Гост
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

02 Март 2015, 02:54:15
Новини: В памет на САВА

Добавени са статии за отглеждането на Stromatopelma calceatum, Thrixopelma ockerti и Megaphobema robustum.

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).

Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Инкубатор  (Прочетена 21313 пъти)
Sanzero
4 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 80

« Отговор #40 -: 22 Декември 2009, 13:16:58 »

Да и аз искам да разбера същото както " ILiyan " след като стигне желаната Т и терморелето спре нагреватела водата в шишето остава топла и ще продължи да се качва Т в инкубатора според мен,при положение че и инкубатора е затворен и почти не влиза въздух от никъде и няма как да спадне Температурата според мен.спделете ни таината  Grin Имам и още един вапрос кутиката в която са яицата се затваря с капак,но гледам някои пишат да има няколко дупчици други пък казват да няма кое е правилно  Huh?
Активен
eXpress
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 492

Ако живота ти поднесе лимони.. Пийни една текила.X

« Отговор #41 -: 22 Декември 2009, 14:32:32 »

Като си нагласиш релето на 25 градуса няма как да ти качи 26 от остатъчната топлина ако релето ти работи правилно.
Активен

New skype - evcho92
Sanzero
4 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #42 -: 13 Януари 2010, 18:05:40 »

А да попитам,кутиката в която са яицата в инкубатора трябва ли да е затворена без да влиза въздух вътре,или да има една или няколко дупчици ?  Huh?
Активен
Sanzero
4 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #43 -: 27 Януари 2010, 22:58:14 »

Я кажете във инкубатора задължително ли трябва да има вентилатор  Huh?
Активен
ibull
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #44 -: 21 Февруари 2011, 14:03:54 »

http://members.aol.com/TheWyvernsLair/incubator.html

Тук има за домашно направен инкубатор...

Сетих се че имам една стара книга за терариумни животни и там пише как да се направи инкубатор... Преснимах я, ама като си намеря кабела за апарата тогава ще ги прехвърля...

Не е кой знае какво сложно да се направи само дето мързела тук почти може да се сравни с проказата...
Здравей, можеш ли да ми кажеш как се казва името на книгата. Мерси предварително Gecko
Активен
Die Waffen-SS
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 246

« Отговор #45 -: 03 Март 2011, 17:15:38 »

И аз да разкажа за моя инкубатор.Предназначен е за люпене на кокоши яйца,но предполагам ще може да се направи и за влечуги. Копирал съм го от мой приятел,който го ползва успешно!
Цялата кутия е направена от стиропор с дебелина 3см,залепени със силикон или C-200. Конструкцията е с размери д50/ш50 и в100см. На дъното има купа/легенче с вода върхо,която грее крушка 40-60вата. От горе малко под капака,е мража в/у която се нареждат яйцата и там е поставан датчика за температура.Яйцата са между капака и мрежата. Понеже топлината се издига нагоре затова крушката е от доло и същевременно нагрява съда с водата.Крушката е свързана към терморегулатор. За още по добра изолация могат да се ползва фибран,вместо стиропор.
Активен
Lizardmitko
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 57

« Отговор #46 -: 08 Април 2011, 22:08:47 »

Моя е направен от термоизолирана кутия на капака са монтирани 4 броя крушки миньонки разпределени в две вериги свързани с термореле и когато темпрературата стане 30 градуса изключва.Температурата продължава да се качва до 31градуса.След което спада на 28 градуса термометърат който съм сложил е електронен кутията с прелита е на дъното на инкубатора не мога да намеря вермикулит защтото перлита мухлясва кажете ми от къде мога да си взема вермикулит или негов заместител.Търсих в Баумакс,Рила и 2-3 цветарски магазина там не бяха и чували за такава смес.

Активен
ultravirus
Ultra VIP потребител
8 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 320

« Отговор #47 -: 09 Април 2011, 11:58:35 »

Мисля , че мухлясва , защото няма вентилатор .
Активен
100yan
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1063

::: Geckoholic :::

« Отговор #48 -: 09 Април 2011, 12:43:49 »

Не мисля, че причината за мухлясването на перилита се корени толкова в липсата на вентилатор, колкото в това колко е чист субстрата. Държал съм влажен перилит в плътно затворена кутия в продължение на няколко месеца и грам мухал нямаше. По-скоро перилитът, който ползваш е замърсен с някаква органична материя - ползвал ли си същия субстрат и друг път за инкубиране?
Активен
Lizardmitko
3 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #49 -: 09 Април 2011, 14:34:08 »

Не не съм ползвал за първи път ще люпя можеби си прав защото този перлит е много стар,намерих го в един голям кашон.И като пуснах инкубатора за 10 дни някъде и в перлита се появиха някакви черни топченца. Sad
Активен
100yan
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #50 -: 09 Април 2011, 14:48:06 »

кажете ми от къде мога да си взема вермикулит...

Виж тук:
http://terraristic.net/forum/index.php/topic,7378.0.html
Активен
Lizardmitko
3 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #51 -: 11 Април 2011, 22:26:08 »

Още два въпроса  Undecided Термометъра в кутията с яйцата ли трябва да бъде или просто в инкубатора и вторият въпрос кутията с яйцата трябва ли да има дупки или трябва да е затворена плътно да може да кондензира влагата? Wonder
Активен
100yan
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #52 -: 12 Април 2011, 03:26:28 »

Не е нужно термометърът да е в кутията с яйцата, но е добре да го поставиш в непосредствена близост до нея, за да ти отчита адекватно температурата около яйцата.

По-добре е кутийката с яйцата да няма дупки и да е затворена плътно, за да не губиш от влагата на субстрата, в който са положени и въздушната влага в кутийката. Не забравяй обаче на 3-4 дни да отваряш кутийката за кратко, за да й се обновява въздуха.
Активен
Lizardmitko
3 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #53 -: 12 Април 2011, 17:02:21 »

Mерси за информацията  Thumb up
Активен
Lizardmitko
3 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #54 -: 22 Април 2011, 16:01:48 »

Днес пристигна терморегулатора,ето го и завършения инкубатор

Този терморегулатор пристигна днес от Поморие по поръчка струва 85лева и е супер точен.

Вътрешността на инкубатора

А самия инкубатор е подвързан към ЮПС система, води се генератор ако спре тока може да работи 24 часа.

А този дигитален термурегулатор саветвам всички  които ще си правят инкубатори да не го купуват,излъгаха ме в магазина че можел да контролира десетата от градуса и като го подвързах се оказа че е най-обикновен терморегулатор който е с 3.00 градуса разлика,а дадох 80лева за него. Evil
Активен
lefter0v
Втора ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #55 -: 02 Юни 2011, 20:25:28 »

Здравейте, аз работя в тази фирма от която си купил терморегулатора, и да найстина нямаме оплаквания от него специално, а и това че работи с ШИМ регулатор го прави много точен.Аз даже и на хладилника съм си сложил такъв, а терариума ми има повечи жици и дисплей от колкото субстрат Smiley)
Активен
gam3_0v3r
8 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 307

« Отговор #56 -: 09 Февруари 2015, 14:57:58 »

Здравейте и от мен!

Имам един въпрос и да видя кой какъв опит има и с какво ше ме съветва. Сега започвам да запролетявам гадинките ми и тука до една седмица мисля да ги събирам на чифтове. Така до тук добре(а и да кажа, че ще ми е първи размножителен сезон) и след това до колкото знам слес месец време ще трябва да очаквам и първи яйца. И тук добре, но проблема е, че нямам инкубатор и не се знае тук до месец дали ше си бъда взел. Какво ше ме посъветвате да направя, ако яйцата се появят преди закупуването на инкубатора? Има ли някакъв начин да инпровизирам и да направя инкубатор. Няма голямо значение дали ще поддържам 28 или 32 градуса... Някой има ли такива инпровизирани инкубатори и как ще ме посъветвате да действам, ако яйцата излезнат преди закупуването му?

Благодаря предварително!
Активен
Starskreem
10 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 535

« Отговор #57 -: 09 Февруари 2015, 16:35:38 »

Разбира се. Вземаш кутия за храна, като онези дето ги използваме за щурците(е, поне някои от нас). Размери на основата около 15x20(30). Купуваш нагревател за рибки. Правиш дупка на кутията на една от стените, ниско, почти до основата. Прекарваш тялото на нагревателя, но главата му("контролната част") да остане отвън. Залепяш отвора със строителна смола или нещо друго. И пълниш кутията с вода, така, че да покрие нагревателя или малко отгоре. Аз слагах после ниски тухлички във водата, така, че като сложа кутийката с яйцата, основата й да е на няколко см във водата. Нямам възможност да кача снимка сега, че така ще бъде много по-разбираемо.
Активен

...
gam3_0v3r
8 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 307

« Отговор #58 -: 09 Февруари 2015, 17:28:30 »

Разбира се. Вземаш кутия за храна, като онези дето ги използваме за щурците(е, поне някои от нас). Размери на основата около 15x20(30). Купуваш нагревател за рибки. Правиш дупка на кутията на една от стените, ниско, почти до основата. Прекарваш тялото на нагревателя, но главата му("контролната част") да остане отвън. Залепяш отвора със строителна смола или нещо друго. И пълниш кутията с вода, така, че да покрие нагревателя или малко отгоре. Аз слагах после ниски тухлички във водата, така, че като сложа кутийката с яйцата, основата й да е на няколко см във водата. Нямам възможност да кача снимка сега, че така ще бъде много по-разбираемо.

Г/д ми стана ясно и ще видя, ако се наложи и така да ги инкубирам в началото. Аз мислех нещо отново в кутия, но да кажем с нагревателно килимче или нещо от сорта. Може и нещо от сорта , но с нагревателно тяло отгоре(лампа). За това не знам, кое ще е по-добре и как ще се контролира Т(ако вече реша дали искам на 100% мъжки или женски).

Дано и още хора дадат препоръки и съвети.
Активен
Starskreem
10 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 535

« Отговор #59 -: 09 Февруари 2015, 19:26:42 »

И така е добре, просто при моя вариант не мислиш за регулирането на температурата.
Активен

...
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2014 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines