Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

25 Октомври 2020, 22:06:05
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).

Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Азиатски горски скорпион (Heterometrus spinifer)  (Прочетена 15192 пъти)
Иво Катрафилов
VIP потребител
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 2033

Gecko Addict

« Отговор #20 -: 25 Май 2009, 21:03:23 »

Браво бе, даже не знаеш какво си взела Grin Виж в раздела за размножаване и ще разбереш какви са.
Активен

XxMaNexX
Баннат
4 кожи
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74

« Отговор #21 -: 26 Август 2009, 22:24:25 »

Много красиви скорпиони ! На външен вид приличат малко на императорски . Много са хубави . Smiley Scorpion
Активен

до кога съм баннат ? Huh?
S40R_T4
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 116

« Отговор #22 -: 19 Юли 2012, 12:48:07 »

Имам едно питане... моята спинифирка вече доста време отказва да яде та се чудя какво да предприема. Уш ми казаха,че ще сменя кожа,но още не е сменила и поведението и е същото  от както съм я взел... излиза и обикаля привечер и това е, но явно няма апетит и някъкси все едно не забелязва скакалеца,щуреца като и го  дам..  Huh?
Активен

.... Smiley
aleksoft
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #23 -: 26 Февруари 2018, 19:55:24 »

Здравейте, много се радвам че и аз вече мога да се похваля с новият ми съквартирант - горски скорпион.

Бих искал да попитам и вас колко често трябва да се храни? Да разнообразявам ли храната му (за сега му давам само брашнени червеи един път на седмица) ? С колко сантиметра растат за година?
Активен
Nurikod
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 50

Хакуна Мататаа

« Отговор #24 -: 14 Декември 2019, 22:29:10 »

Преди няколко дни си взех един скорпион. Нямам много опит с тях. Почти пораснал е още не знам пола.
Временно съм го сложила в терариум 30/20 но мисля другия месец да му купя голямо жилище.
Колко често се хранят? Ще е на щурци засега съм му дала едни и след 2дни още един.
Някакви съвети за отглежднето... малко неща намерих в нета.
Активен

Ангел на купон в ада.
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1343

« Отговор #25 -: 16 Декември 2019, 09:03:07 »

Здравей! Ако дъното на терариума е 30/20 см., за сега му е напълно достатъчно. Може и за постоянно да му остане. Субстрата трябва да е влажен. Трябва да има и плитък съд с винаги прясна вода. Когато е гладен (тялото му е слабо и сивата ивица отстрани не е изпъната), може да се храни по един път всяка седмица. В един момент сам ще откаже храна. Тогава ще е издут. Това може да продължи и месеци. Ще сменя обвивката си. По начало скорпионите понякога отказват храна за доста дълго време. Ако не си убива и/или изяжда храната, тя трябва да се отстранява, защото, ако започне да сменя, щурецът може да превърне скорпиона в храна. След като смени в началото ще е виолетово сив. Започва да се храни 1-2 седмици след това, когато вече се е втвърдил и е добил нормалният си черен цвят.
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
Nurikod
3 кожи

Неактивен Неактивен

Хакуна Мататаа

« Отговор #26 -: 16 Декември 2019, 14:38:56 »

Много благодаря за инфото. Наистина нещо полезно.
Вече му поръчах нов терариум, защото този явно му е малко малък. Когато се движи постоянно иска да излезе и блъска по стените, така че намерих нещо добро и реших да се възползвам.  Новия му ще е поне 45см дълъг и 30 висок. дълъг поне 20см. И сега си има купичка с вода, голяма, но по-малка от тялото му така че няма опасност да се удави. Засега има апетит. Вчера му дадох един червей морей и го изплюска, така че сивата линия е дебеличка.
Знам за храната заради едното ми паяче... След един такъв червей вече 2м не иска да види ядене, но би трябвало скоро да си смени и кожата, така че не се притеснявам.
Мисля, че е момче, но още не съм напълно сигурна.

Знам, че като цяло животни като скорпиони, тарантули и други членестоноги не изискат да се държат. Много хора въобще не го правят, но искам да свикна да мога да го правя. Пък било то и само един път в месеца.
За скорпионите знам и дори гледах клипове, където ги хващат за опашката. Не мисля да го правя.
Интересувам се  има ли как да свикне скорпиона ми с мен. Защото засега показва само агресивната си поза и го оставям на мира.

Активен

Ангел на купон в ада.
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3762

exotic.bg

« Отговор #27 -: 17 Декември 2019, 12:23:32 »

Преди време и аз се изкушавах да хващам животните си. Оставял съм ги да ми лазят по ръката. Особено в хладно време изглежда сякаш те нямат нищо против. Но истината е, че топлината от човешкото тяло ги кара да стоят "мирно".

Мисля, че колкото по-малко се пипат, ръчкат и т.н. членестоногите толкова по-"щастливи" и по-малко стресирани ще са. Естествено ако ги държиш в разумни граници надали това ще навреди, но по-добре не прекалявай.
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
Nurikod
3 кожи

Неактивен Неактивен

Хакуна Мататаа

« Отговор #28 -: 17 Декември 2019, 13:15:39 »

Предимно искам когато се налага. Иначе досега само хаморито ми съм държала и то седмица и нещо след като смени кожата си. Използвам ръката си, за да следя колко ми е пораснало бебето.  Spider
Скорпионът сега го преместих в новия му постоянен дом. Хванах го за края на опашката, където посочват че трябва. Но използвах пинсета. Нямам намерие да го държа освен ако не се налага. Просто искам да знам как да го правя безопасно за себе си и животното.  Scorpion
Активен

Ангел на купон в ада.
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

exotic.bg

« Отговор #29 -: 18 Декември 2019, 09:57:27 »

Понякога при хващане за опашките скорпионите се стремят да се "наберат" за да те докопат с щипките. Имай го предвид.
Активен

Nurikod
3 кожи

Неактивен Неактивен

Хакуна Мататаа

« Отговор #30 -: 19 Декември 2019, 20:07:06 »

Щипите не ме притесняват. Имам котка на три години дето постоянно ми яде пръстите и се опитва да ги сдъфче. Надали ще е по лошо. Нямам желанието да бъда щилена.

Да попитам. Нормално ли е скорпионите да са изцяло нощни животни. Моя се раздвижва само при пълен мрак дори ако нощната ми лампа е далеч отново си седи в дупката. Чувам когато всичко загася.
Активен

Ангел на купон в ада.
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

exotic.bg

« Отговор #31 -: 20 Декември 2019, 18:06:05 »

Нормално е. Нощни животни са.
Активен

Nurikod
3 кожи

Неактивен Неактивен

Хакуна Мататаа

« Отговор #32 -: 20 Декември 2019, 19:14:18 »

То и гекона ми е по нощно животно, но го виждам да беснее из тератиума след 12 докато още всичко свети.
Тоз мързел не поиска да излезе от дупката дори за да си хване щурчето.
Е... дадох му го до щипката с пинсетата и го изплюска.
Активен

Ангел на купон в ада.
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines