Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

01 Март 2021, 21:48:36
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).

Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Проблем с обезпаразитяването на дърво  (Прочетена 1459 пъти)
dis7urbed
4 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 91

« -: 01 Април 2014, 20:52:34 »

Привет,
Искам да попитам възможно ли е по това време на година да попадна на дърво с кърлежи. Открих микроскопични гадинки- прекалено малки са за да ги снимам- с 4 чифта крачка са и са чернички. Открих 3-4 бройки. ОТ абсолютно безлюден район е взето- няма пукната душа в радиус от няколко километра и още толкова някакви водни басейни или кози, крави, овце и т.н.
Проблема е, че  дървото бе доста голямо да влезе във фурната и за това го почистих механично добре и после обилно пулверизирах със Н202. Притеснявам се дали може да ми навредят на мен и на семейството ми, както и котарака  Grin , защото дървото го държах над, а не в терариума и ако са плъзнали? Ясно е ,че ще го надробя  и във фурната така че животинките няма да страдат, но останалите ?
Активен
drav4o
6 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 197

« Отговор #1 -: 01 Април 2014, 21:38:09 »

Освен във фурната, можеш да го сложиш в една кофа с вода и пускаш вътре бързовара... само не бъркай във водата, докато е включен  Wink
Активен

Grammostola Pulchra 0.0.2
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1346

« Отговор #2 -: 01 Април 2014, 23:29:36 »

Не би трябвало да навредят на топлокръвно, макар, че описанието "...с 4 чифта крачка са и са чернички." почти нищо не говори, освен, че са акариди. Може да са растителноядни, може и да са "кръвопийци"... Божа работа. Пробвай обдухване с горещ въздух с т. нар. "пистолет за горещ въздух".
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
dis7urbed
4 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 02 Април 2014, 07:26:43 »

Дървото с малко повече сила успя да влезе във фурната и за 20 минути при 250 градуса ако ще и спайдермен да беше там- всичко е стерилно. Но се опасявам да не са пролазили из терариума през стъклата за капак или пък из стаята. Ако някой може да помогне или сподели мнение моля да го направи. Всички камъни и пясък, който вече съм сложил е минал през фурната, така че не мисля да повтарям всичко наново.
Активен
dis7urbed
4 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 03 Април 2014, 18:08:14 »

Определено е акар след няколкото  странични мнения, но какъв--- никой не може да каже. Обезпаразитих котарака     с някакви скъпи капки от ветеринарите и от тях взех Неостамозан концентрат. След обилно пулверизиране на приготвения от мен разтвор съвестта ми е малко по-спокойна, че нищо не е плъзнало из нас. Ако някой е използвал този препарат, моля да сподели, защото ветеринарите не бяха сигурни как ще действа на бъдещите наематели на терариума ако напръскам и вътре. Самият препарат , обаче бил подходящ и за директно върху растения и техните там гадинки. Аз лично в съда не съм пръскал- там всичко е минало през фурната и ако акар е паднал през капака, дано да умре от глад!!!

П.С. За да не допускате подобни грешки, както аз направих, ВИНАГИ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ФУРНАТА. 200-250 градуса нямат милост.  Smiley
Активен
asensi_85
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 432

« Отговор #5 -: 03 Април 2014, 20:07:29 »

Неостомозан е хубав препарат за обезпаразитяване на аранжировка и терариуми. След 30 минути изветрява, така че ако почистваш с него терариума изчакай поне час и тогава пускай животинката.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines