Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

23 Октомври 2019, 10:30:47
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стават ли питбулите за пазачи?  (Прочетена 5453 пъти)
PredatorX
Модератор
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1024

« -: 27 Юни 2012, 08:26:43 »

...Идеални за кучета пазачи ,но също така   са много любвообвилни и верни домашни любимци...

Идеални за пазачи е доста силно казано...
Активен
bronko
4 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 72

« Отговор #1 -: 27 Юни 2012, 09:50:32 »

Offtopic
Даже е доста меко казано...
Активен
PredatorX
Модератор
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1024

« Отговор #2 -: 27 Юни 2012, 10:52:45 »

Offtopic

Извинявай много но питбула нито е доберман нито ротвайлер. Аз лично по дружелюбно към хората куче не знам. Освен ако не го спукаш от бой и не му съсипеш психиката трудно ще го направиш пазач!
Активен
Alex
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 137

« Отговор #3 -: 27 Юни 2012, 14:05:10 »

Извинявай много но питбула нито е доберман нито ротвайлер. Аз лично по дружелюбно към хората куче не знам. Освен ако не го спукаш от бой и не му съсипеш психиката трудно ще го направиш пазач!

+1
Активен

"Моля, не изтривайте мненията и не ограничавайте правата ми във форума. Не съм българин и едвам пиша на кирилица с помощта на две програми. Не е нарочно, нито съм неграмотен, просто това са ми възможностите!
!"
bronko
4 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 27 Юни 2012, 19:25:30 »

Offtopic

Въпрос на обучение ... По природа са добронамерени и любвеобилни, особенно към децата. С тренировки насочени в тази посока много бързо се научава, а тренировките и възпитанието в никакъв случай не са свързани с бой...
Незнам дали има такава тема във форума, но ако имаш желание може да направиш такава та да продължим спора там. Все пак да не разводняваме обявата на девойчето....
Активен
loksaer
Баннат
5 кожи
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #5 -: 27 Юни 2012, 20:16:46 »

Това питбула е най-големия файтер и питате дали стават за пазачи  Grin
Имам познат който беше нахапан от собствения си питбул, а преди това същия този питбул си играеше с деца. Нито го е бил преди това, нито нещо друго му е правил. Наложи се да го приспят  Sad
Активен

Skype - gbrplayer
estrella
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 57

« Отговор #6 -: 28 Юни 2012, 13:20:36 »

Абсолютно съм съгласна с PredatorX, имам доста наблюдения по въпроса!
Активен

Que DIOS te de conforme al deseo de tu corazon, Y cumpla todo tu anhelo.
bronko
4 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 02 Юли 2012, 14:20:52 »

Определено не съм съгласен с Вас и го казвам от личен опит. Всеки разбира се има право на собствено мнение по въпроса, но всяко куче със силно изразено териториално чувство е перфектния пазач. Тук вярвам, че всички ще се съгласят с мен, че пит була е точно такова куче. Искам също да поясня, че куче пазач не е еквивалентно на агресивно куче, а точно обратното. Когато разбере какво се изисква от него и коя е територията която трябва да охранява пит була пази само и единствено нея. Добре тренираните и възпитавани както трябва пазачи (а не с насилие) са и перфектни домашни любимци. Като работни кучета са изключително всеотдайни и изпълнителни, но изведеш ли ги в парка стават първи приятели на децата. Пак искам да поясня че става въпрос за правилно тренирани и възпитавани кучета, а не малтретирани такива от стопани които избиват комплекси озлобявайки кучето си. Имам доста опит с обучаване на кучета (в частност ловни и пазачи) , като думите се опират на практиката ми.   
А това колко любвеобилен е пит була никой не го оспорва и надали има някой които би успял да го направи.
Активен
Santino_8807
2 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 32

« Отговор #8 -: 18 Август 2012, 13:30:05 »

Мнението ми е малко като на Bronko, териториалните и доминантни кучета стават за пазачи но също е важно да се дефинира и "пазач" правилно. Аз лично имам дого аржентино което е сочено за слаб охранител, тъй като по подразбиране се очаква служебно куче от този тип да вдига аларма и да напада в краен случай а догото просто тръгва и наказва натрапника Smiley За мен това е добър пазач. Питбулите са достатъчно умни за да бъдат обучени за много дейности но все пак мисля, че ако искаш куче което да пази нещо има по подходящи породи на които този тип поведение им е инстинкт.
Активен

OUT OF MY WAY
The_Lord
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 49

« Отговор #9 -: 22 Август 2012, 14:41:48 »

Питбула е умно куче ,няма спор. В Америка дори се използва като куче за военни и полицейски цели.
Ако е подложено на тренировки разбира се ,че става за пазач. Smiley
Активен
Xaruno
10 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 632

« Отговор #10 -: 22 Август 2012, 20:12:02 »

K9 са овчарски кучета...
Активен

CHI MO NAMIDA MO NAI
The_Lord
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 49

« Отговор #11 -: 22 Август 2012, 21:17:59 »

K9 са овчарски кучета...

Моя грешка..
Имах предвид ето това:

* police-pitbull-2.jpg (58.83 KB, 605x352 - видяно 377 пъти.)
Активен
Santino_8807
2 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 32

« Отговор #12 -: 11 Септември 2012, 08:00:58 »

Ами ако трябва да съм честен на една изложба клуб от София беше обучил ретривър за гард тъй че при подходящите хора с нужния опит и желание можеш да се справиш. Ся въпроса е защо е нужно да се мъчиш с куче което дори няма инстинкт да стиска вместо да си вземеш доберман примерно или белгийка.
Активен

OUT OF MY WAY
donpipo
4 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 79

« Отговор #13 -: 17 Март 2013, 17:04:56 »

Това е кучето , за всичко става. До колкото съм запознат има пит бул териер в Америка, който е водач на сляп човек. Това разбира се е изключение. Но тази порода кучета са много умни и податливи на обучение. Много обичат хората и винаги са готови да се забавляват. Просто трябва да се внимава с малките деца, тъй като мъжките са по груби и биха бутнали или одраскали детето. Нашия мъжки "питак" чудесно се разбира с дъщеря ми, като много добре знае кой на кое място е в "глутницата".
Не забравяйте, че това е куче със силно доминантен характер. Поради този факт идват и проблемите с тези кучета.
ТОВА НЕ СА КУЧЕТА ЗА ХОРА КОИТО НЕ СА С ТВЪРДИ ХАРАКТЕРИ.
 ХОРАТА СА ВИНОВНИ ЗА ЛОШАТА СЛАВА НА ТОВА КУЧЕ, А НЕ САМИТЕ КУЧЕТА.
ТЕ УСЕЩАТ ВАШАТА СЛАБОСТ И Я ПРЕВРЪЩАТ В ТЯХНА СИЛА.
По късно ще публикувам снимки и клипчета нагледно да видите за какво говоря. Не обвинявайте породата за човешките грешки.

Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines