Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

21 Май 2018, 17:01:29
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Паяк вълк ( Lycosa spp. )  (Прочетена 20498 пъти)
Poecilotheria1997
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 110

« Отговор #60 -: 12 Септември 2010, 14:10:25 »

Видях че е закрит с малки. Но видях в нета какво е паяк вълк.
Активен

Моля админите като ми пишат че съм направил някаква грешка да пишат коя точка съм нарушил само.
Etamin
6 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 163

Boinae !

« Отговор #61 -: 30 Декември 2010, 10:21:20 »

Аз си имам такъв от 2-3 месеца и снощи като го погледнах видях че е направил пъшкул обаче се чудя дали е оплоден защото имах и един мъжки които умря преди 6-7 дена и женската го изяде. Пускал съм ги само един път да се сборят ама съм сигурен че нищо не е станало, само се надявам да съм е хванал вече оплодена.  Drink Beer
Активен
Jellibon Froggy
Втора ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 6

Моля админите като ми пишат че съм направил някакв

« Отговор #62 -: 08 Април 2011, 16:04:47 »

Ето нещо много трогателно от страна на любящата им майка:
http://www.youtube.com/watch?v=93VJ4838SoY
Активен

Моля админите като ми пишат че съм направил някаква грешка да пишат коя точка съм нарушил само.
gshoo
Модератор
11 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 871

̿ ̿̿ ̿̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з=($,DMS,$)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿̿ ̿

« Отговор #63 -: 08 Април 2011, 16:46:44 »

И аз преди време гледах една такава любяща майка, и като се налюпиха и избягаха през дупките на кутията да видиш ти какъв любящ баща бях! По прозорците навсякъде паяци няма да казвам как ги третирах с оръжие за масово унищожение. Че мойта любяща майка ако беше разбрала какво съм направил, не знам тогава (много я е страх от паяци и паяка беше каше).
Активен

Nikola
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 203

« Отговор #64 -: 01 Септември 2011, 12:01:16 »

Това паяк вълк ли е ?
http://nikiola.snimka.bg/animals/snimki.525134.24839749
Активен
DaniellCho
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 410

« Отговор #65 -: 01 Септември 2011, 12:06:32 »

Такъв е Wink
Активен
Kraff
VIP потребител
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 139

Скайп ~ Kraffcho

« Отговор #66 -: 23 Май 2012, 16:39:42 »

Преди няколко седмици си хванах един паяк-вълк и днес видях, че си е затворил отвора на дупката.
Някой има ли представа защо? Паяка си е в дупката. Да не би да смята да линее или е нещо друго?
Активен

Някой от Варна ако си търси мъжки леопардов гекон - да свирка!
DaniellCho
9 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 410

« Отговор #67 -: 23 Май 2012, 18:49:10 »

Те по принцип си копаят дупки и си живеят в тях.
Активен
Kraff
VIP потребител
5 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 139

Скайп ~ Kraffcho

« Отговор #68 -: 23 Май 2012, 18:53:00 »

То това е ясно... иначе аз му помогнах за част от дупката.
Той си я доизкопа, стигна до дъното и си направи по-широка част.
След време започна да я стеснява откъм горния край.
Мен ме интересува защо си е затрупал входа към дупката.
Също забравих да спомена, че не му грея с нищо отгоре.
Активен

Някой от Варна ако си търси мъжки леопардов гекон - да свирка!
bradley
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #69 -: 22 Април 2018, 14:15:39 »

Здравейте приятели и поздрави към всички вас Smiley. Казвам се Петьо и съм нов във форума. Направих регистрация заради едно паяче, което намерих през нощта на улицата. Исках да ви помоля да ми помогнете да установя видя му, евентуална възраст и неща, които е много важно да знам. Харесвам паяците (но не знам нищо за тях) и сърце не ми даваше да го оставя на улицата през нощта и някой да мине с колата или без да иска/целенасочено да го настъпи.
Мъничето е една идея по-голямо от монета 2лв, настанено е в буркан и го държа на светло но не на пряка слънчева светлина. При мен е от два дни и не съм го притеснявал, не съм му слагал храна защото не съм сигурен какво да му пусна, също няма достъп до вода. Не съм предприел никакви действия преди да получа компетентно мнение от вас и всякаква информация би била високо оценена и полезна.
Под главата има "като зъбите на тарантулите" и изключително ситен и почти незабележим мъх по тялото.
Много ви благодаря за всяко едно мнение и отговор. Аз съм хладилен техник и бих се радвал също да ви бъда полезен с нещо ако мога.

1) http://prikachi.com/images.php?images/671/9312671J.jpg
2) http://prikachi.com/images.php?images/673/9312673M.jpg
3) http://prikachi.com/images.php?images/675/9312675P.jpg
4) http://prikachi.com/images.php?images/676/9312676q.jpg
Активен
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3711

exotic.bg

« Отговор #70 -: 23 Април 2018, 13:36:53 »

Lycosa - паяк вълк.

https://www.google.com/search?q=Lycosa&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjE7-KRp9DaAhXB0qQKHasNAKUQ_AUICigB&biw=1920&bih=943
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
bradley
Ларва

Неактивен Неактивен

« Отговор #71 -: 23 Април 2018, 16:07:13 »

Добре ако го задържа какъв субстрат да му сложа в кутийка - кокосов или някакъв пясък с дребни камъчета по които да се катери и зад които да се крие ? С какво да го храня на този малък размер и колко често ? По видеата в тубата не виждам да им слагат лампи за да им е топло както се прави при змиите например, виждам, че от време на време им пръскат вода по ъглите на кутийката...този също ли харесва влагата или предпочита да му е по-сухо ? Не искам да мъча паячето...
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1294

« Отговор #72 -: 23 Април 2018, 16:49:38 »

Храни се с насекоми с подходящ размер. Примерно щурци по 1 сантиметър. Живее в дупки в земята. В терариум е трудно да му се осигури възможност да копае. Може да му сложиш някаква тръбичка с диаметър към 2 сантиметра да се крие вътре. Обича по-влажно. Дупките му в земята са винаги влажни.Не е необходимо отопление.
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
bradley
Ларва

Неактивен Неактивен

« Отговор #73 -: 27 Април 2018, 09:31:59 »

Благодаря за отговора Smiley. Взех му кутийка, на която направих около 25-30 дупчици отгоре, сложих му 2 тръби в които да се крие и по средата капачка с вода. Щом вдигна ролетните щори и взеле светлина в стаята, почти веднага си влиза в дупките и стои там до вечерта, не мърда въобще. Ако изгася лампите нощем и в стаята стане тъмно, след 10тина минути излиза и започва да обикаля. Дадох му едно щурче около 1см вътре в дупката и се замисли около 5-6 минути, докато щурчето не започна да го дразни и да се опитва да се катери по него, тогава го сграбчи и след малко щурчето го нямаше.
 Колко често препоръчвате да му увлажнявам терариума ? За сега му разлях по една капачка вода от кока-кола във всеки ъгъл на терариума(имам го от няколко дни). Ето снимка на импровизацията ми:

http://prikachi.com/images.php?images/693/9315693q.jpg

всички съвети и насоки биха били от полза Smiley
Активен
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3711

exotic.bg

« Отговор #74 -: 29 Април 2018, 12:36:10 »

Поддържай по-влажно в единия ъгъл, а в другия-сухо. Нека той избере къдеда стои.
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
bradley
Ларва

Неактивен Неактивен

« Отговор #75 -: 17 Май 2018, 17:42:40 »

Направих всичко, което ме посъвтвахте - има си капачка с вода, която сменявам на всеки няколко дни, единия ъгъл е влажен а другия сух и го храня веднъж на 2 дни, по-често не иска. Днес обаче по едно време стана изненадващо активен. "Тича" от ъгъл към ъгъл, опитва се да се катери и е доста бърз, по принцип е малко по-флегматичен. Опитах се да го нахраня, но се крие от хлебарката, бяга от нея. Реших, че може да му е на топло, но през целия ден е на сянка, плюс това си има дупки, но не се крие с момента. Може би се притеснявам излишно, но можете ли да ми дадете някакво предположение или съвет защо изведнъж стана толкова активен ? Разглеждам видеа в интернет и навсякъде паяците им не мърдат почти цял ден, а моя са го хванали лудите...благодаря !
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1294

« Отговор #76 -: 18 Май 2018, 07:50:13 »

Ако е мъжки се опитва да излезе навън и да търси женски. Ако е женски, се притеснява, че не го навестяват мъжки и пак търси да излезе, за да участва в размножаването. Такъв им е сезона.
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines