Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

14 Ноември 2018, 22:05:31
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Lasiodora parahybana  (Прочетена 10732 пъти)
xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1118

Ако животът ти поднася лимони...върни му лимонки!

« -: 08 Октомври 2007, 01:49:47 »

Статия за отглеждането: Lasiodora parahybana

Отдавна не ми се е искало да крещя от радост и да подскачам като малко дете. Тези от вас, които са ме виждали, могат да си направят сметката до колко е реална опасността от пропадане към някой по- долен етаж :-))))))
Преди има няма 20-тина минутки мъжката ми парахибана смени кожа. Повода за радостта ми и потенциалния погром на апартамента на комшиите от долу ли какъв е? Ами .... видях сперматека;-))) След десет минутна борба с кожата .... успях да го подвигна :-) От начало не го видях ама нещо не преставаше да ме гложди. Снимах го и ... нещо не беше наред. И най - накрая кламера повдигна нещо, едва ли някога някой се е радвал толкова на две малки жълто-оранжеви топчици :-))))))
За пръв път отварям кутия на току-що сменил паяк с ясната цел да му отмъкна кожата, пък било то и с ценатана леко подръпване и размърдване от страна на гадинката ... сега го наблюдавам и изглежда добре. Знам, че стреса по време на този процес е доста опасно нещо ама ... имах предчувствие просто и не исках да си надъвче кожата и да чакам оше два - три месеца. Дано не съм го обезпокоил прекалено много. За всеки случай ще го изчакам да се обърне по корем, за да съм спокоен, че всичко е наред и си лягам :-)
Стискайте палци всичко да е наред :-))))
И като цяло .. какъв хубав повод за започване на нова видова тема :-))) Пожелавам ви на всички по този начин да започвате всяка подобна тема :-))))
Активен

Тарантулас ол дъ уей (да не се чете "Дърти тарантули на пътя" или "По-старият път на тарантулите"!)
novev
VIP потребител
10 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 611

Внимание!Това хоби е силно заразно!

« Отговор #1 -: 08 Октомври 2007, 09:43:54 »

Applause   Дано да си остане Дама! Наистина приятна изненада,за разлика от тази дето застигна Любо преди време,но с обратен пол..... Blush Но това е-природата си има свои правила и ние сме безсилни в повечето случаи....Хайде със здраве и си скачай спокойно,почти винаги съседите са гадни,така че - F..k them...! Metal
Активен

Котки:1 Руска синя; Паяци:1 Brachypelma Albogans;
1Brachypelma smithi;1Grammostola Pulchra;2Pterinochilus murinus Usumbara1;1Aphonopelma bicoloratum ;1Brachypelma albiceps;1Theraphosa apophysis ;2Brachypelma auratum;Жаби:Скорпиони: 2 Pandinus imperator;Змии:1 Lampropeltis mexicana greeri ;1 Boa constrictor;2Pantherophis guttatus;1Python regius;1Heterodon nasicus;Многоножки:2Archispirostreptus gigas;
xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 08 Октомври 2007, 10:06:23 »

Applause   Дано да си остане Дама! Наистина приятна изненада,за разлика от тази дето застигна Любо преди време,но с обратен пол..... Blush Но това е-природата си има свои правила и ние сме безсилни в повечето случаи....Хайде със здраве и си скачай спокойно,почти винаги съседите са гадни,така че - F..k them...! Metal
Хехехе, благодарско, като я избирах и Невенка беше с мен и двамата едновременно на нея се спряхме .. явно е имало защо :-))))
За пола ... смятам да проуча по-обстойно въпроса с това кои видове я правят тая врътка и ... ако требе ще преместя мъжката ауреостриата до парахибаната и на мъжкаря ще показвам голи снимки на женски ауреостриати да лъ...ааа.... потропва весело до нея, че да не си мисли момата, че няма мъжки в околността :-ППП
А пък комшиите ... те всичките големи мъже бяха докато не се нанесох при жената. Внезапно всички проблеми секнаха, незнайно защо :-П Пък аз само веднъж съм ги заплашвал, че ще им метна скапаната уредба през терасата и ще ги пратя и тях след нея да си я гонят.
Иначе към 3 нейде мадамата се обърна по корем, а аз си легнах спокоен и я оставих да си съхне кротко. Не посмях да я снимам, че и без това я изтормозих достатъчно като вземах кожата, но довечера ще бъде злобно наснимана и ще постна снимчици. Опитах се да снимам и кожата като надигам сперматека с един кламер ама ... аз съм най некадърния фотограф дето изобщо някога се е раждал и ... нищо не стана :-( Но го видях, а и тази област между горната двойка книжни дробове изглеждаше странно, не като на мъжки, на мъжките е някак си по гладка, а при тази имаше нещо като косъмчета или пъпчици и ... абе не ми изглеждаше на мъжка и нещо ме човъркаше и ме караше да ровя с кламера докато не се надигна сперматека :-))))))))))))))
Сега остава само апофизиса ми да се окаже женски и ще съм тотално компенсиран за всичките мигове на безсилно разочарование след безрезултатни търсения на светия сперматека :-)))))
Активен

Тарантулас ол дъ уей (да не се чете "Дърти тарантули на пътя" или "По-старият път на тарантулите"!)
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3729

exotic.bg

« Отговор #3 -: 08 Октомври 2007, 12:06:56 »

смятам да проуча по-обстойно въпроса с това кои видове я правят тая врътка и ... ако требе ще преместя мъжката ауреостриата до парахибаната и на мъжкаря ще показвам голи снимки на женски ауреостриати да лъ...ааа.... потропва весело до нея, че да не си мисли момата, че няма мъжки в околността :-ППП

Ицо ми беше казвал, че причината най-вероятно не е липсата на мъжки в околността, а просто това, че някои мъжки тарантули развиват сперматеки. Защо ли си мисля, че този въпрос още не е проучен достатъчно...
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
buffolina
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 61

.

« Отговор #4 -: 19 Октомври 2007, 18:06:44 »

Честито честито , BG Applause Applause Applause Applause Drink Beer Drink Beer
Чакаме снимки
Активен
Иво Катрафилов
VIP потребител
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 2033

Gecko Addict

« Отговор #5 -: 19 Октомври 2007, 18:11:17 »

Ицо ми беше казвал, че причината най-вероятно не е липсата на мъжки в околността, а просто това, че някои мъжки тарантули развиват сперматеки. Защо ли си мисля, че този въпрос още не е проучен достатъчно...
Тоя фокус го има само при паяци от стария свят и не е сперматека, просто е на същото място това образование. Например третия дървесен паяк в Африка няма как да се разпознае по кожата какъв пол е. Или чакаш да стане полово зрял или микроскопски и то ако знаеш какво да търсиш.
Активен

xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 19 Октомври 2007, 19:23:55 »

Честито честито , BG Applause Applause Applause Applause Drink Beer Drink Beer
Чакаме снимки
хехехе, внимавай какво си пожелаваш, защото може и да го получиш :-П
Ето я и най-прекрасната на целия свят, единствената и неповторима Евдемония Link
ГУспоИце Амалика ... помните ли онова кльощаво създание, което и двамата си Аресахме, кажи речи едновременно :-)) Е те туй е то сега, най-прекрасното на цялата земя :-))
Активен

StR
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 990

« Отговор #7 -: 26 Октомври 2007, 11:11:52 »

xfan,честито да ти е жива и здрава и да ти носи мн малки ласиодори Applause Metal !Само ,че като видях снимката с моите аматиорски познания,това не е ли албопилоза Sorry?100% съм сигурен,че греша,но аз имам мъжка и женска албопилоза и не мога да им се нарадвам.Толко мн са ме обсебили,че вече секи черен,сив и в други такива цветове оцветени паяци ми изглеждат като албопилози Sorry.Иначе е мн готина Metal
Активен
xfan
Трол
12 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 26 Октомври 2007, 12:41:51 »

Хехехе, де да беше албопилоза ама .. "нИ Ие" казано на чист варненски :-))) Чиста, 100%-това парахибана, или поне за такава съм я купил и засега нямам съмнения да е нещо друго ама ... напоследък ... тарантулите не са това което са и .. не се знае знае ли се дали се знае :-))
Иначе мерси за пожеланията .. може би това ще е първата женска, която ще заплодя (така де, не аз, а мъжкия) и ще се опитам да изкарам малки сладки лазиодорки :-))) Но това .. по - нататъка, ако може да се следва максимата, че на 14 кожи се води половозряла женската ... остават ни още 4 +-1,2 кожички :-)) Което ще иде май годинка и половина - две :-))
Активен

StR
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 990

« Отговор #9 -: 26 Октомври 2007, 14:47:53 »

xfan,дано изкараш поколение(имай ме в предвид като клиент понеже си немам лазиодора и не бих отказал да си купя 1)!ЛАЗИОДОРИТЕ РУУУУУЛЗЗЗЗЗ(съжалявал че го пиша така ма нали тряя да се пише на кирилица :^}} )
Активен
ZeRBeRuS
Модератор
12 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1135

Тъпо е да си тъп, ама си е за цял живот!!!

« Отговор #10 -: 21 Декември 2007, 23:28:45 »

Оуууу и аз вече мога да се похваля с този дълго мечтан от мен паяк и то женски  Spider .
Активен
SHNICI
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 61

Just Me ^^

« Отговор #11 -: 21 Септември 2009, 22:35:52 »

Оуууу и аз вече мога да се похваля с този дълго мечтан от мен паяк и то женски  Spider .

Мдамм, от около 5 деня аз също  ^^ много ме кефи, но и много се опитва да ме "сплаши" само кат се доближа около кутийката му
Активен

Just a NOOB Wink (просто новак)
theHat
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 214

« Отговор #12 -: 07 Октомври 2009, 20:54:19 »

Полово зрял мъжки хвърли малко от косъмчетата на абдомена . Ще ги възтанови ли ?
Активен
naHuka
VIP потребител
10 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 591

« Отговор #13 -: 07 Октомври 2009, 21:08:12 »

Това му бе последната смяна няма да ги възтанови...
Активен

You need Satan,more than he needs you
peshko_
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 48

« Отговор #14 -: 09 Октомври 2009, 16:04:58 »

Това,че ласиадората преследвала всичко в терариума вярно ли е?
Активен
negat1ve
Модератор
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 422

« Отговор #15 -: 09 Октомври 2009, 16:20:38 »

Според зависи. Пръски вода и дразнеща я пинсета лизиодората атакува(то почти всички паяци ги атакуват), но по принцип са нервни и предпочитащи да избягат паяци. Виж космите въобще не ги пестят ако се опиташ да ги държиш и/или искаш да манипулираш из терариума.

Спокойно ако се внимава въобще не са лош избор дори за начинаещ.
Активен

Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе! Извини се, бе!
peshko_
3 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 48

« Отговор #16 -: 09 Октомври 2009, 16:26:14 »

Значи трябва да съм внимателен с този паяк (то с всички трябва да си внимателен).И според мен е добър избор на паяче. Smiley
Активен
bornacid
1 кожа

Неактивен Неактивен

Публикации: 14

« Отговор #17 -: 09 Октомври 2009, 22:13:38 »

ОТ скоро имам Lasiodora parahybana и се чудя, кога достигат женските полова зрялост и колко живот им остава след това, съответно и мъжките???
Активен
ghost
6 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 193

« Отговор #18 -: 12 Октомври 2009, 12:24:31 »

Отличителни белези - как да разберем мъжката половозряла ли е ?

Активен
Иво Катрафилов
VIP потребител
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 2033

Gecko Addict

« Отговор #19 -: 12 Октомври 2009, 12:42:00 »

Напълно зрял е. А белезите са описани и във форумите и в бг статиите Wink
Активен

Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines