Гост
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

21 Октомври 2014, 06:43:06
Новини: От 2013 всички гръбначни животни подлежат на регистрация в РИОСВ

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).

Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Инкубатор  (Прочетена 19580 пъти)
Sanzero
4 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 80

« Отговор #40 -: 22 Декември 2009, 14:16:58 »

Да и аз искам да разбера същото както " ILiyan " след като стигне желаната Т и терморелето спре нагреватела водата в шишето остава топла и ще продължи да се качва Т в инкубатора според мен,при положение че и инкубатора е затворен и почти не влиза въздух от никъде и няма как да спадне Температурата според мен.спделете ни таината  Grin Имам и още един вапрос кутиката в която са яицата се затваря с капак,но гледам някои пишат да има няколко дупчици други пък казват да няма кое е правилно  Huh?
Активен
eXpress
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 492

Ако живота ти поднесе лимони.. Пийни една текила.X

« Отговор #41 -: 22 Декември 2009, 15:32:32 »

Като си нагласиш релето на 25 градуса няма как да ти качи 26 от остатъчната топлина ако релето ти работи правилно.
Активен

New skype - evcho92
Sanzero
4 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #42 -: 13 Януари 2010, 19:05:40 »

А да попитам,кутиката в която са яицата в инкубатора трябва ли да е затворена без да влиза въздух вътре,или да има една или няколко дупчици ?  Huh?
Активен
Sanzero
4 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #43 -: 27 Януари 2010, 23:58:14 »

Я кажете във инкубатора задължително ли трябва да има вентилатор  Huh?
Активен
ibull
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #44 -: 21 Февруари 2011, 15:03:54 »

http://members.aol.com/TheWyvernsLair/incubator.html

Тук има за домашно направен инкубатор...

Сетих се че имам една стара книга за терариумни животни и там пише как да се направи инкубатор... Преснимах я, ама като си намеря кабела за апарата тогава ще ги прехвърля...

Не е кой знае какво сложно да се направи само дето мързела тук почти може да се сравни с проказата...
Здравей, можеш ли да ми кажеш как се казва името на книгата. Мерси предварително Gecko
Активен
Die Waffen-SS
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 243

« Отговор #45 -: 03 Март 2011, 18:15:38 »

И аз да разкажа за моя инкубатор.Предназначен е за люпене на кокоши яйца,но предполагам ще може да се направи и за влечуги. Копирал съм го от мой приятел,който го ползва успешно!
Цялата кутия е направена от стиропор с дебелина 3см,залепени със силикон или C-200. Конструкцията е с размери д50/ш50 и в100см. На дъното има купа/легенче с вода върхо,която грее крушка 40-60вата. От горе малко под капака,е мража в/у която се нареждат яйцата и там е поставан датчика за температура.Яйцата са между капака и мрежата. Понеже топлината се издига нагоре затова крушката е от доло и същевременно нагрява съда с водата.Крушката е свързана към терморегулатор. За още по добра изолация могат да се ползва фибран,вместо стиропор.
Активен
Lizardmitko
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 57

« Отговор #46 -: 08 Април 2011, 23:08:47 »

Моя е направен от термоизолирана кутия на капака са монтирани 4 броя крушки миньонки разпределени в две вериги свързани с термореле и когато темпрературата стане 30 градуса изключва.Температурата продължава да се качва до 31градуса.След което спада на 28 градуса термометърат който съм сложил е електронен кутията с прелита е на дъното на инкубатора не мога да намеря вермикулит защтото перлита мухлясва кажете ми от къде мога да си взема вермикулит или негов заместител.Търсих в Баумакс,Рила и 2-3 цветарски магазина там не бяха и чували за такава смес.

Активен
ultravirus
Ultra VIP потребител
8 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 320

« Отговор #47 -: 09 Април 2011, 12:58:35 »

Мисля , че мухлясва , защото няма вентилатор .
Активен
100yan
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1063

::: Geckoholic :::

« Отговор #48 -: 09 Април 2011, 13:43:49 »

Не мисля, че причината за мухлясването на перилита се корени толкова в липсата на вентилатор, колкото в това колко е чист субстрата. Държал съм влажен перилит в плътно затворена кутия в продължение на няколко месеца и грам мухал нямаше. По-скоро перилитът, който ползваш е замърсен с някаква органична материя - ползвал ли си същия субстрат и друг път за инкубиране?
Активен
Lizardmitko
3 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #49 -: 09 Април 2011, 15:34:08 »

Не не съм ползвал за първи път ще люпя можеби си прав защото този перлит е много стар,намерих го в един голям кашон.И като пуснах инкубатора за 10 дни някъде и в перлита се появиха някакви черни топченца. Sad
Активен
100yan
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #50 -: 09 Април 2011, 15:48:06 »

кажете ми от къде мога да си взема вермикулит...

Виж тук:
http://terraristic.net/forum/index.php/topic,7378.0.html
Активен
Lizardmitko
3 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #51 -: 11 Април 2011, 23:26:08 »

Още два въпроса  Undecided Термометъра в кутията с яйцата ли трябва да бъде или просто в инкубатора и вторият въпрос кутията с яйцата трябва ли да има дупки или трябва да е затворена плътно да може да кондензира влагата? Wonder
Активен
100yan
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #52 -: 12 Април 2011, 04:26:28 »

Не е нужно термометърът да е в кутията с яйцата, но е добре да го поставиш в непосредствена близост до нея, за да ти отчита адекватно температурата около яйцата.

По-добре е кутийката с яйцата да няма дупки и да е затворена плътно, за да не губиш от влагата на субстрата, в който са положени и въздушната влага в кутийката. Не забравяй обаче на 3-4 дни да отваряш кутийката за кратко, за да й се обновява въздуха.
Активен
Lizardmitko
3 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #53 -: 12 Април 2011, 18:02:21 »

Mерси за информацията  Thumb up
Активен
Lizardmitko
3 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #54 -: 22 Април 2011, 17:01:48 »

Днес пристигна терморегулатора,ето го и завършения инкубатор

Този терморегулатор пристигна днес от Поморие по поръчка струва 85лева и е супер точен.

Вътрешността на инкубатора

А самия инкубатор е подвързан към ЮПС система, води се генератор ако спре тока може да работи 24 часа.

А този дигитален термурегулатор саветвам всички  които ще си правят инкубатори да не го купуват,излъгаха ме в магазина че можел да контролира десетата от градуса и като го подвързах се оказа че е най-обикновен терморегулатор който е с 3.00 градуса разлика,а дадох 80лева за него. Evil
Активен
lefter0v
Втора ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #55 -: 02 Юни 2011, 21:25:28 »

Здравейте, аз работя в тази фирма от която си купил терморегулатора, и да найстина нямаме оплаквания от него специално, а и това че работи с ШИМ регулатор го прави много точен.Аз даже и на хладилника съм си сложил такъв, а терариума ми има повечи жици и дисплей от колкото субстрат Smiley)
Активен
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2014 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines