Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

25 Октомври 2020, 21:24:52
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).

Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мадагаскарска съскаща хлебарка (Gromphadorina portentosa)  (Прочетена 8929 пъти)
insectabg
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 58

« -: 26 Декември 2007, 14:05:59 »

Ми след дълго чакане ми се пръкнаха малки в началото на декември, в рамките на една седмица от две женски общо 74.(И двете женски умряха след така да се каже раждането), и при двете нямаше оотека, малките излязоха от мама. След допитване разбрах че това се случва при всички хлебарки когато женската е възрастна. Но от някой постове разбирам, че е характерно за вида. След това видях, на два пъти че две женски се се опитват да изкарат оотека, на едната беше доста безформен и изсъхна на бързо, май няма да го бъде, а другата я видях беше го изкарала един дебел хубав, беше излязъл около 3/4 от нея и реших да не го вадя от кутията, на другия ден обърнах малката им кооперацийка не намерих никакъв оотек,  все едно отново си го е вкарала,странно. Така де това е положението. Малките май излязоха на вече сменени няколко кожи може би 1-2. От както излязоха смениха още един път, и сега имам въпросче кога може да се разбере кои са от червената и кои са от черната форма. По нататък мисля да пусна снимки как протича развитието при вида, ако някой ги е снимал как разтът и се променят да пусне снимки. Аз дори хванах една веднага след смяна, снежно бяла с искращо черни очички. 
Активен

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
jorko
6 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 178

« Отговор #1 -: 11 Април 2009, 11:57:43 »

Ако може някой да сподели-може ли Gromphadorhina portentosa (Мадагаскарска съскаща хлебарка) да се изкатери по стъклото на терариума???
Активен
Иво Катрафилов
VIP потребител
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 2033

Gecko Addict

« Отговор #2 -: 11 Април 2009, 13:13:16 »

Има си тема за вида.

И да, катери се по стъкло.
Активен

arman
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 254

« Отговор #3 -: 11 Април 2009, 21:45:54 »

Малките май излязоха на вече сменени няколко кожи може би 1-2.
А това възможно ли е?Huh?
Активен

Убичам та жиуотноооо....
insectabg
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 58

« Отговор #4 -: 12 Април 2009, 14:43:22 »

Малките хлебарки се развиват във оотека(обвивка в която се развиват малките) при много видове хлебарки оотеката се полага във външната среда("снася се" )но при този вид майката периодично изважда от себе си оотеката, за да я охлади, малките се развиват напълно във тази обвивка, и когато са достатъчно развити за да имат индивидуален живот, оотеката се разпуква още докато е във възрастната хлебарка и излизат направо от нея(раждат се), първите няколко часа са бели, след което хитинът обвиваш тялото им склерозира(изсъхва) и малките потъмняват, и изглеждат подобно на възрастните, но малки, ха.
Активен

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
ZeRBeRuS
Модератор
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1135

Тъпо е да си тъп, ама си е за цял живот!!!

« Отговор #5 -: 17 Май 2009, 17:17:47 »

След дълго чакане си имам бебета Grin Grin Grin из цялия терариум(25х25х30) са, но не знам колко, че се крият в корена  Drink beer Мерси, Мънски !
Активен
makaveli
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 119

« Отговор #6 -: 21 Август 2009, 10:54:13 »

Абсолютно задължително ли е,след като се родят малките,маиката да умре,или има и вариянт да продължи да живее и да снася?
Активен

Паяци:1 Grammostola rosea(TCF)Female;1 A. geniculata;1 Brachypelma boehmei Female;1Gr.rosea (RCF)Female;6 Br.smithi  ; 1 Gr.pulchra ;1 P. murinus Female ; 1 Lasiodora striatipes.  Гекони:2 Eublepharis macularius(normal).Скорпиони: 1 Heterometrus laoticus. Храна:1 Колония Мадагаскарски (съскащи) хлебарки и 3 Колония брашнени червеи
makaveli
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 119

« Отговор #7 -: 25 Август 2009, 23:43:05 »

И аз вече мога да се похваля с  дозина новородени маничета,от новото ми семейство хлебарки,с което се здобих благодарение на vladdark,а и също така мога да кажа че женската ми си е жива и здрава след раждането. Tongue
Активен

Паяци:1 Grammostola rosea(TCF)Female;1 A. geniculata;1 Brachypelma boehmei Female;1Gr.rosea (RCF)Female;6 Br.smithi  ; 1 Gr.pulchra ;1 P. murinus Female ; 1 Lasiodora striatipes.  Гекони:2 Eublepharis macularius(normal).Скорпиони: 1 Heterometrus laoticus. Храна:1 Колония Мадагаскарски (съскащи) хлебарки и 3 Колония брашнени червеи
vladdark
VIP потребител
10 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 556

« Отговор #8 -: 18 Февруари 2010, 12:18:21 »

Ето и представянето на мускулестия татко. Хванат от папараци да прави коремни преси.

Активен

Ще крещя...
killtox
4 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 93

« Отговор #9 -: 31 Октомври 2010, 20:08:47 »

Понеже сега си правя терариум за хлебарките дали е подходящо да сложа и един два пръста кокосов субстрат.
Активен
Etamin
6 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 163

Boinae !

« Отговор #10 -: 31 Октомври 2010, 21:14:33 »

Аз имам дубии ама пак са хлебарки и много се заравят и крият особенно малките имам и още един аквариум без субстрат и сичко си е 6 . Лично аз не ти го препоръчвам.
Активен
gshoo
Модератор
11 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 871

̿ ̿̿ ̿̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з=($,DMS,$)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿̿ ̿

« Отговор #11 -: 01 Ноември 2010, 10:39:19 »

Ето и представянето на мускулестия татко. Хванат от папараци да прави коремни преси.

Малиииии, Владо много арт това бе, много яко, БРАВО! Помня го аз това гадно същество как съска и ме мрази.
Активен

killtox
4 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 93

« Отговор #12 -: 11 Януари 2011, 19:22:47 »

Може ли някой да ми каже какво ми се случва с една от хлебарките. Вече една седмица е легнала по гръб и не помръдва. На няколко пъти си мислех че е мъртва но не е. Като я пипна се раздвижва. Отзад на "дупето" и все едно нещо има. Едно такова бяло и не излиза вече една седмица. Според мен е бременна но искам и по компетентен отковор. Хлебарките са 10. 3 мъжки и 7 женски. От два месеца са в мен. Закупени са от Велко. Благодаря ви за помощта предварително.
Активен
veselin90
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #13 -: 18 Февруари 2020, 20:38:06 »

Здравейте колеги, аз искам да ви попитам с какво си храните вашите мадагаскарски съскащи хлебарки?  Huh?
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1343

« Отговор #14 -: 19 Февруари 2020, 10:00:41 »

Предпочитат свежа зелена храна - плодове и зеленчуци. За протеини съм им давал гранулирана котешка храна, смляна на брашно + сухо мляко, суха дафния, царевично брашно и овесени ядки. Количеството трябва да е такова, че да се изяжда за час - два и да не остава да се разваля.
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines