Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

23 Септември 2018, 00:19:12
Новини: В памет на САВА

Екипът на exotic.bg не толерира неспазването на ПРАВИЛАТА и неграмотното писане! Пишете на кирилица. Слагайте главни букви и препинателни знаци. Не замествайте български букви с цифри (4, 6).
   Начало   Помощ Търси Календар Галерия Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Mesobuthus gibbosus  (Прочетена 9740 пъти)
alleyesonme
6 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 155

« Отговор #20 -: 06 Февруари 2012, 13:43:45 »

Някой може ли да ми каже нещо за отглеждането им, че не намирам информация никъде (не и на разбираем език) ? Ако има някой, може и снимка да пусне  Smiley
Активен
gshoo
Модератор
11 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 871

̿ ̿̿ ̿̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з=($,DMS,$)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿̿ ̿

« Отговор #21 -: 06 Февруари 2012, 17:33:32 »

Иначе за отглеждането не се гледат трудно. Обичат сухичко, капачка с водичка можеш да му сложиш, или да му пръскаш в единия ъгъл. Но най-много си набавя течности от храната. Не му вдигай влажността, че можеш да го убиеш. Моя беше активна животинка, много лазеше катереше се много, ровеше много. Бързи са и са агресивни и внимавай да не те жилне че много болки ще береш. Не са смъртоносни но са силно отровни. Попринцип обича топло, аз моя го гледах на стайна не съм осигурявал допълнително но при мене и през зимата не пада под 23. За хранането няма какво да ти кажа яде и живо и умряло не е капризен поне при мене не беше. Гледай го на нясък, сложи му някое друго дръвце да си се катери и нещо под което да се крие. Абе лесно се отглежда и е много хубав скорпион амо да беше малко по-голям Smiley
Активен

alleyesonme
6 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: 15 Август 2012, 17:08:23 »

Колко е голям такъв месобутус 2ра кожа ?
И ще ми е трудно ли да го отгледам толкова малък, ще ми е пръв скорпион (ако се разберем с майка ми да си взема) ?
Активен
kerin2
1 кожа

Неактивен Неактивен

Публикации: 14

« Отговор #23 -: 16 Август 2012, 09:54:28 »

Не ти го препоръчвам за пръв скорпион.
Бърз и агресивен. Отровата му не е смъртоносна, но ще береш големи мъки, особено ако си алергичен.
Активен
alleyesonme
6 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: 16 Август 2012, 10:07:04 »

Знам за отровата, ще внимавам. Дали ще мога да го отгледам е въпроса ?
Активен
kerin2
1 кожа

Неактивен Неактивен

Публикации: 14

« Отговор #25 -: 16 Август 2012, 10:53:26 »

Всичко зависи от теб. Принципно е хубаво да взимаш по голям на размер скорпион тъй като малките са по капризни. Спазвай ето тези условия и няма да имаш евентуални проблеми.
Цитат
Иначе за отглеждането не се гледат трудно. Обичат сухичко, капачка с водичка можеш да му сложиш, или да му пръскаш в единия ъгъл. Но най-много си набавя течности от храната. Не му вдигай влажността, че можеш да го убиеш. Моя беше активна животинка, много лазеше катереше се много, ровеше много. Бързи са и са агресивни и внимавай да не те жилне че много болки ще береш. Не са смъртоносни но са силно отровни. Попринцип обича топло, аз моя го гледах на стайна не съм осигурявал допълнително но при мене и през зимата не пада под 23. За хранането няма какво да ти кажа яде и живо и умряло не е капризен поне при мене не беше. Гледай го на нясък, сложи му някое друго дръвце да си се катери и нещо под което да се крие. Абе лесно се отглежда и е много хубав скорпион амо да беше малко по-голям.
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 1297

« Отговор #26 -: 20 Август 2012, 11:47:55 »

...Дали ще мога да го отгледам е въпроса ?

Най-вероятно няма да успееш. След като нямаш опит... Те малките скорпиончета от този вид и на опитните тераристи често им умират. Аз лично не успях да ги отгледам, а се занимавам със скорпиони от 1980 година  Embarrassed.
Активен

Жоро, отглеждам :    Link
alleyesonme
6 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: 20 Август 2012, 11:51:22 »

Жалко Sad
Активен
DarkAvenger89
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #28 -: 21 Март 2014, 13:57:10 »

Значи преди месец си взех един такъв скорпион, сравнително малък - около 3 см дължина на тялото. Като си го взех, скорпиона вече беше ял, но от тогава до сега не иска да яде изобщо. Изобщо дори не им обръща внимание. Единственото, което беше направил е да утрепе един щурец и то щото почнах да го ръчкам и май го ядосах.
В началото поне беше енергичен и като го бутнеш скачаше веднага, а сега стана и един ленив такъв..
Възможно е просто да сменя кожа, но императорският ми умря по подобен начин, без да разбера от какво и ми е притеснено.
Някакви съвети ?

Значи открих скорпиона си в паничката с вода, неможещ да излезе.Извадих го, ама ситуацията не изглежда добре.Едвам се движи, в кратките моменти, в които изобщо си прави труда да го прави де. Не може да си изправи жилото в момента и си е прикрил мутрата с щипките. Май ще умира.
Активен
Whiteboy
7 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 247

« Отговор #29 -: 21 Август 2014, 21:36:35 »

До какъв размер достигат тези скорпиони (щипки+жило)?
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #30 -: 22 Август 2014, 08:02:29 »

Колко да бъдат изпънати щипките и жилото, за да меря?
Активен

heilly
Ларва

Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #31 -: 23 Август 2015, 14:16:37 »

Здравейте,
Имам Mesobuthus gibbosus буквално хванат в природата, който се оказа оплоден. Преди два дни роди малки, но за мое съжаление не ги качи на гърба си, а започна да ги яде. Наложи се да ги извадя. Досега не съм отглеждала новородени и неможаш да намеря информация за този вид. Ако някой от вас е запознат, моля за малко инфо.
Благодаря предварително.
Активен
George
Модератор
13 кожи

Неактивен Неактивен

« Отговор #32 -: 23 Август 2015, 20:41:20 »

Изчакай да сменят кожа (12-15 дни след като са се родили). Ще станат малко по-тъмни на цвят, отколкото са сега. 2-3 дни след това ще започнат да се хранят. Трябва да им осигуриш много дребна храна. Бързо подвижната и едра храна ги плаши. Ще трябва да се разделят по единично после, защото те живеят заедно, но започне ли някой да сменя кожа, другите ще го изяждат.
Активен

Infec7eD
4 кожи

Неактивен Неактивен

Публикации: 77

SoLifuGa∃

« Отговор #33 -: 24 Юни 2018, 14:37:12 »

Новодомците
Активен

태д?
Niki
Админ
Терарист

Неактивен Неактивен

Публикации: 3724

exotic.bg

« Отговор #34 -: 02 Юли 2018, 14:25:07 »

Честито!
Активен

Продавам ХИЩНИ РАСТЕНИЯ - от 5 лева Link
Търся МЪЖКИ тарантули за размножаване: Link
Купувам ЖЕНСКИ тарантули: Link
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

© exotic.bg 2007 - 2015 | XHTML | CSS | карта на сайта | Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2011, Simple Machines