Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

01 Март 2021, 21:34:52
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).

Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Поразен кокосов орех  (Прочетена 2369 пъти)
alleyesonme
6 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 155

« -: 09 Март 2012, 21:11:16 »

Взех си кокосов орех, но беше поразен и реших да сваля това, което се яде и да си оставя ореха за декорация.
Речено сторено, но кокоса смърди, как да премахна миризмата ?
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1346

« Отговор #1 -: 10 Март 2012, 00:27:22 »

Моите съм ги пекъл с горещ въздух от духалка ("пистолет" за горещ въздух) докато спрат да пускат масло. Така и не плесенясват в последствие. Иначе, ако си търпелив, след някоя и друга година миризмата силно ще намалее от само себе си.
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
alleyesonme
6 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 10 Март 2012, 08:33:49 »

Търпелив съм, но не чак толкова  Grin Миризмата пречи ли на животното (скорпион, стоножка) ?
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 10 Март 2012, 15:24:18 »

Не пречи. На мен лично миризмата на кокос не ми е неприятна. Ако е бил развален, тогава може да мирише по-лошо.
Активен

alleyesonme
6 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 10 Март 2012, 15:53:51 »

Като махнах вътрешността почти не мирише  Smiley А ще имам ли проблеми с плесен/мухъл и т.н от влагата в терариума ? И ако да, с какво да ги предотвратя ? Не е по темата, но ще питам за да не правя нова тема.
Кокосовия субстрат нали е пресовка, която се слага във вода и набъбва, останалата част, която не ми трябва може ли да я сложа в едно пликче ?
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 10 Март 2012, 22:44:59 »

Моите съм ги пекъл с горещ въздух от духалка ("пистолет" за горещ въздух) ... Така и не плесенясват в последствие.

Аз така реших проблема с плесените.
Можеш да съхраняваш остатъка от субстрата в пликче, пластмасова кутия или в каквото имаш под ръка.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines