Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

14 Ноември 2018, 22:23:27
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2 3 ... 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Theraphosa apophysis  (Прочетена 23964 пъти)
gekon-bg.com
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 50

« -: 30 Октомври 2007, 17:44:36 »

Статия за отглеждането: Theraphosa apophysis

Ето малко снимки на моето дзверче. Страхотно паяче! Взех го от Любо май месец на две кожи. Сега е на 5. Как се надявам да излезе женска   Grin

а ето и разликата в кожите:

Активен
xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1118

Ако животът ти поднася лимони...върни му лимонки!

« Отговор #1 -: 30 Октомври 2007, 23:58:56 »

Хехехе, големи са сладурковци нали? Искрено се надявам твоето и моето да излязат сестри, а не братчета :-)))
Би било една страхотна компенсация за всички мъжлета :-)) Една 30 см-трова мома апофизис :-))))
Моята като тръгне да се движи и ... имам чувството , че може да ме хипнотизира, с тея дъъъъългите крака и бааавни движения ... страхотна е :-)
Активен

Тарантулас ол дъ уей (да не се чете "Дърти тарантули на пътя" или "По-старият път на тарантулите"!)
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3729

exotic.bg

« Отговор #2 -: 31 Октомври 2007, 09:51:11 »

Доста е пораснало дзверчето  Roll Eyes
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
Чичо Любо
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 2044

In vino veritas.

« Отговор #3 -: 31 Октомври 2007, 12:16:18 »

Стискам палци все моми да имате  Thumb up
Активен

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)
StR
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 990

« Отговор #4 -: 31 Октомври 2007, 12:28:46 »

За този паяк си мечтая още от както бях малък израстък,странното е,че още си мечтая Smiley
ПС-вече ми излезнаха като хората снимките Smiley
Активен
novev
VIP потребител
10 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 611

Внимание!Това хоби е силно заразно!

« Отговор #5 -: 03 Януари 2008, 18:53:30 »

При смяна на 7ма кожа Апофизиса ми си отъсна 2та предни крака... Huh? Температурата е около 24-26 градуса,влажно е,добре си се хранеше преди смяната-просто нямам идея Cry
Активен

Котки:1 Руска синя; Паяци:1 Brachypelma Albogans;
1Brachypelma smithi;1Grammostola Pulchra;2Pterinochilus murinus Usumbara1;1Aphonopelma bicoloratum ;1Brachypelma albiceps;1Theraphosa apophysis ;2Brachypelma auratum;Жаби:Скорпиони: 2 Pandinus imperator;Змии:1 Lampropeltis mexicana greeri ;1 Boa constrictor;2Pantherophis guttatus;1Python regius;1Heterodon nasicus;Многоножки:2Archispirostreptus gigas;
xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 03 Януари 2008, 20:37:22 »

Бяха се заклещили или ги откъсна след като смени?
Бтв, моята си стои още на 5-та кожа ... гледам я потъмняла, нядявам се скоро да ме изненада с някоя нова премяна и по-голям размер :-))
Активен

Тарантулас ол дъ уей (да не се чете "Дърти тарантули на пътя" или "По-старият път на тарантулите"!)
Иво Катрафилов
VIP потребител
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 2033

Gecko Addict

« Отговор #7 -: 03 Януари 2008, 23:50:36 »

При терафосите вентилацията е от голямо значение. При теб каква е?
Активен

novev
VIP потребител
10 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 04 Януари 2008, 08:27:05 »

Ами добра е.Капака на терариума е от ленти стъкло който са на по 4-5мм дистанция всяка. Понеже се кютна да сменя вечерта и не съм я наблюдавал този път,не знам какво е станало...Единствено мисля,че може да е седяла с двата предни крака в/у кабела на подовото преди смяната,понеже го е изровила в единия край,но това си е мое предположение Wonder
 Не знам,имали някаква наследственост при тези проблеми,защото и други апофизиси от същата партида имаха подобни проблеми...Иво,какъв е шанса да ги възстанови и двата? И въобще как да го гледам хайванчето от тук натам,в смисъл трябва ли да променя нещо в условията му на живот?Много ми е жал като го гледам така... Благодаря.
Активен

1Brachypelma smithi;1Grammostola Pulchra;2Pterinochilus murinus Usumbara1;1Aphonopelma bicoloratum ;1Brachypelma albiceps;1Theraphosa apophysis ;2Brachypelma auratum;Жаби:Скорпиони: 2 Pandinus imperator;Змии:1 Lampropeltis mexicana greeri ;1 Boa constrictor;2Pantherophis guttatus;1Python regius;1Heterodon nasicus;Многоножки:2Archispirostreptus gigas;
xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 04 Януари 2008, 09:42:56 »

А този кабел нагрява ли се и той?
КАзваш, че е изровило подовото ... За напред мисля, че би било добра идея да изместиш отоплението извън терариума. Сложи го на някоя от страните извън терариума, така поне според мен би било по-безопасно за използване. Ако се притесняваш, че ще топли главно извън него можеш да го изолираш с нещо, с което да пречиш на топлината да се разсейва.
Като цяло всякакви такива отоплителни източници, вътре в терариумите ... не са добра идея според мен. Бих ги изпозлвал, ако просто няма абсолютно никакъв друг начин да сгрея гадинката :-)
Активен

Иво Катрафилов
VIP потребител
Терарист

Неактивен Неактивен

Gecko Addict

« Отговор #10 -: 04 Януари 2008, 11:35:04 »

xfan е прав, кабелът няма място в терариум особено при членестоноги. Въпросната "вентилация" е напълно неподходяща, но проблемът според мен е дошъл от кабела. Спокойно, ще възстанови напълно краката. Всъщност първият чифт ли е отбасала или педипалпите?
Активен

novev
VIP потребител
10 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 04 Януари 2008, 11:43:23 »

Първия чифт.Ами досега не съм имал проблеми с подовото отопление-всичките ми животни са с кабелно подово...Самия кабел се нагрява до към 40 гр.,като го държа в ръката ми е малко по- топъл от нея.Външно подово не слагам,защото е по-мощно и един приятел си спука терариума с него...Досега не имал проблем при предишните смени а е живял на същото място,при същите условия,и преди се е ровил около подовото...Мисля да не е нещо свързано с храната или генетично...Лятото му дадох 2 малки жабки,но те и другите ядоха пък са добре засега,не знам...Дано да възстанови крайниците.
Активен

novev
VIP потребител
10 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: 04 Януари 2008, 11:45:45 »

Надявам се поне да може да се храни въпреки липсата на предните два...
Активен

Иво Катрафилов
VIP потребител
Терарист

Неактивен Неактивен

Gecko Addict

« Отговор #13 -: 04 Януари 2008, 11:46:38 »

Е тя с краката или със зъбите си хваща манджата?
Активен

novev
VIP потребител
10 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: 04 Януари 2008, 11:48:18 »

Нали си хваща,и си я наглася все пак?
Активен

Иво Катрафилов
VIP потребител
Терарист

Неактивен Неактивен

Gecko Addict

« Отговор #15 -: 04 Януари 2008, 12:04:04 »

Повече ползват педипалпите, само ако е голяма плячката си помагат и с първите крака.
Активен

xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: 04 Януари 2008, 14:52:36 »

Аз също си спуках дъното на едно малко терариумче, но тогава бях млад и глупав (сега понене съм толквоа малък). Този твой приятел дъното ли си спука или някоя страна?
При мен отоплението се извършва от смесена система тип резистор-комшии с малки деца :-П В един 120 литров терариум съм подредил всичките хубостници, в единия край е резистора (50 ватово има няма 10-тина см резисторченценце , сега като се замисля мога паралелно да вържа и нагревателя, с който си спуках терариума (две фаянсови плочки, по средата нагревателната жица от нагревател за рибки, солидна порция кварцов пясък .. супер е)), а другия край на терариума съм допрял до комина :-))) По принцип аз затова съм и толков аголям противник на лампите в терариуми с тарантули, дето хем светели, хем топлели ... опасни са си. При смяна тарантулата губи доста течности и ако е допряна до топлинен източник, поне аз си мисля, че би изсъхнала доста по-бързо от нормалното и ... Незнам, аз като питах навремето Рости как да си топля гадините той ми каза така: Събираш ги всички в един по-голям терариум и топлиш него :-)) Досега, да чукна на дърво, не съм имал проблеми ... надявам се и да нямам.
А за терафозата ... не са едни от най-лесно гледащите се, искат си температура, искат си висока влажност и добро проветрение, което ... не е най-лесното за подържане равновесие :-))
Може да се каже, че това е тарантулата, за която съм най-добре "подготвен" да я загубя, не че ми се иска, но ... колкото повече расте, всяка следваща смяна си е повод за банкет, ако премине без проблеми. Особено като започне да се доближава до полова зрялост :-) До тогава ще видим ... има време, но дали ще са някакви естествени растения или някаква системка за впръскване на кислород ще видим...
А за загубените крака ... не мисля, че ще има проблеми с храненето. На Станислав му беше сменило блондито с на половина изградени зъби и се оправи, че два крака ли ... няма се пуашиш. След два-три дена като и дадеш някой тлъста манджа и видиш как я усмъртява за секунди ще си отдъхнеш :-))
Стискаме палци всичко да е наред.
П.П. моята апофизис като я взех си нямаше едно краче, а сега си е шипка 6 момата (да се надяваме поне де :-)))
Активен

gekon-bg.com
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 50

« Отговор #17 -: 13 Януари 2008, 12:13:50 »

вече добре охранена след последната смяна (мисля че е на 6 кожи)  Photo

вашите такъв цвят ли са? 
Активен
xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: 13 Януари 2008, 15:48:33 »

Моята я чакам да смени кожа всеки момент :-)) Мисля, че и тя ще стане на 6 кожи. Сега цвета и е доста по -светъл един такъв, като размит. Ще я видя като смени кожа какво ще стане, но ми направи впечатление, че като я взех беше една такава с наситен хубав цвят, а като смени .. изсветля сякаш и не потъмня колкото като я взех... Вярно, че като си я прибрах от Ники се готвеше да сменя ама и сега се готви, а не е толкова тъмна ... някои има ли идея от какво може да е това?
ето и скорошна снимка
Link

П.П това с проверката на правописа е страхотно :-)))))) Поздравления за страхотната идея :-))
Активен

Чичо Любо
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 2044

In vino veritas.

« Отговор #19 -: 13 Януари 2008, 22:20:07 »

xfan , Можеш ли да я снимаш върху стъкло от долу ? За да видим дали може да и определи ме пола  Wonder
Активен

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)
Страници: [1] 2 3 ... 5   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines