Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

14 Ноември 2018, 21:51:28
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Cyclosternum fasciatum (бивш Davus fasciatus)  (Прочетена 19926 пъти)
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3729

exotic.bg

« -: 22 Ноември 2007, 22:39:46 »

Статия за отглеждането: Cyclosternum fasciatum

Етоя моята гадина:

Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1118

Ако животът ти поднася лимони...върни му лимонки!

« Отговор #1 -: 23 Ноември 2007, 08:34:01 »

хехе, на моята още са и тънки и не чак толкова космати крачетата, но .. има време  :-)))
Тази ли е момата дето беше с пашкула?
Активен

Тарантулас ол дъ уей (да не се чете "Дърти тарантули на пътя" или "По-старият път на тарантулите"!)
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

exotic.bg

« Отговор #2 -: 23 Ноември 2007, 09:27:12 »

хехе, на моята още са и тънки и не чак толкова космати крачетата, но .. има време  :-)))
Тази ли е момата дето беше с пашкула?

Не, тази е другата дето смени кожа  Evil Беше чифтосана... За жалост мъжкият ни умря от измръзване когато беше спрял тока...
Активен

xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 07 Декември 2007, 23:40:21 »

Нещо става са давуса ми. Краката му се гънат като гумени и не се движи нормално. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно? Мисля, че си отива ... Възможно ли е да е от ниска температура. Температурата в стаята е около 20-21 градуса, но през деня, когато ни няма може да пада и под 20?
Ако някой може да даде съвет ....
Активен

Тарантулас ол дъ уей (да не се чете "Дърти тарантули на пътя" или "По-старият път на тарантулите"!)
Tinoblg
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 111

Искаш piece of me нали?!?!

« Отговор #4 -: 07 Декември 2007, 23:43:02 »

Ми аз иам подобен проблем само че с Pt.Murinus има някви изкривения на крайниците и ме плаши
Активен

Още един линк в подписа и бан!
xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 07 Декември 2007, 23:49:39 »

А скоро ли е получил тези изкривявания? Моя се държи така от два дена.
Активен

Tinoblg
5 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 07 Декември 2007, 23:50:43 »

ми от колко сигурно от 3 или 4 дни  Cry Cry дано да не си утива щот много ми харесва  Priest Pray
Активен

xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 07 Декември 2007, 23:54:22 »

А ти от къде си? Можеш ли да опишеш последните 5-6 дена какво е ставало с муринуса? Хранил ли си го? Вода ли си му слагал ... според теб какво е предизвикало това?
Активен

Tinoblg
5 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 07 Декември 2007, 23:59:07 »

Ами аз съм от Благоевград и му бях осигурил всичко храна,вода,нормална температура и незнам StR каза че може би е останало още кожа от миналата и сигурно ше има проблеми със смяната на следващата и тва много ме притеснява  Cry Cry  и незнам от какво може да е  Cry
Активен

Чичо Любо
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 2044

In vino veritas.

« Отговор #9 -: 08 Декември 2007, 06:26:04 »

Точно така ми се държеше руфилатата  Shocked
Като гумена, после си откъсна единият крак и после  Priest
Активен

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)
xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 08 Декември 2007, 09:22:45 »

А имасх ли някаква идея от какво би могло да бъде?
Активен

Иво Катрафилов
VIP потребител
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 2033

Gecko Addict

« Отговор #11 -: 09 Декември 2007, 10:24:52 »

xfan сам си си отговорил на проблема. Какво си мислиш, че ще вирее на тази температура?
Активен

xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: 09 Декември 2007, 12:46:46 »

xfan сам си си отговорил на проблема. Какво си мислиш, че ще вирее на тази температура?
Grammostola rosea например?
А това ли е ефекта от "измръзване" и може ли да се оправи тарантулката или е нанесена непоправима вреда?
Активен

Иво Катрафилов
VIP потребител
Терарист

Неактивен Неактивен

Gecko Addict

« Отговор #13 -: 09 Декември 2007, 18:42:44 »

И розата няма да се радва на такава постоянна температура.

Дано не е преминал фаталната граница. Поддържай му висока температура 26-28 С и му качи влажността, независимо, че не е влаголюбив паяк. Това е единственото, което се сещам.
Активен

xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: 09 Декември 2007, 19:27:46 »

Това и правя в момента ама ... някаква представа след колко време горе долу би могъл да покаже подобрение?
Активен

Иво Катрафилов
VIP потребител
Терарист

Неактивен Неактивен

Gecko Addict

« Отговор #15 -: 10 Декември 2007, 11:29:48 »

След дни. При дехидрация членестоногите се възстановяват бавно заради непропускливата си обвивка.
Активен

xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: 10 Декември 2007, 15:10:21 »

Дехидратацията не се ли получава при ниска влажност и сравнително висока температура? При мен проблемите се появиха, когато намокрих субстрата. Но тогава беше и по-студено времето? Възможно ли е да се дехидратира при висока влажност и ниска температура?
 Offtopic
Как е по-правилно дехидрация или дехидратация? И двете съм ги срещал и сякаш дехидрация е по-правилното като се замисля?
Активен

Иво Катрафилов
VIP потребител
Терарист

Неактивен Неактивен

Gecko Addict

« Отговор #17 -: 10 Декември 2007, 16:15:20 »

Нека Ники каже какво става при ниска температура...

Това е сравнително сухолюбив паяк и не трябва да се пръска или мокри, а просто да има съд с вода.

Винаги съм писал "дехидратация", но на спел чекъра, който ползвам, му се струва грешно.
Активен

Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

exotic.bg

« Отговор #18 -: 10 Декември 2007, 17:18:54 »

При ниска температура всички течности от крайниците се концентрират в тялото и паякът се обездвижва. Ужасна гледка е  Sad Както каза Иво ако не се оправи за няколко дни вероятността да се оправи е много малка. Измряха ни не малко тарантули само заради едно изключване на бушон. Но това стана при температури близки до нулата, не знам дали би се получило при температура над 15 градуса. Дори една женска C. fasciatum оцеля след тази мъка, но при по-малките паячета според мен е по-опасно падането на тампературите.
Активен

xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: 10 Декември 2007, 17:28:42 »

Ясно, странното в случая е, че имам доста по-малки паячета, които са си живи и здрави .... а давуса .... Имам емилия на 4 или 5 кожи, смити и геникулата и те на около 5 кожи ... хроматуси и те там нейде ... те са си добре. Само давуса нещо дава фира ...
Възможно ли е да е свързано със скорошнатата му смяна ? На 24.11 е сменил последно? Възможно ли е ниските температури да се отразяват по-силно на тарантули сменяли скоро? Макар че ... храни се веднъж без проблеми, изяде си щурчето без проблеми ...
Някой може ли да посочи източник за най-честите заболявания при тарантулите, особено за бавноразвиващите се и силно заразни? Нещо, което може лека полека да унищожи цялата колекция, ако не се вземат мерки, че дори и след това? Има ли такива заболявания?
Активен

Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines