Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

23 Януари 2019, 11:00:49
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Приблизителна цена на терариум и неговото обзавеждане  (Прочетена 8313 пъти)
Руси
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« -: 17 Май 2016, 09:37:54 »

Здравейте,
Нов съм в сферата на тераристиката, но много искам да си взема хамелеонче. Гледам в момента папагал Еклектус ( Eclectus roratus vosmaeri) и котка (улична превъзходна). Та въпросът ми е колко горе -долу струва един терариум за Йеменски хамелеон. Прочетохче трябва да е с минимални размепи 50/50/60 (ш/д/в). Сега, понеже осветлението най-много ме притеснява, някой може ли да прати линк с каква крушка за осветление и отопление трябва да взема. От къде мога да купувам щурци в Ст Загора? За хранителните добавки съм наясно.
Предварително благодаря.
Питам засега само информативно, защото наще не са много съгласни и още не съм ги убедил.
Активен
asensi_85
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 432

« Отговор #1 -: 17 Май 2016, 10:22:56 »

В рамките на 200-300 лева струва терариум с пълно оборудване за хамелеон.
Активен
Руси
Ларва

Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 17 Май 2016, 21:34:50 »

Благодаря, а може ли да ми препоръчате от къде да взема теарариум. Има ли хора, които правят, или трябва да е от зоомагазин. Лампата трябва да е халогенна и УВБ, но може ли линк към сайт за продажби на подходящи.  Хамелеоните са по 60 лв. Щурците обаче как вървят на бройка ли се продават, на килограм ли как?
Благодаря предварително!
Активен
gam3_0v3r
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 473

« Отговор #3 -: 18 Май 2016, 07:50:35 »

Благодаря, а може ли да ми препоръчате от къде да взема теарариум. Има ли хора, които правят, или трябва да е от зоомагазин. Лампата трябва да е халогенна и УВБ, но може ли линк към сайт за продажби на подходящи.  Хамелеоните са по 60 лв. Щурците обаче как вървят на бройка ли се продават, на килограм ли как?
Благодаря предварително!
Писах ти на ЛС... ще ти дам и сайт да видиш г/д как вървят и храната и калции и лампите и т.н...
Активен

Моля, прочети правилата!
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3734

exotic.bg

« Отговор #4 -: 18 Май 2016, 09:57:22 »

В този раздел има доста обяви, включително за изработка на терариуми:

http://exotic.bg/forum/index.php/board,13.0.html

В хедъра на сайта има два банера, които водят към сайтиове на магазин и човек, който също изработва терариуми.
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
Руси
Ларва

Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 18 Май 2016, 13:18:59 »

Mного благодаря за отговорите! Нямам търпение да навия нашите.  Ще разгледам още веднъж много внимателно разделите за хамелиони, за да знам какво ме чака  Frog Радвам се, че този форум го има. Още един въпрос само. Папагалчо прелита от стая в стая и е много любопитен. Вероятно ще чука по терариума на хамито, разбира се, че ще се старая да не се случва, но по принцип хамелеоните са териториални животни, предполагам, че ще се стресира?
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines