Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

14 Август 2020, 21:39:51
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).

Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отопление. Кабели, крушки, алтернативи.  (Прочетена 10897 пъти)
rmstanev
2 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 33

« Отговор #20 -: 25 Октомври 2014, 17:53:59 »

Имам въпрос - тия UVB крушки - примерно 5.0UVB 13W (Zoo-Med ReptiSun Компактна UV - 13 w) - освен, че свети излъчва ли и някаква топлина?
Активен
Whiteboy
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 247

« Отговор #21 -: 26 Октомври 2014, 09:27:50 »

Не.
Активен
CAXAPA
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 55

« Отговор #22 -: 30 Ноември 2014, 21:02:12 »

Възможно е по фасунгата да има затопляне. Все пак си е крушка. 
Активен
stefan
Втора ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #23 -: 04 Януари 2020, 00:48:08 »

Здравейте и за много години,
Имам един въпрос. Понеже си взимам нов терариум на гекона, който порасна и стана така, че ще трябва и  отопление за тоз терариум, ама отоплителната подложка стува колкото половината терариум. Видях такова нанофолио в емаг за 20 лв метъра, а и без това ще ми трябва за други мои електричарски проекти и въпросът ми е това чудо безопастно ли е? В смисъл повече ли грее от това специалното си, да не взема да си изгоря животинката, как се връзва безопасно да не го шибне някой тока и да не запалим къщата, защото гледах клипчета в ютюб как го връзват и обезопасяват с тиксо и си представям колко е безопасно само. Та ако някой си е правил такава подложка моля да сподели! 
Активен
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3762

exotic.bg

« Отговор #24 -: 04 Януари 2020, 10:38:15 »

Не знам за кое точно фолио става дума, но обикновено може да отреже колкото ти трябва.

Направи терариума на крачета, примерно 1см. високи и сложи това фолио под половината терариум. Иначе сигурно ще се спука пода от топлината.

Пробвай опитно с термометър до каква температура се загрява пода.
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
Nurikod
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 47

Хакуна Мататаа

« Отговор #25 -: 04 Януари 2020, 18:50:25 »

http://www.geta.bg/infracherveno-folio-excel-ex-205-110-w-metar

Работна температура - 40÷50º С

Не разбирам много от тези неща, но мисля, че ще е малко топло за гекон. По-скоро за друг вид гущер като агама дето има нужда от по-високи температури.
Може да го тестваш на крачета, но бих сложила и плочки примерно. Аз сложих моето нагревателно килимче под килимчето ми за гекона и стъкло отгоре, но това си е специално килимче, не подобен материал.
В работата на майка ми бяха инсталирали подобни в пода и стената и си спомням да ми казва, че добре загряват.
Активен

Ангел на купон в ада.
james
2 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 36

« Отговор #26 -: 07 Януари 2020, 08:42:51 »

Към това фолио се продава и термостат ,има електронен ,както и механичен.С него можеш да регулираш градусите .Цената на механичния беше около 35 лв. ,а електронния е около 75лв.
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1341

« Отговор #27 -: 07 Януари 2020, 09:03:59 »

Към това фолио се продава и термостат ,има електронен ,както и механичен.С него можеш да регулираш градусите .Цената на механичния беше около 35 лв. ,а електронния е около 75лв.

Най-доброто решение за безопасно използване на всякакви нагреватели.
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3762

exotic.bg

« Отговор #28 -: 07 Януари 2020, 11:59:55 »

Освен термостат можеш да си отрежеш каквато мощност искаш. С 50 вата отоплявам цяла етажерка с паяци. Монтирал съм го зад терариумите. Термостат нямам, но имам механичен таймер. Зимата-постоянно включен, пролет и есен - включва и изключва през половин час, лятото - изключен. Температурите съм ги следил опитно със замерване. Просто и евтино решение.

Ето темата: http://exotic.bg/forum/index.php/topic,15336.0.html

При механичните термостати с реле има един опасен недостатък. След няколко години ползване релето се амортизира и може да залепне и да почне да грее постоянно. Затова мощността трябва да бъде много добре преценена и да няма опасност за животното дори и ако релето откаже.
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: 08 Януари 2020, 09:02:54 »

При механичните термостати с реле има един опасен недостатък. След няколко години ползване релето се амортизира и може да залепне и да почне да грее постоянно. Затова мощността трябва да бъде много добре преценена и да няма опасност за животното дори и ако релето откаже.

Има такава вероятност. Добре е след термостата да има и допълнителна аварийна защита, която да изключва, ако температурата започне да се повишава над зададената. Както при бойлерите.
Активен

stefan
Втора ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #30 -: 19 Януари 2020, 14:05:01 »

Ами взех купешко за 40 лв в крайна сметка. То ми излизаше на едни пари като сложа  и терморегулатор, който е електронен със симистор за 20лв и фолиото 25 със доставка и се губеше смисъла на цялото упражниние при положение, че ще ми трябват 40 санта. Но ако отглеждаш няколко терариуме и се управляват от един терморегулатор вече има смисъл или ако гледаш игуана например и ти трябва 1 метър подово тогава вече се усеща изгодата от направи си сам. Без терморегулатор не става, защото вдига , ако няма мищоо отгоре 42 градуса, а като сложиш нещо отгоре става много повече и първо можеш да си изгориш животното, второ да спукаш стъклото, трето да запалиш къщата и така. На някой с повече животни може да му е от полза. В емаг ги гледах има и на 12 волта и на 220.
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #31 -: 20 Януари 2020, 09:21:19 »

Ами взех купешко за 40 лв в крайна сметка. То ми излизаше на едни пари като сложа  и терморегулатор, който е електронен със симистор за 20лв и фолиото 25 със доставка и се губеше смисъла на цялото упражниние при положение, че ще ми трябват 40 санта. Но ако отглеждаш няколко терариуме и се управляват от един терморегулатор вече има смисъл или ако гледаш игуана например и ти трябва 1 метър подово тогава вече се усеща изгодата от направи си сам. Без терморегулатор не става, защото вдига , ако няма мищоо отгоре 42 градуса, а като сложиш нещо отгоре става много повече и първо можеш да си изгориш животното, второ да спукаш стъклото, трето да запалиш къщата и така. На някой с повече животни може да му е от полза. В емаг ги гледах има и на 12 волта и на 220.

Добро решение.
Активен

Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines