Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

14 Ноември 2018, 22:21:06
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2 3 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Avicularia versicolor  (Прочетена 29834 пъти)
Кърто
VIP потребител
10 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 569

« -: 05 Ноември 2007, 16:30:02 »

Статия за отглеждането: Avicularia versicolor

Така имам едно чудно питане относно този прекрасен паяк ! Как , къде и при какви условия мога да уморя това животно ? Питам не защото искам да си убивам versicolor-а ама просто го  гледам (в същност не го виждам това е проблема)че е заплел добре на НИСКО , да не кажа баш на земята, и не съм го виждал от доста време . Може би от месец някъде . Гледам че сътрев терариум от някъде изникнаха две хлебарки (очевидно пропуснали срещата с хилицериите ) ! Да не би тея хлебарки да са проблема . А толкова добре е заплел тоя versicolor че изобщо не мога да го видя къде е !  Surrender Surrender Помагайте хора  Surrender Surrender
Активен

e-mail: kurto1@abv.bg
До момента си гледам:
Link
Иво Катрафилов
VIP потребител
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 2033

Gecko Addict

« Отговор #1 -: 05 Ноември 2007, 16:37:15 »

Сещам се за две причини:
1. avi-тата слизат на земята, когато им е сухо.
2. укритието, което използва за основа е ниско разположено.
Активен

Кърто
VIP потребител
10 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 05 Ноември 2007, 16:42:22 »

Ми да ти кажа честно аз не исках да се получи укритие долу ! Просто служих едни кори на земята за украса и той/тя взе че си намери няква дупка и се свяр нея и там си седи ! А относно сухотата следам да има вода в купичката и да е леко мокър субстрата , ама не знам как примерно да му навлажнявам "тавана" !
Активен

До момента си гледам:
Link
Иво Катрафилов
VIP потребител
Терарист

Неактивен Неактивен

Gecko Addict

« Отговор #3 -: 05 Ноември 2007, 16:45:15 »

Явно е заради корите. и моят е направил "палатка". Сложи му някакъв корен с широката част нагоре, а долу само да се подпира и ще видиш как ще се премести.
Активен

Кърто
VIP потребител
10 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 05 Ноември 2007, 16:46:50 »

Препоръчваш ми да го извадя и да направя на ново терариума ли ? Ако трябва ще го направя няма да е проблем ! Ма ме  е страх да не като го издавя да е с "краката от долу" Undecided
Активен

До момента си гледам:
Link
Иво Катрафилов
VIP потребител
Терарист

Неактивен Неактивен

Gecko Addict

« Отговор #5 -: 05 Ноември 2007, 16:56:35 »

Не ти препоръчвам, само казвам, че ако те дразни палатката, може да го накараш да си оплете мрежата на тавана Smiley
Активен

Кърто
VIP потребител
10 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 06 Ноември 2007, 13:37:13 »

Grin Grin Grin Grin Cheesy Grin Знаете ли що ми е толкова весело ! Ми и да знаете и да не знаете аз ще ви кажа . Снощи му разместих екорите и не го видях изобщо , даже се стреснах много , ама сутринта го гледам излезнал и пие водичка кат ненормален . Въпреки че през цялото време е имало вода в купичката , той очевидно не я намерил . И му е било доста жадно кат го видях ! Но сега си е супер , но те хлебарки все още са си там и се чудя дали не му пречат и незнасм какво да ги правя , но не мога да ги извадя щото кат понеча да ги извадя те бягат и се крият (доста са добри !) Grin Grin Cheesy Cheesy
Активен

До момента си гледам:
Link
buffolina
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 61

.

« Отговор #7 -: 18 Ноември 2007, 18:40:02 »

Grin Grin Grin Grin Cheesy Grin Знаете ли що ми е толкова весело ! Ми и да знаете и да не знаете аз ще ви кажа . Снощи му разместих екорите и не го видях изобщо , даже се стреснах много , ама сутринта го гледам излезнал и пие водичка кат ненормален . Въпреки че през цялото време е имало вода в купичката , той очевидно не я намерил . И му е било доста жадно кат го видях ! Но сега си е супер , но те хлебарки все още са си там и се чудя дали не му пречат и незнасм какво да ги правя , но не мога да ги извадя щото кат понеча да ги извадя те бягат и се крият (доста са добри !) Grin Grin Cheesy Cheesy

Ами специално за авикулариите прочетох вчера в един руски сайт Book(понеже да се похваля  и аз имам вече такова гадинче),че когато се готвят да сменят отделят някакво вещество/а , което много привличало хлебарките и изяждали даже големи екземпляри(създателите на сайта се оплакваха че са изгубили така не само 1 екземпляр).Даже паяжината в която седят не била помагала....аз не бих рискувала много с тях,по-добре ги извади Huh? Huh? Huh?
Активен
buffolina
3 кожи

Неактивен Неактивен

.

« Отговор #8 -: 18 Ноември 2007, 18:45:20 »

Ето да си подкрепя думите веднага ....последния абзац (пише от опита с авикуларии ) не гледайте ,че не е версиколор тази
http://www.tarantulas.ru/photo/Avicularia_huriana.htm
Активен
Кърто
VIP потребител
10 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 22 Ноември 2007, 21:00:02 »

Ами аз отдавна вече ги извадих . Даже мога да се похваля с прекрасно сменена кожа и невероятни размери и цветове (мннннноооого е красив лелел страхотен е !!!!)
Активен

До момента си гледам:
Link
buffolina
3 кожи

Неактивен Неактивен

.

« Отговор #10 -: 29 Ноември 2007, 11:40:23 »

ами чакаме с нетърпение снимки да видим Applause Applause Thumb up Drink beer Pray
Активен
reptilian
11 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 785

Господ е милостив ,ние не сме

« Отговор #11 -: 06 Април 2008, 14:49:20 »

Благодаря  Smiley А вярно ли е това ,че малките versicolor-и много трудно се гледали и умирали внезапно  Sad
Активен

Отглеждам : Link Schmerz ist nur ein Vorwand der schwachen
xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1118

Ако животът ти поднася лимони...върни му лимонки!

« Отговор #12 -: 06 Април 2008, 14:59:36 »

Не само версиколорите, по принцип всички авикуларии са доста загубени и то не само като малки, но ако се внимава за влажността, температурата и проветривостта, не би трябвало да има някакви проблеми :-)
Активен

Тарантулас ол дъ уей (да не се чете "Дърти тарантули на пътя" или "По-старият път на тарантулите"!)
reptilian
11 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 785

Господ е милостив ,ние не сме

« Отговор #13 -: 06 Април 2008, 15:01:26 »

А сега в сайта на Сава прочетох ,че стават за начинаещи-вярно ли е ?
Активен

Отглеждам : Link Schmerz ist nur ein Vorwand der schwachen
xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: 06 Април 2008, 15:02:56 »

Стават да, просто трябва да си внимателен с влажността, температурата и проветривостта на кутийката. Веднъж като налучкаш златната среда ...
Активен

Тарантулас ол дъ уей (да не се чете "Дърти тарантули на пътя" или "По-старият път на тарантулите"!)
Кърто
VIP потребител
10 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #15 -: 07 Април 2008, 16:50:41 »

Приятно ми е да се чуеме  Grin Grin Grin Та идеята ми е нема ли някъде някой който да продава храна за версиколорченца , но ... НО не щурци че тва мойто нещо не ги тачи ма хич. Има два три щуреца и само се гледат на кръв и не се ядат а температурата е прилична , влажноста и нея я поддържаме горе долу прилична , но пак не ядеме , не е яла от доста време а даже ми сменява и кожица ... и вече не знам какво да го правя *( ей тва е мн капризно животно да знаете)*... Бях чел че хапва ли и някакви пеперуди . Ако не ще си правиме мухички.....  Shocked
Активен

До момента си гледам:
Link
ToNyyYy
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 494

« Отговор #16 -: 09 Май 2008, 14:23:40 »

Ето го и моя сладур най после  Drink Beer Drink Beer Drink Beer
http://img206.imageshack.us/my.php?image=img0005tr0.jpg
Активен

I am what i am
Отглеждам
xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: 09 Май 2008, 14:35:27 »

Хехехе, честито, доста дебеличко изглежда :-))) Да ти е живо и здраво :-) Да видим аз кога ще се сдобия пак с такова :-))
Активен

hunter
11 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 755

« Отговор #18 -: 09 Май 2008, 15:33:03 »

Супер е . Smiley
Активен

ToNyyYy
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 494

« Отговор #19 -: 09 Май 2008, 16:55:42 »

Благодаря ви много беше ми като мечта  Blush
Активен

I am what i am
Отглеждам
Страници: [1] 2 3 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines