Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

14 Декември 2019, 05:28:32
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).

Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 5 6 [7]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Poecilotheria regalis  (Прочетена 17499 пъти)
Nurikod
1 кожа

Неактивен Неактивен

Публикации: 13

Хакуна Мататаа

« Отговор #120 -: 02 Декември 2019, 09:55:52 »

В зоомагазина ми казаха че е храна за щурци. Но мисля, че става и за поене, защото е прах, който се разтваря във вода и набъбва. Яз сложих половин чаена лъжичка и с повечко вода набъбна до ръба на чаша от 150мл може сигурно и малко повече.
Трябва да има хранителни вещества, но става и само за напояване. Както споменах тяхната тарантула обожаваше до лежи в него.
Малкото ми паяче отказва храна, сложих му малки брашнени, но не ги искаше. И предната ми тарантула не яде докато не стана на четири кожи. Но гела веднага го нападна и изяде  (изпи) всичко, което му сложих. Вторият път му сложих малко повече и сега си хапва и се отдалечава, после пак.

Взех го от Аквариум BG в мола на Опълченска. 14,40лв около 100мл. пликче. Аксесоар за терариум. Както се разтваря ще стигне за доста дълго време.   
Активен

Ангел на купон в ада.
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3752

exotic.bg

« Отговор #121 -: 02 Декември 2019, 12:14:35 »

Не мисля, че това е естествена храна за тарантулите. По-скоро бих препоръчал да има купичка или капачка с вода. Вероятно хапват от желето защото са жадни.
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
Nurikod
1 кожа

Неактивен Неактивен

Хакуна Мататаа

« Отговор #122 -: 02 Декември 2019, 14:53:05 »

Аз не казвам че са храна, но стават за допълнение.
Пръскам субстрата на бебето ми, така че не е жадно. Давах му брашнени червей по малки от тялото му, разкъсани вече за да му е по-лесно, но нямаше интерес. Сега коремчето му е пълно и изглежда доста добре. Няма да се учудя ако до края на година си смени отново кожата.
Предложиха ми го като основна за щурците. Но аз си им давам и ябълки. А на паячетата ми брашнени червей и щурци.
Активен

Ангел на купон в ада.
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

exotic.bg

« Отговор #123 -: 03 Декември 2019, 10:32:39 »

Пръскам субстрата на бебето ми, така че не е жадно.

Да, с малките паячета така се процедира. Като стане 5-6 кожи може вече да му се сложи капачка, но по-малка от разкрача на паячето.
Активен

Nurikod
1 кожа

Неактивен Неактивен

Хакуна Мататаа

« Отговор #124 -: 03 Декември 2019, 13:54:26 »

Знам. Вече го правя за другото си бебче на 5кожи.
По скоро имаш в предвид че няма да го яде толкова много желето ако е само жадно. Първия ден изсмука повече от цлоро си тяло с крачетата.  Но и коремчето мубе малко и празно защото не искаше червейте.
Активен

Ангел на купон в ада.
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

exotic.bg

« Отговор #125 -: 04 Декември 2019, 10:44:11 »

Явно паячето приема желето за храна. Според мен проблемът е, че това не е естествена храна за тях. Аз не бих правил подобни експерименти.
Активен

Nurikod
1 кожа

Неактивен Неактивен

Хакуна Мататаа

« Отговор #126 -: 04 Декември 2019, 14:44:38 »

Вече е късно да се откажа от този експеримент. Но пак от време на време ще му слагам червейчета. След като смени още веднъж кожата си мисля че ще има повече апетит. Хаморито ми яде само веднъж преди да стане 4кожи останалото махах че мухлясваше а после нападна храната на мига.

Активен

Ангел на купон в ада.
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

exotic.bg

« Отговор #127 -: 05 Декември 2019, 11:21:41 »

Ако паячето е гладно няма да има проблем с яденето на насекоми.

След като искаш експериментирай. Искрено се надявам, че няма да умориш животинката с тези желета, предназначени за други животни. Дано има от къде да си набави нужните вещества за изграждане на екзоскелета при следващите смени.
Активен

George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1328

« Отговор #128 -: 05 Декември 2019, 21:42:17 »

Според мен това желе е само за поене. Върши работа за щурците, защото в него не могат да се удавят, както във водата. Ако се знаеше името на продукта, можеше да се види какво съдържа.
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
Nurikod
1 кожа

Неактивен Неактивен

Хакуна Мататаа

« Отговор #129 -: 06 Декември 2019, 12:34:58 »

Няма точно име. Явно е нещо което от фирмата вдимат от частно лице защото производителя има ник Дракон и мобилен номер.
Не твърда че става за основно ядене. На за бебе на три кожи ковече се харесва от миниатючен брашнен червей. Смитито ми на 5кожи не го и погледна.
Активен

Ангел на купон в ада.
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1328

« Отговор #130 -: 09 Декември 2019, 09:30:15 »

Ясно.
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
Страници: 1 ... 5 6 [7]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines