Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

01 Март 2021, 21:54:21
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).

Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Царевична змия (Pantherophis guttatus)  (Прочетена 118591 пъти)
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1346

« Отговор #380 -: 20 Юни 2012, 08:59:51 »

Не е много чудно. Дори и в природата някои видове змии са мършояди. Рекордьор в това отношение е Жартиерния смок, който е забелязван в Америка да се храни с отпадъци от контейнерите около жилищата. Във фермите най-често го хранят с месни консерви котешка храна и с пастет от сьомга или пъстърва, обработен със съответните минерално витаминни добавки.
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
Jim Crow
10 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 671

« Отговор #381 -: 01 Юли 2012, 06:54:12 »

Вече сме само на мишлета Wink

Смока хапна предната вечер и на следващия ден намерих съблекло.. учудих се - свикнал съм тарантулите ми да отказват със поне седмица преди смяна - при змиите няма ли го това?
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #382 -: 02 Юли 2012, 00:12:46 »

Змиите си сменят само кожата, не и обвивката на зъбите  Grin.
Активен

Jim Crow
10 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 671

« Отговор #383 -: 02 Юли 2012, 18:50:52 »

GOOD POINT  Write
Активен
piton0101
2 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 35

« Отговор #384 -: 15 Септември 2012, 21:23:09 »

Ще   имам   такива.   
Активен
Nev
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 50

НАЧИНАЕЩ!!!

« Отговор #385 -: 18 Септември 2012, 16:02:36 »

Колеги змиевъди Smiley днес се прибрах и открих при моята змия бяло вещество което е вложно, но не мокро и ронливо. Не е много и е точно на изхода на уркитието й, което от днес е ново. Вчера яде затова предполагам, че не е повърнала, но не прилича и да се е изходила (едноцветно е и не мирише) и в момента се е скрила в купичката си с вода. Температурата е от 27 в студената до 31 в топлата част. Ако някой знае какво е и може да помогне ще съм благодарен. Евентуално може да кача снимки, но ще са с много лошо качество затова и подробното описание. Мерси предварително Smiley

Мисля, че се е изходила, а аз просто се вкарвам във филмите, защото няма и 30 мин след поста, започна да си обикаля, да "души" наоколо, да се катери по клончето и да се пече, така че дори след година + опит пак може би се шашкам и за най-малкото. И дано да е така, но все пак ако греша си напишете мнението Smiley
Активен

Ts: Acanthoscurria geniculata, Brachypelma Albopilosum x2, Brachypelma smithi, Brachypelma Emilia x3, Grammostola aureostriata, Grammostola rosea, Pterinochilus murinus, Lasiodora striatipes x2.
Reptiles - Elaphe guttata und Eublepharis macularius x2
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #386 -: 18 Септември 2012, 22:15:35 »

Това е урина. При влечугите тя е бяла, суха и ронлива. Икономисват си дефицитната в природата влага. Тъй като твоята змия не е страдала от жажда, си е леко влажно. Моя питон понякога противно на всякаква логика заедно със сухата и бяла урина, изхвърля и доста течност. Това му се случва от последните две изхождания... от 3 седмици насам.
Активен

Nev
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 50

НАЧИНАЕЩ!!!

« Отговор #387 -: 18 Септември 2012, 22:37:55 »

Аха, мерси много за отговора, щях да го мисля цяла вечер. Успокояваше ме само това, че беше активна, обикаляше, плезеше се и дори си мисля че вече 1 мишле не й стигна и търси още, но тази теория ще я проверя утре вечер след работа Smiley Мерси пак и лека вечер от мен  Sleepy
Активен

Ts: Acanthoscurria geniculata, Brachypelma Albopilosum x2, Brachypelma smithi, Brachypelma Emilia x3, Grammostola aureostriata, Grammostola rosea, Pterinochilus murinus, Lasiodora striatipes x2.
Reptiles - Elaphe guttata und Eublepharis macularius x2
caneff
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 111

« Отговор #388 -: 21 Ноември 2012, 19:00:03 »

Интересува ме как да и осигуря топлина, тоест кой е най-удобният вариант. За останалите работи четох  клон за катерене, 1-2 укрития, купичка за вода в която да може да се събира, а за субтрат дървесина от иглолистно дърво вестник или обработена почва.Ако бъркам поправете ме.
Активен

Xaruno
10 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 632

« Отговор #389 -: 21 Ноември 2012, 20:35:40 »

Дървесината от иглолистно дърво съдържа смоли, които отделят летливи изпарения. От друга страна, самата смола не е от най-приятелски настроените към животните съединения. Вестник, става.
Активен

CHI MO NAMIDA MO NAI
caneff
5 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #390 -: 21 Ноември 2012, 21:07:16 »

Ще мога ли да използвам клон от лоза, предварително изчистен преварен, накиснат и т.н. ?
Активен

danchovas
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 233

« Отговор #391 -: 22 Ноември 2012, 12:27:05 »

Можеш да използваш нагряваща крушка или килимче. Аз отоплявам моята с лампа.
Активен
vulkyrian
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #392 -: 06 Декември 2012, 16:51:37 »

Преди няколко дена сложих тема във форума защото змията ми беше с мътни очи и ми казаха че е защото ще сменя .Днеска като я погледнах вече очите не и бяха такива ,не виждам разлика в големината и, и не намирам никъде старата кожа ако я е сменила.А също и не иска да се храни не е яла от повече от 1 седмица само отива померисва храната бута я и си заминава.
Активен

p.regius
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 122

« Отговор #393 -: 06 Декември 2012, 17:03:30 »

Първо кожата потъмнява после очите след това се избстрят цвета си става същия и до няколко дена (2-3 дни) сменя кожа което ще рече ,че трябва да вдигнеш влажноста и чак тогава да я храниш.
Активен
caneff
5 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #394 -: 06 Декември 2012, 17:16:18 »

Храненето става след смяната ако има проблем цепни носа на мишката размотавай я пред носа на змията ако не стане просто остави мишката при нея за известно време.
Активен

p.regius
5 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #395 -: 06 Декември 2012, 17:32:47 »

Храненето става след смяната ако има проблем цепни носа на мишката размотавай я пред носа на змията ако не стане просто остави мишката при нея за известно време.

Или просто да и даде жива тогава вероятноста да откаже е доста малка Cheesy
Активен
sebae
R.I.P.
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 456

Elapidae fan

« Отговор #396 -: 06 Декември 2012, 17:48:39 »

Живата мишка често се не дава без бой, а понякога и хапе първа. Smiley
Активен

fast and highly toxics
p.regius
5 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #397 -: 06 Декември 2012, 19:49:09 »

Живата мишка често се не дава без бой, а понякога и хапе първа. Smiley
Ако змията е малка (30-35 см.) и се храни с мишлета които не са прогледнали няма такава опасност но ако змията е по-голяма е опасно но може да се цепне устата както каза caneff Smiley
Активен
vulkyrian
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #398 -: 08 Декември 2012, 11:28:54 »

А не е ли проблем с това хранене след смяната защото не е ял вече повече от 2 седмици и още не е сменил кожа
Активен

George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #399 -: 09 Декември 2012, 00:35:15 »

Ще смени. Две седмици без храна не са причина за безспокойство. Само вода да има за пиене и да е по-висока влажността за улесняване на смяната. Няма проблем за сега.
Активен

Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 23   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines