Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

27 Февруари 2020, 18:58:57
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).

Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 4 5 [6]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ПЪРВА ЗМИЯ  (Прочетена 24237 пъти)
gshoo
Модератор
11 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 871

̿ ̿̿ ̿̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з=($,DMS,$)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿̿ ̿

« Отговор #100 -: 01 Август 2012, 11:51:46 »

Свиненоса, но за жалост няма в момента а и не знам дали скоро ще има. Иначе някоя млечна или смок.
Активен

piton0101
2 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 35

« Отговор #101 -: 24 Септември 2012, 11:18:19 »

Кралски   питон   също. Smiley
Активен
ophidia
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 121

« Отговор #102 -: 08 Ноември 2014, 10:34:30 »

Кралският питон е добър вариант за първа змия - спокойни, подходящи за държане, предлагат се в най-различни разцветки и цветови вариации. Страхотна е, особено ако си любител на този тип змии - питони, змии с по-едри глави.
Ако пък те кефят повече смоци, опитай с някоя млечна змия или царевичен смок.
Много готини са пясъчните бои, защото също са сравнително дребни, около метър. Но това са змии, които водят леко скрит начин на живот, зарити в пясъка, по-активни са през нощта и са по-скоро интересни за наблюдение, отколкото за държане. Ако искаш да си имаш змия, която да си разнасяш в стаята, да ти седи намотана на врата или ръката, по-горните варианти са най-подходящи.
Разбира се, най-важното е да ти харесва змията, а също така да можеш да и осигуриш и условия за правилно и добро отглеждане!
Успех в избора и пиши, какво си харесал Wink
Активен
asensi_85
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 432

« Отговор #103 -: 08 Ноември 2014, 13:51:37 »

С малката забележка, че темата е от преди 2 години. За кралския питон съм съгласен, че имат кротък нрав, но хич не са за първа змия. Почти всички имат проблеми с храненето и новобранец може да бере големи ядове с тях.
Активен
PredatorX
Модератор
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1024

« Отговор #104 -: 08 Ноември 2014, 18:39:56 »

С малката забележка, че темата е от преди 2 години. За кралския питон съм съгласен, че имат кротък нрав, но хич не са за първа змия. Почти всички имат проблеми с храненето и новобранец може да бере големи ядове с тях.

Затова винаги се търси читаво захранено животно... Жалко, че повечето предпочитат да взимат евтиниите от Чехия и после се чудят защо им правят проблеми или по-лошо.
Активен
Nurikod
2 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 31

Хакуна Мататаа

« Отговор #105 -: 10 Февруари 2020, 22:08:25 »

Здравейте
Обмислям скоро време да си взема змия.
Колебая се между царевичен смок и свиненоса змия. Кое ще е по добре за първа. Гледам доста клипове за отглеждането им. Дори един който ги сравняваше но още леко се колебая.
Харесвам и двете. Клоня към свиненосата заради малкия размер и няма нужда от височина за терариума кое е бонус за мен защото може като порасне да я сложа в терариума на гекона му който е 55/35/35. За смок ще трябва да взема друг над метър.
Често казано искам и двата в бъдеще но на този етап кой е по разумния избор.
Активен

Ангел на купон в ада.
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1338

« Отговор #106 -: 11 Февруари 2020, 09:04:07 »

Нямам впечатления за отглеждането на Свиненоса змия, но имам за Царевичните смоци. Не проявяват агресия, хранят се безотказно с всякаква храна и т. н. В този терариум можеш да го отглеждаш 2 години. Докато достигне 1 метър дължина, а и до края на живота му. Ако стане много голям, ще му мислиш. До тогава може да си вземеш и свиненоса, а на царевичният нов терариум. Smiley
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3757

exotic.bg

« Отговор #107 -: 11 Февруари 2020, 10:28:17 »

Според моите наблюдения и свиненосата е лесна за отглеждане.
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
Nurikod
2 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 31

Хакуна Мататаа

« Отговор #108 -: 11 Февруари 2020, 10:59:43 »

Единствения недостатък на свиненосата за който съм чувала е че може да са капризни в храненето понякога. Но не са толкова бързи като смоковете. Освен това капака на тератиума ми не се затваря напълно и по добре да е змия дето не обища да се катери. Имам поне два месеца да се чудя заради други разходи така че ще видим.

Благодаря за отговорите.
Активен

Ангел на купон в ада.
Страници: 1 ... 4 5 [6]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines