Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

14 Декември 2018, 12:51:29
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 13 14 [15]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Африкански охлюви Achatina  (Прочетена 84208 пъти)
gramatikova
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #280 -: 14 Март 2017, 13:19:35 »

Ооо, за това не бях се замислила. Благодаря много!!! Ще намаля храната и ще почакам да видя какво се случва Smiley
Активен
thebestback
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #281 -: 14 Май 2017, 17:39:18 »

Здравейте.Имам ахатини от година и нещо вече,научих се горе-долу на всичко свързано с отглеждането им,но напоследък взеха да ми умират големите.Затварят се навътре и ако не ги будя умират.От доста време не искат калций любимите им краставица и марули ги ядът,но някакси без интерес...Нз чуда се дали не е защото смених кокоса със смес за орхидеи
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1311

« Отговор #282 -: 15 Май 2017, 09:33:16 »

Възможно е да е от субстрата, но също така дали вече не са прекалено възрастни. На каква възраст са?
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
thebestback
Ларва

Неактивен Неактивен

« Отговор #283 -: 15 Май 2017, 17:54:54 »

Здрасти,радвам се че ми обърнахте внимание Grin Охлювите ги взех декември 2015 и бях на 3месеца,значи на 20 месеца.Не са стари според мен...протеинова храна им се дава рядко,може би на 1-2 месеца и то само гамарус(на друго не можах да ги свикна),иначе жулят марули,ябълки,на репичките листата,краставици,качамак и пшенични трици..отделно смлени печени черупки от яйца и кост от сепия винаги вътре измита и легенче с вода.Иначе снасят постоянно и се чифтосват...но са едни отпаднаши и не ядът както преди...
Активен
shedy
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 238

« Отговор #284 -: 15 Май 2017, 21:43:52 »

Опитайте да смените субстрата и да ги извеждате на въздух на сянка. Сега вече има глухарчета. Разнообразете храната, особено зърнената. Забелязах, че моите обожават храна за подрастващи пилета.
Дано се оправят, млади са още. Моите предишни живяха 3,5 години, но за съжаление измръзнаха една зима, като ни спряха тока за три дни.
Активен
thebestback
Ларва

Неактивен Неактивен

« Отговор #285 -: 24 Май 2017, 08:42:43 »

Значи пооправиха се охлювите ми-пак почнаха да нагъват яко и да се копулират.Току що ги къпах и не мога да не се зачудя аджеба,защо не порастнаха както ичаквах колкото юмрука ми.Направих снимки сравнени с ръката ми и ще видите.Може би видът им е такъв не знам...

* oliui.jpg (164.88 KB, 800x600 - видяно 245 пъти.)
Активен
shedy
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 238

« Отговор #286 -: 26 Май 2017, 20:49:39 »

Да, действително са дребни. Да не би да ги гледате на тясно? Това са доста охлюви и имат нужда от много пространство.
Активен
thebestback
Ларва

Неактивен Неактивен

« Отговор #287 -: 28 Май 2017, 11:09:03 »

И аз стигнах до това заключение. Като ги взех бяха 21 сега са 16 в 72 литра аквариум. Специално за тях го правих,но нямам възможност да направя по-голям заради мястото,което ще заема.
Активен
Argi
Втора ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #288 -: 26 Септември 2018, 13:30:56 »

Здравствуйте форумчане  Smiley занимаюсь улитками имею много различных видов ахатин и архахатин в том числе и выловленных из природы некоторые уже начали размножатся  Smiley готова так же помогать вам в различных возникающих вопросах по содержанию и размножению фото моих питомцев можно увидеть на моей страничке facebook. На данный момент в моей коллекции есть виды:
Achatina schweinfurthii var simulans WC from Kongo
Achatina weynsi WC from Kongo
Achatina zanzibarica F1
Archachatina marginata eduardi F1
Achatina Achatina var. Roseolabiata(?)F2
Archachatina marginata icterica F2
Archachatina ventricosa leucistic F3
Achatina fulica
cyclophorus amoenus
Subulina octona
Megalobulimus oblongus

Превод:
Цитат
Здравейте форумчани Smiley Занимавам се с охлюви, имам много и различни видове ахатини и архахатини, в това число и уловени от природата. Някои вече започнаха да се размножават Smiley Готова съм да ви помагам в различни въпроси по отглеждането и размножаването. Снимки на моите питомци можете да се видите на моята facebook страница.
В момента в колекцията ми има следните видове:
Achatina schweinfurthii var simulans WC from Kongo
Achatina weynsi WC from Kongo
Achatina zanzibarica F1
Archachatina marginata eduardi F1
Achatina Achatina var. Roseolabiata(?)F2
Archachatina marginata icterica F2
Archachatina ventricosa leucistic F3
Achatina fulica
cyclophorus amoenus
Subulina octona
Megalobulimus oblongus
Активен

Африкански охлюви
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1311

« Отговор #289 -: 27 Септември 2018, 07:45:30 »

Привет! Добре дошла! Хорошая коллекция.
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
Argi
Втора ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #290 -: 27 Септември 2018, 09:04:46 »

Привет! Добре дошла! Хорошая коллекция.

Коллекция растет постепенно  Grin
Активен

Африкански охлюви
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3732

exotic.bg

« Отговор #291 -: 27 Септември 2018, 10:55:17 »

Добре дошла! Ще се радваме да видим колекцията ти. Можеш да пуснеш линк към фейсбук страницата ти тук.

Преведено от Google:
Добро пожаловать! Мы будем рады видеть вашу коллекцию. Здесь вы можете ссылаться на свою страницу на facebook.
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
Страници: 1 ... 13 14 [15]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines