Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

14 Декември 2019, 04:48:01
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).

Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Приятели ли сме на кучетата си?  (Прочетена 1491 пъти)
perla
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« -: 06 Март 2015, 12:23:12 »

Наскоро прочетох една статия, която ме накара да се замисля - приятел ли съм на кучето си или просто стопанин? Според мен разликата е огромна! В забързаното си ежедневие нямаме време да им обърнем вниманието, което заслужават  Sad Давам линк http://www.how2bg.com/?p=2933 .
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1328

« Отговор #1 -: 06 Март 2015, 17:26:41 »

Кучето по-скоро има нужда от глутница. Приятелството е човешко понятие. Статията е доста наивистична, но посочва общо взето най-необходимото за да се чувства кучето добре. Най-приятелски чувства ще изпитва, когато му е ясно точното положение, което заема в йерархията на "семейството глутница", което не пречи на някои изнервени и разглезени кучета да се опитват да повишат нивото си и тогава се стига до проблеми и неприятности за двете страни. Всичко друго е "хуманизиране" на животното и безкрайни спорове "за и против".
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3752

exotic.bg

« Отговор #2 -: 13 Март 2015, 13:14:36 »

Прегледах статията, като цяло нещата са верни, но както каза Жоро написани по нека да кажа странен начин. Като изключим това за дрешките - не мисля че кучето ще ги оцени, освен ако навън не е прекалено студено и кучето е с къса козина. Виж, играчки обичат Smiley

Цитат
Поглезете кучето си. Кучетата също са суетни и желаят да са център на вниманието, особено малките породи, затова купете му/й дрешки, панделки, шапчици и други глезотии, които ще накарат вашият приятел да се чувства по-привлекателен. За големите породи може да вземете красиви нашийници, медальони с името им и др.

Това според мен е пълна глупост.

Напълно подкрепям Жоро за думите му относно глутницата. Въпреки, че и аз понякога глезя моето куче той си знае мястото и никога не му позволявам да ми се качи на главата.
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
perla
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #3 -: 30 Март 2015, 08:24:05 »

Да, абсолютно съм съгласна. Мисълта ми беше, че не се бях замисляла дали и аз отвръщам със същата любов и отдаденост към животното.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines