Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

17 Януари 2018, 00:57:39
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).

Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Mantis religiosa ( Европейска богомолка )  (Прочетена 16199 пъти)
natali11
1 кожа

Неактивен Неактивен

Публикации: 14

« -: 28 Март 2008, 19:45:42 »

Здравейте пак!!! Embarrassed
Така и така има една тема за богомолки, не ми се ще да пълня форума с друга,която ще бъде излишна. Имам още един въпрос. По какво се различават мъжките от женските богомолки? Wonder
Активен
reptilian
11 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 785

Господ е милостив ,ние не сме

« Отговор #1 -: 28 Март 2008, 22:08:52 »

Женските са грамадни в сравнение с мъжките ,а и мъжките могат да летят  Smiley
Активен

Отглеждам : Link Schmerz ist nur ein Vorwand der schwachen
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3707

exotic.bg

« Отговор #2 -: 29 Март 2008, 12:01:19 »

Женските са грамадни в сравнение с мъжките ,а и мъжките могат да летят  Smiley

Женските също могат Smiley
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
reptilian
11 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 17 Август 2008, 20:46:00 »

Забелязали ли сте колко много богомолки има това лято ? Аз си бях хванал женска на спирката докато чаках единица а преди малко в стаята ми имаше мъжка  Shocked Знаете ли нещо за размножаването ? Всякаква информация ще ми е полезна  Smiley
Активен

Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

exotic.bg

« Отговор #4 -: 17 Август 2008, 21:00:43 »

Ами остави ги заедно Smiley След това ще останеш само с женска, но може да имаш късмет да се навъдят дребосъци.

При мен веднъж се развъдиха без изобщо да го искам. Имах една женска, която живееше в един бурка. Естествено отиде за храна, но беше снесла яйца на капака. Бях захвърлил буркана е едно шкафче и по едно време зимата ми притрябва буркан и като се разрових извадих точно този. Вътре щъкаха току що излюпени богомолчета по 3-5 мм големи. За нещастие нямаше с какво да ги храня и след като се изядоха едно друго измряха.
Активен

reptilian
11 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 17 Август 2008, 21:03:19 »

Мхм ,интересно . Сега ще им направя една по-голяма кутия и ще ги пусна да си живуркат заедно Smiley Надявам се да стане работата Smiley Smiley Smiley
Активен

Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

exotic.bg

« Отговор #6 -: 17 Август 2008, 21:09:59 »

Ако женската почне да яде мъжкия не я закачай. Той може да продължи да я опложда докато тя го яде.
Активен

StR
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 990

« Отговор #7 -: 17 Август 2008, 21:56:46 »

Найстина има доста.Аз намерих една в шкавчетата за багаж в старозагорското "METRO" Crazy
Активен
reptilian
11 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 19 Август 2008, 19:52:54 »

Днес пуснах ОПЛОДЕНАТА женска и живият мъжки на свобода Smiley Мисля ,че ще е по-добре малките богомолчета да се излюпат на свобода Smiley Smiley Smiley
Активен

goldberg
Баннат
7 кожи
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 214

« Отговор #9 -: 06 Септември 2008, 12:20:51 »

Оплодена женска и жив мъжки.Нещо не се връзва.Как разбра че е оплодена?
Активен

Boa constriktor
reptilian
11 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 06 Септември 2008, 16:08:49 »

Гледах акта . Мъжкия е жив ,защото преди ''работата'' женската беше много добре захранена и не беше гладна  Wink
Активен

pitbull4o
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #11 -: 16 Септември 2009, 18:42:26 »

Здравейте! WelcomeАко някой може да ми помогне ще е супер.Наскоро(преди няколко часа)хванах една и смятам да я отгледам,но не знам колко голям трябва да е аквариума и по колко пъти трябва да я храня на ден.Благодаря предварително Smiley
Активен
gshoo
Модератор
11 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 871

̿ ̿̿ ̿̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з=($,DMS,$)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿̿ ̿

« Отговор #12 -: 17 Септември 2009, 09:02:06 »

Ами, можеш и в по-голям буркан да я гледаш, жалко че скоро ще умре(предполагам), не живеят никак дълго.
Активен

dis7urbed
4 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 91

« Отговор #13 -: 25 Април 2010, 13:40:43 »

Ха и аз преди малко хванах такава гад, защото е много красива пък и наще след около седмица две ще пръскат лозята така че най-вероятно щеше да я чака  Priest там горе! Тялото и е около 3 4 сатна та въпросът ми е ако щурчетата са най-подходящата храна то на какъв размер да са  ?  Roll Eyes
Активен
gshoo
Модератор
11 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: 25 Април 2010, 17:02:11 »

Това е ужасен хищник и големи да са, едва ли ще има проблеми.
Активен

Phoenix
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #15 -: 26 Август 2010, 15:07:36 »

Предварително моля да ме извините, от всички мнения по темата виждам, че тук пишат хора, които искрено се радват на тези животинки.
Преди няколко вечери видях на терасата огромно (10-тина см.), бежово насекомо, което накрая литна... Успях да запазя самообладание и почти го забравих без много да се замислям какво точно е било. Снощи обаче, пак го видях, а когато го погледнах от страни и видях, че е  богомолка и направо се потресох.   Shocked
Винаги съм си мислела, че живеят само по далечни страни и в София човек може да види жива богомолка само в Природонаучния музей.
Живея на 6-тия етаж и не ми го побира ума от къде се е взела. Проблема е, че от както разбрах какво е постепенно изпадам в тотална паника. И двата пъти, когато я видях, беше кацнала на едно и също място на терасата, дали пък не си живее там някъде?
В интернет попадам само на откъслечна информация - че с ухапването си вкарва много силна отрова, която парализира възрастен човек (имам 3 котки и пълзящо 9 месечно бебе, дори не искам да си представям, че може да е някъде, където имат достъп..), че снася по 100-тина яйца,...
Моля ви, като хора, които разбират от богомолки, кажете къде според вас може да се спотайва. Нямам идея такова 10-тина сантиметрово същество къде спи и от къде може да изпълзи...като има мрежи на прозорците нали не може да влезе в стаята?
Не искам да я убивам, защото съм много против убиването на животни, но искам да я махна далеч от къщи и дано да не е снесла...
Уааааааа!!!
 Pray
Активен
gshoo
Модератор
11 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: 26 Август 2010, 15:26:35 »

И къде го прочете това с отровата и стотиците яйца. Май тоя дето го е писал това си е направил няква богомолка гмо. Не са отровни, ако я хванеш най-много да те защипе с предните си 2 крака и не боли особенно. До колкото знам снася нещо подобно на пашкул, ама тука не съм много сигурен. Страхотен хищник е, но е безопасен за човек. Вероятно скоро ще умре дори, а не се чуди как е попаднала там, летят си. Недей се притеснява, нито ти, нито животинките ти ще пострадат. Едва ли се кефи на балкона ти, може да е привлечена от няква манджа, май не са териториални животни, бутни я с нещо да си ходи.
Активен

Мъни
Модератор
8 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 301

« Отговор #17 -: 26 Август 2010, 18:20:06 »

Успокой се-нито е отровна, нито опасна по друг начин. Кротък и забавен хищник. Яйцата си ги снася в пашкул под камъни, няма начин да снесе у вас или на балкона. Лятото се появяват в София, вкл. и по високите етажи.
Активен

Господи, моля те, дай ми мъдрост, за да  разбера мъжете;
дай ми любов, за да  им прощавам;
дай ми търпение, за да изтърпя настроенията им.
И, Господи, забележи - СИЛА НЕ ИСКАМ!!
Иначе ще ги пребия до смърт…
Phoenix
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #18 -: 27 Август 2010, 09:48:13 »

Smiley))
Много ви благодаря за бързите и успокояващи отговори Smiley
Снощи не се появи, сигурно си е тръгнала на някъде Smiley
Активен
Poecilotheria1997
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 110

« Отговор #19 -: 07 Септември 2010, 22:36:34 »

Здравейте, от около 2 месеца имам 1 женска богомолка (хваната до 1 супермаркет). Докато отиваме на село  спряхме пак там и пак намерих 1 богомолка мисля че е мъжка та въпроса ми е кога богомолките достигат полова зрялост за да си ги чифтосам.
Активен

Моля админите като ми пишат че съм направил някаква грешка да пишат коя точка съм нарушил само.
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines