Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

16 Януари 2018, 13:18:43
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).

Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Избор на скорпион  (Прочетена 4498 пъти)
peshko_
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 48

« -: 28 Септември 2009, 19:24:44 »

Искам да питам кой скорпион е добре за първи,от малко в террариум ли да го слагам,субстрат,температура,влажност,храна най-важните работи.Питам,защото не намирам информация отностно гледане на скорпиони(по-подробна) а искам да си взема.
Активен
teraristic
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 238

« Отговор #1 -: 28 Септември 2009, 19:30:27 »

http://www.zoo-info.org/articulated/scorpiones/pandinus_imperator.html Scorpion
Активен

ZeRBeRuS
Модератор
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1135

Тъпо е да си тъп, ама си е за цял живот!!!

« Отговор #2 -: 28 Септември 2009, 19:31:13 »

Прегледай темите в форума и реши какво иская. После идва ред на отговорите Wink Има прекалено много видове, които стават за 1 скорп, въпроса е в твоят вкус.
Активен
peshko_
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 48

« Отговор #3 -: 28 Септември 2009, 19:39:44 »

Най-вероятно ще е императорския,защото пише,че не е агресивен и се намира по-лесно и не е толкова силно отровен.
Активен
Taratonko
6 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 170

« Отговор #4 -: 29 Септември 2009, 18:25:40 »

Вземи си някакъв Heterometrus (spinifer, laoticus, mysorensis, scaber). Много са лесни за отглежадане. Аз започнах с такъв.

Тепмература: 24-27 C
Влажност: 85-90%
Субстрат: Най-добре в кокосов
Храна: Скакалци, паяци, брашнени червеи и др. насекоми
Активен
XxMaNexX
Баннат
4 кожи
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74

« Отговор #5 -: 29 Октомври 2009, 17:56:03 »

Да, ти почна и после го превърна в парашутист-камикадзе  Laugh
Вземи си някой слабо отровен и по-малко агресивен вид това само мога да кажа  Wink
Например можеш да си купиш хатерометрус  Smiley Но избора е изцяло твой ,естествено .
Ако си вземеш горски (като хетерометрус) му наслагай доста растения за да му поддържат влажност.Трябва да му е доста влажно и температурата да е около 20-25С. Но от друга страна ако си вземеш пустинен вид не му поддържай висока влажност ,напротив гледай да е ниска.Високата температура естествено трябва да е задължителна. Около 30-32С мисля ,че е добре ,но вечерно време трябва леко да поспадне ,защото все пак в пустините има високи температурни амплитуди . Вечерно време да му е около 28-30С.
Активен

до кога съм баннат ? Huh?
gshoo
Модератор
11 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 871

̿ ̿̿ ̿̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з=($,DMS,$)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿̿ ̿

« Отговор #6 -: 30 Октомври 2009, 10:19:54 »

Да бе и на мене ми е много чудно, защо очевидно, като не му е приятно на животинчето да се пипа, трябва да се вади и тормози. Като цяло скорпионите се отглеждат лесно, било то "горски" или "пустинни". Според мене пустинните, се отглеждат по-лесно, защото не следиш за влагата, не хващат акари от хранителните остатъци, защото е сухо Wink А това, че някой са доста агресивни и отровни, просто няма да пипаш и всичко е наред! Това да не е кученце, че ще го избираме дали е агресивно или не, това е животно, което не обича да го галят, чешат, целуват, пипат и каквото и да са там изблици на чувства.
Активен

alleyesonme
6 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 155

« Отговор #7 -: 14 Ноември 2011, 14:39:36 »

Здравейте, исках да си гледам някое екзотично животно и накрая се спрях на скорпион Smiley.
От всичката изчетена информация разбрах, че като за начало са подходящи Heterometrus Spinifer и Pandinus Imperator.
Въпроса е кой от двата да избера ? Знам че и двата живеят в еднаква среда и се отглеждат почти еднакво, но все пак  ще са ми полезни всички дреболии за отглеждането Smiley. Благодаря предварително Smiley

ПП Знам, че хетерометруса е агресивен и не позволява държане в ръце, но това не е проблем за мен, ако се гледа по-лесно.

Активен
Xaruno
10 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 632

« Отговор #8 -: 27 Април 2014, 08:53:42 »

Здравейте, исках да си гледам някое екзотично животно и накрая се спрях на скорпион Smiley.
От всичката изчетена информация разбрах, че като за начало са подходящи Heterometrus Spinifer и Pandinus Imperator.
Въпроса е кой от двата да избера ? Знам че и двата живеят в еднаква среда и се отглеждат почти еднакво, но все пак  ще са ми полезни всички дреболии за отглеждането Smiley. Благодаря предварително Smiley

ПП Знам, че хетерометруса е агресивен и не позволява държане в ръце, но това не е проблем за мен, ако се гледа по-лесно.

Вземи си и двата е моят съвет. Гледат се еднакво трудно-тоест, лесно.WinkCheesy
Не се налага да се хранят често, даже напротив. Обичат влага. Не им трябва кой знае какво място, като за птицеяд са изискванията общо взето. Така че, взимай смело.Wink
Активен

CHI MO NAMIDA MO NAI
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines