Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

20 Май 2018, 21:27:46
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кой с какво си храни скорпиона?  (Прочетена 9669 пъти)
The_FyoinD
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 136

« -: 08 Септември 2008, 10:05:50 »

Понеже ядат почти всичко,а и на пазара си има разнообразие ми е интересно кой с какво ги храни Smiley Аз на моя шушомига му давам предимно zoophobas morio,като знам че преди това са наблягали на брашнените череи.Иначе е консумирал и скакалец ( бях закъсал та му го лових пред блока Smiley ),а пробвахме и с хлебарка,обаче се оказа твърде бърза и избяга,та трябваше да я смажа е един учебник... Smiley
Активен

....
FireBlade
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 1

...За да се чуствош жив , Трябва да има тръпка...

« Отговор #1 -: 18 Септември 2008, 15:23:53 »

Аз все още имам само "EUSCORPIUS ITALICUS" и го храня с почти счко, което шава  Wink Като основно с скакалци, богомолки и мухи. Избягвам обаче гадинки, ката хлебарки и миризливки  Nooo Скоро се надявам да си взема и "PANDINUS IMPERATOR" и много ще се радвам ако ми кажете от къде се снабдявате с храна през зимата  Wonder
Активен
StR
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 990

« Отговор #2 -: 19 Септември 2008, 12:19:45 »

Аз все още имам само "EUSCORPIUS ITALICUS" и го храня с почти счко, което шава  Wink Като основно с скакалци, богомолки и мухи. Избягвам обаче гадинки, ката хлебарки и миризливки  Nooo Скоро се надявам да си взема и "PANDINUS IMPERATOR" и много ще се радвам ако ми кажете от къде се снабдявате с храна през зимата  Wonder
За тази цел си има търговци...
Активен
OT6ELNIK
Баннат
4 кожи
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 87

« Отговор #3 -: 19 Септември 2008, 12:30:38 »

Пак си компетентен ако беше погледнал профила на човека щеше да видиш че се намира някъдеси в Либия и нямаше да се изказваш неподготвен .
Активен
jordanmilchev
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 58

« Отговор #4 -: 19 Септември 2008, 14:21:13 »

Отшелник , СтР искаше да помогне само .  Все пак е на 13 години , бая бързо енапреднал  в тераристиката , все още се учи , трябва да го окуражаваме .  Учи се постоянно!   Surrender  Wink

Можеше да му кажеш просто нещо от рода .
Човека е от Либия не става или такова....
Да му обясниш ще се научи.
Просто ми звучи много нападателно . Oops

Извинете,че спамя! Няма да се повтори.
Вече ще се доразбираме на ЛС ако има недоразумение  Oops
Активен
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3711

exotic.bg

« Отговор #5 -: 19 Септември 2008, 16:19:29 »

Отшелник , СтР искаше да помогне само .  Все пак е на 13 години , бая бързо енапреднал  в тераристиката , все още се учи , трябва да го окуражаваме .  Учи се постоянно!   Surrender  Wink

Можеше да му кажеш просто нещо от рода .
Човека е от Либия не става или такова....
Да му обясниш ще се научи.
Просто ми звучи много нападателно . Oops

Извинете,че спамя! Няма да се повтори.
Вече ще се доразбираме на ЛС ако има недоразумение  Oops

Прав си, OT6ELNIK беше малко остър. Не е хубаво така. Но пък няма и нищо лошо да се направи забележка, и аз правя много. Иначе, това че StR  напредва в тераристиката и има желание да се учи доста никой не му го оспорва.

А иначе StR наистина можеше да обясниш на човека къде да намери храна, а това че в профила пише Любия не значи нищо.

Хост:  89-215-117-***.2072960635.ddns-lan.pl.ekk.bg
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
Taratonko
6 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 170

« Отговор #6 -: 23 Август 2009, 22:43:34 »

Здравейте, аз си хванах 2 скорпиончета обаче почти нищо не знам за тях!! Как се гледат? С какво се хранат? Питам само ако някой може да ми обясни ще съм му много благодарен!!! Четох из форума и мисля че скорпиона е италиански (или както се казва там) много е зарибяващо и ако може също така да ми кажете откъде се купуват? Предварително БЛАГОДАРЯ!!!  Scorpion Scorpion
Активен
anakonda79
6 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 154

+359877753530

« Отговор #7 -: 24 Август 2009, 03:03:08 »

Здравейте, аз си хванах 2 скорпиончета обаче почти нищо не знам за тях!! Как се гледат? С какво се хранат? Питам само ако някой може да ми обясни ще съм му много благодарен!!! Четох из форума и мисля че скорпиона е италиански (или както се казва там) много е зарибяващо и ако може също така да ми кажете откъде се купуват? Предварително БЛАГОДАРЯ!!!  Scorpion Scorpion
" Италиански" определено ми хареса... Не знам какво си чел из форума но явно не е било достатачно... Карпатикус-те сигурно са от Карпатите... А и се чудя дали има Булгарикус?  Laugh Най-добре ги дай на някой които ше им осигури необходимите условия за живот, не ги обричай на смърт и аз 1-ят път си уморих 2 скорпита много е гадно да загубиш нещо което обичаш така че си помисли преди да ги задържиш
Активен

gshoo
Модератор
11 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 871

̿ ̿̿ ̿̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з=($,DMS,$)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿̿ ̿

« Отговор #8 -: 25 Август 2009, 10:08:13 »

Не се гледат трудно спокойно, храни ги със щурци, скакалци или брашнени червеи. Ядат и други насекоми но тези са най-достъпни. И понеже незнам от къде си, ако си от София в събота на пазара или в зоомагазина на Славейков продават щурци. Внимавай със скакалците ако ги ловиш да не е пръскано там с някви отрови. Можеш да си наловиш и да ги замразиш да си имаш за зимата, аз мойта я храня веднъж седмично, тъй че си направи сметка колко ще ти трябват. Поддържай им влажно! Скорпионите ти са Италикус или Карпатикус Thumb up
Активен

pyroman
VIP потребител
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 145

Деволюция

« Отговор #9 -: 25 Август 2009, 15:20:22 »

Относно заглавието на темата - скорпионите си ги храня със всякакви щурци, скакалци, хлебарки и подобни буби, купени или уловени на сигурни чисти терени. Дори при липса на горното съм им давал и перки от риба  Shocked на императорите и хетерометрусите им се услади или поне нагъваха с такъв вид. Лично аз нещо съм предубеден към червеите и не ги ползвам за храна. Ако дадена буба е твърде голяма винаги мога да я разчленя на подходящи парчета. Та това от мен
Активен

Усмихни се, утре ще е по - зле!
g_jankov
Баннат
3 кожи
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 65

And you just might die of fright !!!

« Отговор #10 -: 12 Октомври 2009, 16:43:35 »

Храних си Императорският скорпион със скакалци (мъртви) Smiley , но веднъж му дадох жабка и бяло меЦо и ги опапа набързо  Smiley   Priest Pray

Но сега скорпиончетата ги храня (малките) с брашнени , а майката още не съм я хранил  Smiley
Активен

Отглеждам Link
Taratonko
6 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 170

« Отговор #11 -: 12 Октомври 2009, 22:19:12 »

Аз със скакалци, паяци,брашнени червеи, мухи (само веднъж съм им давал) и др.  Scorpion
Активен
XxMaNexX
Баннат
4 кожи
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74

« Отговор #12 -: 29 Октомври 2009, 18:11:49 »

Скакалци,паяци и др. насекоми.
Активен

до кога съм баннат ? Huh?
tcf
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 52

« Отговор #13 -: 15 Април 2010, 19:29:31 »

Моя Pandinus imperator за сега се кефи повече на червеи,а Heterometrus laoticus-а предпочита щурци.
Активен
rady
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #14 -: 15 Април 2010, 21:33:43 »

A може ли да се дава бял червеи от този дето го продават по рибарските магазини Huh? Undecided
Активен
gshoo
Модератор
11 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 871

̿ ̿̿ ̿̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з=($,DMS,$)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿̿ ̿

« Отговор #15 -: 16 Април 2010, 10:43:15 »

Не са добра храна, давай му щурци или брашнени, или морио, ама тия ги остави за рибите Wink
Активен

bodigarda_89
Втора ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #16 -: 12 Октомври 2013, 14:45:53 »

Welcome Казвам се Васко и от скоро се запалих по скорпионите и по-точно PANDINUS IMPERATOR,но преди да си взема искам да науча колко се може повече.От няколко дни чета усърдно и имам въпрос императорският скорпион може ли да яде хлебарките който са във нашите къщи или с други думи ,,нежеланите съквартиранти''
Активен
gecko_kris
6 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 179

Леопардов гекон

« Отговор #17 -: 02 Март 2014, 13:33:08 »

Не ти препоръчвам да си храниш скорпиона със хлебарки ,които не са развъдени в плен или закупени от търговец.Хлебарките ,които са по домовете на хората се хранят с каквито гадорий се сетиш ,а тъй като всички се опитват да се оттърват от тях с отрови може да са заразени и да убият скорпиона.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines