало  Shocked Shocked
Активен

I am what i am
Отглеждам
xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1118

Ако животът ти поднася лимони...върни му лимонки!

« Отговор #2 -: 16 Февруари 2010, 12:21:20 »

Данъци колкото искаш :-)
Активен

Тарантулас ол дъ уей (да не се чете "Дърти тарантули на пътя" или "По-старият път на тарантулите"!)
rollerpen
6 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 16 Февруари 2010, 12:50:11 »

То и за тарантула има - 20 ст. на година. За над 20 бр. - по 10 ст.  Metal Metal
Активен
Coluber
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 101

« Отговор #4 -: 16 Февруари 2010, 14:01:31 »

Демек да си знаем, че всички сме се сдобили с кучета тази година Grin
Активен
rollerpen
6 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 16 Февруари 2010, 14:06:31 »

Демек да си знаем, че всички сме се сдобили с кучета тази година Grin

Аз само споделям опит.
Може да има някой заклет природолюбител, дето да отиде да си регистрира 25 годишния пинчер.
Активен
kitana
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 405

« Отговор #6 -: 16 Февруари 2010, 16:26:35 »

Днес, подбуден от идеята за всеобщинско добруване, се запътих към общината за да си платя данъка на кучето. Идеята беше, че срещу 20 лв. на година поне можеш да размахаш лист хартия + медальон с номер пред запенените муцуни на пенсионерите в градинките. Да, ама НЕ. Оказа се, че ако имаш глупостта да споменеш датата, на която си закупил кучето дължиш данък за всичките години до днешна дата. Спаружен от собствената глупост си тръгнах със задължение към общината от 80 лв. ( при положение, че ми прибраха бодрата 20-тачка за тази година).
Само знам, че срещу пътния данък (карам пежо 106 и данъкът му е 9.79 лв. за година) получаваме поне пътища - лоши, добри - пак са пътища.
В Пловдив, в квартала в който живей, най-близката зелена табела е на 4-5 км. от нас (не броим калната локва в градската градина)
Лошото е, че явно не съм разбрал поговорката за мъжкото дупе, дето само веднъж се ....

Въпрос:защо не си си регистрирал кучето след като си го взел?

Некопетентността на служителите относно регистрацията на кучето е просто....смразяваща.

Да,данък куче се дължи.Данък-тарантула не могат да измислят,защото тарантулата ти не с**е и п***е навън,нали?

Сега,когато реши да си платиш данъка почна да се замисляш какво получаваш срещу него,нали?Т.е. почна да се интересуваш................
Активен
rollerpen
6 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 16 Февруари 2010, 16:49:11 »

Въпрос:защо не си си регистрирал кучето след като си го взел?

Некопетентността на служителите относно регистрацията на кучето е просто....смразяваща.

Да,данък куче се дължи.Данък-тарантула не могат да измислят,защото тарантулата ти не с**е и п***е навън,нали?

Сега,когато реши да си платиш данъка почна да се замисляш какво получаваш срещу него,нали?Т.е. почна да се интересуваш................

Аз само споделям информация и опит.

Плащането на данъка само по себе си не е разрешително за свободно с... и п....,

От друга страна не всеки ден проверяваш как е сиренето в магазина (в смисъл прясно ли е?), а само когато си го купуваш. От 25 години си вадя хляба сам и мога да ти кажа, че ако не предложиш - нищо не получаваш. Номера "дай 20 кинта, пък ще видим" не би трябвало да бъде оставян без коментар (поне...).

Активен
kitana
9 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 16 Февруари 2010, 19:44:36 »

Разбирам,че споделяш опит и инфо.
Не ми отговори на въпроса,който ти зададох.
Естествено,че човек трябва да изисква срещу това,което заплаща,да получава дължимото.Но...Как ще стане след като всичко живо си мълчи? Priest
Активен
rollerpen
6 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 16 Февруари 2010, 21:17:16 »

...
Не ми отговори на въпроса,който ти зададох.
...
Priest

Защото сега разбрах. Както и с лекарствата срещу рецепти, както и с глобите в КАТ, така и с кучетата всичко е кампанийно.
Въпросът е, че когато разбрах - отидохи се помъчих да реша проблема (а си платя де).
Поне мога да се похваля с регистрационен медальон..... А Вие, А ТИ?
Активен
kitana
9 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 16 Февруари 2010, 21:53:27 »

Какво си разбрал сега?Че кучетата се регистрират?Не вярвам.
Какво аз?Аз медальон нямам. Grin
Активен
Деян
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Пътя до хладилника на жената минава през стомаха й

« Отговор #11 -: 08 Април 2010, 22:59:59 »

То преди време и данъци на хамстерите искаха да слагат, пък те не с**ат и п***ят навън, така че няма да ме учиди да ми обложат и скаридите с данъци... дано само са на килограм че иначе с тия близо двеста бройки...  Grin   
Активен

1. Човек се ражда уморен и живее, за да си почине !
2.Обичай кревата си като самия себе си.
3.Денем почивай, за да можеш вечерта да се наспиш.
4. Не работи - работата убива.
5.Ако видиш някой да си почива - помогни му.
6.Работи по-малко отколкото можеш, а онова, което можеш, отстъпи на друг.
7.Спасението е в хладната сянка - от почивка никой не е умрял.
8.Работата носи болести - недей да умираш млад. 9.Когато случайно ти се прииска да поработиш, седни, почакай - ще ти видиш, че ще ти мине. 10.Когато видиш някъде да ядат и пият - приближи се, ако видиш, че работят - тръгни си да не пречиш!
bass
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #12 -: 21 Декември 2010, 18:34:46 »

Принципно данъка не е голям, така, че не виждам защо се тревожите толкова Smiley Очаквайте скоро да има данък и за това, че ползвате интернет Smiley
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines