Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

24 Януари 2021, 20:01:09
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).

Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отопление. Кабели, крушки, алтернативи.  (Прочетена 12267 пъти)
rmstanev
2 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 33

« Отговор #20 -: 25 Октомври 2014, 17:53:59 »

Имам въпрос - тия UVB крушки - примерно 5.0UVB 13W (Zoo-Med ReptiSun Компактна UV - 13 w) - освен, че свети излъчва ли и някаква топлина?
Активен
Whiteboy
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 247

« Отговор #21 -: 26 Октомври 2014, 09:27:50 »

Не.
Активен
CAXAPA
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 55

« Отговор #22 -: 30 Ноември 2014, 21:02:12 »

Възможно е по фасунгата да има затопляне. Все пак си е крушка. 
Активен
stefan
Втора ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #23 -: 04 Януари 2020, 00:48:08 »

Здравейте и за много години,
Имам един въпрос. Понеже си взимам нов терариум на гекона, който порасна и стана така, че ще трябва и  отопление за тоз терариум, ама отоплителната подложка стува колкото половината терариум. Видях такова нанофолио в емаг за 20 лв метъра, а и без това ще ми трябва за други мои електричарски проекти и въпросът ми е това чудо безопастно ли е? В смисъл повече ли грее от това специалното си, да не взема да си изгоря животинката, как се връзва безопасно да не го шибне някой тока и да не запалим къщата, защото гледах клипчета в ютюб как го връзват и обезопасяват с тиксо и си представям колко е безопасно само. Та ако някой си е правил такава подложка моля да сподели! 
Активен
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3765

exotic.bg

« Отговор #24 -: 04 Януари 2020, 10:38:15 »

Не знам за кое точно фолио става дума, но обикновено може да отреже колкото ти трябва.

Направи терариума на крачета, примерно 1см. високи и сложи това фолио под половината терариум. Иначе сигурно ще се спука пода от топлината.

Пробвай опитно с термометър до каква температура се загрява пода.
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
Nurikod
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 50

Хакуна Мататаа

« Отговор #25 -: 04 Януари 2020, 18:50:25 »

http://www.geta.bg/infracherveno-folio-excel-ex-205-110-w-metar

Работна температура - 40÷50º С

Не разбирам много от тези неща, но мисля, че ще е малко топло за гекон. По-скоро за друг вид гущер като агама дето има нужда от по-високи температури.
Може да го тестваш на крачета, но бих сложила и плочки примерно. Аз сложих моето нагревателно килимче под килимчето ми за гекона и стъкло отгоре, но това си е специално килимче, не подобен материал.
В работата на майка ми бяха инсталирали подобни в пода и стената и си спомням да ми казва, че добре загряват.
Активен

Ангел на купон в ада.
james
2 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 36

« Отговор #26 -: 07 Януари 2020, 08:42:51 »

Към това фолио се продава и термостат ,има електронен ,както и механичен.С него можеш да регулираш градусите .Цената на механичния беше около 35 лв. ,а електронния е около 75лв.
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1344

« Отговор #27 -: 07 Януари 2020, 09:03:59 »

Към това фолио се продава и термостат ,има електронен ,както и механичен.С него можеш да регулираш градусите .Цената на механичния беше около 35 лв. ,а електронния е около 75лв.

Най-доброто решение за безопасно използване на всякакви нагреватели.
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

exotic.bg

« Отговор #28 -: 07 Януари 2020, 11:59:55 »

Освен термостат можеш да си отрежеш каквато мощност искаш. С 50 вата отоплявам цяла етажерка с паяци. Монтирал съм го зад терариумите. Термостат нямам, но имам механичен таймер. Зимата-постоянно включен, пролет и есен - включва и изключва през половин час, лятото - изключен. Температурите съм ги следил опитно със замерване. Просто и евтино решение.

Ето темата: http://exotic.bg/forum/index.php/topic,15336.0.html

При механичните термостати с реле има един опасен недостатък. След няколко години ползване релето се амортизира и може да залепне и да почне да грее постоянно. Затова мощността трябва да бъде много добре преценена и да няма опасност за животното дори и ако релето откаже.
Активен

George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: 08 Януари 2020, 09:02:54 »

При механичните термостати с реле има един опасен недостатък. След няколко години ползване релето се амортизира и може да залепне и да почне да грее постоянно. Затова мощността трябва да бъде много добре преценена и да няма опасност за животното дори и ако релето откаже.

Има такава вероятност. Добре е след термостата да има и допълнителна аварийна защита, която да изключва, ако температурата започне да се повишава над зададената. Както при бойлерите.
Активен

stefan
Втора ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #30 -: 19 Януари 2020, 14:05:01 »

Ами взех купешко за 40 лв в крайна сметка. То ми излизаше на едни пари като сложа  и терморегулатор, който е електронен със симистор за 20лв и фолиото 25 със доставка и се губеше смисъла на цялото упражниние при положение, че ще ми трябват 40 санта. Но ако отглеждаш няколко терариуме и се управляват от един терморегулатор вече има смисъл или ако гледаш игуана например и ти трябва 1 метър подово тогава вече се усеща изгодата от направи си сам. Без терморегулатор не става, защото вдига , ако няма мищоо отгоре 42 градуса, а като сложиш нещо отгоре става много повече и първо можеш да си изгориш животното, второ да спукаш стъклото, трето да запалиш къщата и така. На някой с повече животни може да му е от полза. В емаг ги гледах има и на 12 волта и на 220.
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #31 -: 20 Януари 2020, 09:21:19 »

Ами взех купешко за 40 лв в крайна сметка. То ми излизаше на едни пари като сложа  и терморегулатор, който е електронен със симистор за 20лв и фолиото 25 със доставка и се губеше смисъла на цялото упражниние при положение, че ще ми трябват 40 санта. Но ако отглеждаш няколко терариуме и се управляват от един терморегулатор вече има смисъл или ако гледаш игуана например и ти трябва 1 метър подово тогава вече се усеща изгодата от направи си сам. Без терморегулатор не става, защото вдига , ако няма мищоо отгоре 42 градуса, а като сложиш нещо отгоре става много повече и първо можеш да си изгориш животното, второ да спукаш стъклото, трето да запалиш къщата и така. На някой с повече животни може да му е от полза. В емаг ги гледах има и на 12 волта и на 220.

Добро решение.
Активен

Edi
2 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 20

« Отговор #32 -: 14 Декември 2020, 18:17:52 »

Здравейте. Ще правя нов терариум на паячето ми(Tlitocatl albopilosus), че старият му умаля. За отопление съм се спрял на някое от килимчетата на exo terra. Въпросът ми на коя от стените трябва да се сложи(на дъното или на някоя от стените), каква площ да заема(каква част от дъното или стената) и колко вата трябва да е горе долу. Терариумът който съм избрал е с размери 30/20/20, с врата тип "гилотина". Субстрата се чудя дали да го оставя кокосов или да го смеся с нещо за да изглежда естетически по-добре и да задържа евентуално повече влага. Дайте някакви идеи какво мога да забъркам. Благодаря предварително за помощта.
Активен
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

exotic.bg

« Отговор #33 -: 15 Декември 2020, 15:54:39 »

Залепваш го на задната стена. 5-7 вата мисля е достатъчно. За субстратът мисля имаше друга тема.
Активен

Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines