Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

14 Декември 2018, 13:02:38
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Замразени листа  (Прочетена 21873 пъти)
theHat
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 214

« -: 19 Октомври 2009, 22:55:41 »

Да наполня на народа , които гледа индеески пръчки , страшилки , бодлотелки и т.н. да си заредат фризерчетат с зеленина , че есента дойде и почнаха да пожълтяват вече разтенията.
Да се похваля че вече напълних фризера с листа . Имам доста така че според това как потръчне това хранене и ако , някой има нужда зимъзка да казва ще помагаме  Smiley
Активен
SHNICI
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 61

Just Me ^^

« Отговор #1 -: 21 Октомври 2009, 16:49:24 »

Аз за момента правя следното: на доста хладно и тъмно място изсушавам листата, които ще ми требват за зимнина (по тоя начин също се запазва всичко в листната маса, също така и негубят цветовата си визия, както и "миризмите"). Когато ми е нужно, просто вземам листата, "накисвам" ги за 5 мин (максимум 10) в хладка вода и след топва ги давам за храна. (имах страшилки преди 2 години, така изкарах едната зима с листа от рози събирани през средната и късна есен)
Замразяването е другия вариант, но в моите случаи (при замръзяване) след размразяването, листата беха меки и леко се разлигавяха (може аз дане съм ги подготвил преди това правилно).
Активен

Just a NOOB Wink (просто новак)
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines